Готовність до зими: у Микитинцях провели інспекцію вулиць та дитячих закладів

За доброю традицією у вівторок міський голова разом з директорами комунальних підприємств вирушили на ранкову перевірку міста. 
Про це повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Цього разу проінспектували Микитинці та прилеглі території по вулиці Маланюка (колишня Українських Декабристів).
Обстежили чи прибираються належним чином вулиці і чи готові тут до зими та снігопадів. А ще відвідали садочок “Янголятко” та Микитинецький ліцей.
“Сьогодні ми обстежили прибирання і вулиць, і доріг, і міжбудинкових проїздів. Також звертали увагу на прибирання скверів, на наповнення ящиків піщано-соляною сумішшю. Бо зима поки є поблажлива, але потрібно бути готовими до всього”, - розповідає директор КП «Благоустрій» Михайло Яцків.
Наталія Маланюк, вихователька-методист садка "Янголятко", розповідає, що садочок відвідують понад 120 дітей. Попри воєнний стан, дітей у садочку більше, ніж було до повномасштабного вторгнення.
“Ми маємо генератор, який використовується для підвального приміщення, який використовується при відключення світла. Під час тривог світло, звичайно, є в укритті. І в укритті у нас дуже тепло. Якщо світло вимикається на нетривалий час – то тепло зберігається.
Якщо на більше часу – то напевно буде потрібен потужніший генератор. Садочок відвідують від 120 і більше дітей. Зараз, під час війни, навіть більше ходять дітей, ніж до”,- каже вихователь-методист в садку “Янголятко” Наталія Маланюк.
У Микитинецькому ліцеї навчається близько 500 учнів у цьому році. Слід сказати, що ліцей передбачений лише на 235 учнів. За словами директора Микитинецького ліцею Івана Хромея, не дивлячись на те, що кількість дітей вдвічі більша, навчальний заклад надає якісне навчання для школярів.
Укриття переобладнали під навчальні класи, забезпечивши їх необхідним обладнанням, зокрема, комп'ютерами з доступом до Інтернету.
“Ми працюємо. Укриття у нас в належному стані. В укритті ми створюємо кабінети, приміщення для занять, навчальної діяльності, спортивної діяльності.
В кабінеті безпеки створено ще один клас – кабінет інформатики, де можуть займатися діти. Там підведений Інтернет до кожного комп’ютера. Є генератор, який забезпечує світло. Генератор забезпечує освітлення на 100%”, - відзначає директор Микитинецького ліцею Іван Хромей.
Попри війну, освітній процес в Івано-Франківську не зупиняється. Міський голова Руслан Марцінків відвідав місцеві школи та садки, щоб переконатися, що діти мають можливість навчатися та розвиватися навіть в умовах відключень світла та періодичних повітряних тривогах.
“Ми сьогодні побували на вулиці колишніх Українських Декабристів. Сьогодні вулиця Маланюка має назву. Побували в школі, в дитячому садочку. Знаєте, що ми два роки тому відкрили другу чергу дитячого садка на вулиці Петра Маланюка. Наявні генератори, як в школі, так і в дитячому садку.
Нам дуже важливо, діти навчались в школах, дитячих садках при будь-який умовах. При відключенні світла, при тому, що треба забезпечити харчування, тощо. Подивились укриття, подивились, як дотримуються розпорядження про те, що в 9 годині має бути обов’язково хвилина мовчання в наших навчальних закладах.
Перевіркою в принципі задоволений, але є певні речі, які треба допрацювати і забезпечити, щоб проходження зимового періоду часу було більш спокійним”, - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


04.12.2024 Тетяна Сорока 675
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

516
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3070
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21184
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2049
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1547 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2424

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

225

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

190

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

798

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2212
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

230
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

508
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1058
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

224
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

830
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

801
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8283
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

345
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1015 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2231 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

925