Горілка: відомий алкоголь через універсальність та якість

Горілка стала найбільш популярним алкоголем у більшості країн світу завдяки своїй універсальності. Навіть ті, хто не є великими прихильниками алкоголю, можуть насолоджуватися коктейлями, де горілка часто є ключовим інгредієнтом. Проте, варто зазначити, що горілка часто фальсифікують під час виробництва, розбавляють водою або замінюють дешевими сировинами, порушуючи санітарні вимоги. Тому перед тим як купити горілку дешево, варто розібратися в різних видах та класифікації горілки залежно від спирту, з якого вона виготовлена.

З чого виготовляють?

Українські горілки найпопулярніше виробляють з буряка, пшениці та інших злакових. Різні основи горілки дарують їй різні смакові характеристики.

  1. Пшенична горілка має м'який оригінальний смак і легко п'ється, з чудовим балансом та легким присмаком хліба.
  2. Ячмінна горілка володіє ідеальною збалансованістю та має легкі солодкуваті відтінки зерна.
  3. Кукурудзяна горілка має чистий, сухий смак з легкими солодкуватими нотками кукурудзи та хліба, а також квітковим присмаком.
  4. Житня горілка є однією з найякісніших, майже не має стороннього запаху і має гострий смак з перцем та грибними нотками.

Типи спирту

Важливо також звертати увагу на якість спирту, з якого виготовлена горілка. Від якості спирту залежить якість алкоголю. Зазвичай виділяють такі типи горілчаного спирту:

  • спирт вищої очистки, що використовують у бюджетних алкогольних напоях;
  • базис, виготовлений з картоплі та зернових, є основою для бюджетного алкоголю;
  • екстра, з картоплі та зернових, характеризується меншим вмістом метанолу;
  • люкс, виготовлений із зерен пшениці та жита, має найменший вміст метанолу;
  • спирт Альфа, з найменшим вмістом метанолу, є найвищою категорією спирту.

Особливі сорти

Особливі сорти горілки виготовляються зі спиртів, які отримують із різної сировини. Також у складі напою можна зустріти екстракти трав, фруктів та інші добавки.

Серед найпоширеніших різновидів особливих сортів горілки варто виділити такі види:

  • анісова;
  • фруктова;
  • рисова.

Напої на основі анісу виготовляють у різних країнах світу і у кожному випадку він має свою назву. У Туреччині цей вид алкоголю називається Раки, причому він вважається національним напоєм і практично ніде не продається за межами своєї батьківщини.

П'ють його не в чистому вигляді, а розбавляють водою, через що рідина набуває каламутного кольору з білим відтінком. В Італії анісовий продукт називається Самбука. Цей напій часто використовується для приготування коктейлів, а перед вживанням у чистому вигляді його підпалюють. У Греції анісова горілка отримала назву Узо, а її технологія приготування та склад багато в чому подібний до турецької Раки через близьке географічне сусідство.

Міцний алкоголь на основі фруктів поширений у деяких європейських країнах. У Іспанії це яблучний Кальвадос, Італії – виноградна Граппа, а Словенії – грушева Вільямівка.

Міцні напої на основi рису традиційно поширені у країнах Азії, і особливо у Японії. Там цей алкоголь називається Сетю.

Вибираючи горілку, краще звертатися до відомих виробників та перевірених магазинів, таких як atbmarket.com, де пропонують лише якісні та перевірені горілки.

Партнерський матеріал


21.07.2023 1116
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

482
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4814
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1399
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1286
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2539
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3935

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

328

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1159

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1004

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

931
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

241
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

315
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

581
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5636
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1399
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

263
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

174
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

558 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

990
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

861