Горілка стала найбільш популярним алкоголем у більшості країн світу завдяки своїй універсальності. Навіть ті, хто не є великими прихильниками алкоголю, можуть насолоджуватися коктейлями, де горілка часто є ключовим інгредієнтом. Проте, варто зазначити, що горілка часто фальсифікують під час виробництва, розбавляють водою або замінюють дешевими сировинами, порушуючи санітарні вимоги. Тому перед тим як купити горілку дешево, варто розібратися в різних видах та класифікації горілки залежно від спирту, з якого вона виготовлена.
З чого виготовляють?
Українські горілки найпопулярніше виробляють з буряка, пшениці та інших злакових. Різні основи горілки дарують їй різні смакові характеристики.
- Пшенична горілка має м'який оригінальний смак і легко п'ється, з чудовим балансом та легким присмаком хліба.
- Ячмінна горілка володіє ідеальною збалансованістю та має легкі солодкуваті відтінки зерна.
- Кукурудзяна горілка має чистий, сухий смак з легкими солодкуватими нотками кукурудзи та хліба, а також квітковим присмаком.
- Житня горілка є однією з найякісніших, майже не має стороннього запаху і має гострий смак з перцем та грибними нотками.
Типи спирту
Важливо також звертати увагу на якість спирту, з якого виготовлена горілка. Від якості спирту залежить якість алкоголю. Зазвичай виділяють такі типи горілчаного спирту:
- спирт вищої очистки, що використовують у бюджетних алкогольних напоях;
- базис, виготовлений з картоплі та зернових, є основою для бюджетного алкоголю;
- екстра, з картоплі та зернових, характеризується меншим вмістом метанолу;
- люкс, виготовлений із зерен пшениці та жита, має найменший вміст метанолу;
- спирт Альфа, з найменшим вмістом метанолу, є найвищою категорією спирту.
Особливі сорти
Особливі сорти горілки виготовляються зі спиртів, які отримують із різної сировини. Також у складі напою можна зустріти екстракти трав, фруктів та інші добавки.
Серед найпоширеніших різновидів особливих сортів горілки варто виділити такі види:
- анісова;
- фруктова;
- рисова.
Напої на основі анісу виготовляють у різних країнах світу і у кожному випадку він має свою назву. У Туреччині цей вид алкоголю називається Раки, причому він вважається національним напоєм і практично ніде не продається за межами своєї батьківщини.
П'ють його не в чистому вигляді, а розбавляють водою, через що рідина набуває каламутного кольору з білим відтінком. В Італії анісовий продукт називається Самбука. Цей напій часто використовується для приготування коктейлів, а перед вживанням у чистому вигляді його підпалюють. У Греції анісова горілка отримала назву Узо, а її технологія приготування та склад багато в чому подібний до турецької Раки через близьке географічне сусідство.
Міцний алкоголь на основі фруктів поширений у деяких європейських країнах. У Іспанії це яблучний Кальвадос, Італії – виноградна Граппа, а Словенії – грушева Вільямівка.
Міцні напої на основi рису традиційно поширені у країнах Азії, і особливо у Японії. Там цей алкоголь називається Сетю.
Вибираючи горілку, краще звертатися до відомих виробників та перевірених магазинів, таких як atbmarket.com, де пропонують лише якісні та перевірені горілки.
Партнерський матеріал