Готовність до зими: у Микитинцях провели інспекцію вулиць та дитячих закладів

За доброю традицією у вівторок міський голова разом з директорами комунальних підприємств вирушили на ранкову перевірку міста. 
Про це повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Цього разу проінспектували Микитинці та прилеглі території по вулиці Маланюка (колишня Українських Декабристів).
Обстежили чи прибираються належним чином вулиці і чи готові тут до зими та снігопадів. А ще відвідали садочок “Янголятко” та Микитинецький ліцей.
“Сьогодні ми обстежили прибирання і вулиць, і доріг, і міжбудинкових проїздів. Також звертали увагу на прибирання скверів, на наповнення ящиків піщано-соляною сумішшю. Бо зима поки є поблажлива, але потрібно бути готовими до всього”, - розповідає директор КП «Благоустрій» Михайло Яцків.
Наталія Маланюк, вихователька-методист садка "Янголятко", розповідає, що садочок відвідують понад 120 дітей. Попри воєнний стан, дітей у садочку більше, ніж було до повномасштабного вторгнення.
“Ми маємо генератор, який використовується для підвального приміщення, який використовується при відключення світла. Під час тривог світло, звичайно, є в укритті. І в укритті у нас дуже тепло. Якщо світло вимикається на нетривалий час – то тепло зберігається.
Якщо на більше часу – то напевно буде потрібен потужніший генератор. Садочок відвідують від 120 і більше дітей. Зараз, під час війни, навіть більше ходять дітей, ніж до”,- каже вихователь-методист в садку “Янголятко” Наталія Маланюк.
У Микитинецькому ліцеї навчається близько 500 учнів у цьому році. Слід сказати, що ліцей передбачений лише на 235 учнів. За словами директора Микитинецького ліцею Івана Хромея, не дивлячись на те, що кількість дітей вдвічі більша, навчальний заклад надає якісне навчання для школярів.
Укриття переобладнали під навчальні класи, забезпечивши їх необхідним обладнанням, зокрема, комп'ютерами з доступом до Інтернету.
“Ми працюємо. Укриття у нас в належному стані. В укритті ми створюємо кабінети, приміщення для занять, навчальної діяльності, спортивної діяльності.
В кабінеті безпеки створено ще один клас – кабінет інформатики, де можуть займатися діти. Там підведений Інтернет до кожного комп’ютера. Є генератор, який забезпечує світло. Генератор забезпечує освітлення на 100%”, - відзначає директор Микитинецького ліцею Іван Хромей.
Попри війну, освітній процес в Івано-Франківську не зупиняється. Міський голова Руслан Марцінків відвідав місцеві школи та садки, щоб переконатися, що діти мають можливість навчатися та розвиватися навіть в умовах відключень світла та періодичних повітряних тривогах.
“Ми сьогодні побували на вулиці колишніх Українських Декабристів. Сьогодні вулиця Маланюка має назву. Побували в школі, в дитячому садочку. Знаєте, що ми два роки тому відкрили другу чергу дитячого садка на вулиці Петра Маланюка. Наявні генератори, як в школі, так і в дитячому садку.
Нам дуже важливо, діти навчались в школах, дитячих садках при будь-який умовах. При відключенні світла, при тому, що треба забезпечити харчування, тощо. Подивились укриття, подивились, як дотримуються розпорядження про те, що в 9 годині має бути обов’язково хвилина мовчання в наших навчальних закладах.
Перевіркою в принципі задоволений, але є певні речі, які треба допрацювати і забезпечити, щоб проходження зимового періоду часу було більш спокійним”, - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


04.12.2024 Тетяна Сорока 490
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

462
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1256
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2185 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1057
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2980
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

823

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

984

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1414

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2014
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26295 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

703
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

903
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2931
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1181
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

889
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1151
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1148
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

346
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4154
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1016
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1581