Горілка: відомий алкоголь через універсальність та якість

Горілка стала найбільш популярним алкоголем у більшості країн світу завдяки своїй універсальності. Навіть ті, хто не є великими прихильниками алкоголю, можуть насолоджуватися коктейлями, де горілка часто є ключовим інгредієнтом. Проте, варто зазначити, що горілка часто фальсифікують під час виробництва, розбавляють водою або замінюють дешевими сировинами, порушуючи санітарні вимоги. Тому перед тим як купити горілку дешево, варто розібратися в різних видах та класифікації горілки залежно від спирту, з якого вона виготовлена.

З чого виготовляють?

Українські горілки найпопулярніше виробляють з буряка, пшениці та інших злакових. Різні основи горілки дарують їй різні смакові характеристики.

  1. Пшенична горілка має м'який оригінальний смак і легко п'ється, з чудовим балансом та легким присмаком хліба.
  2. Ячмінна горілка володіє ідеальною збалансованістю та має легкі солодкуваті відтінки зерна.
  3. Кукурудзяна горілка має чистий, сухий смак з легкими солодкуватими нотками кукурудзи та хліба, а також квітковим присмаком.
  4. Житня горілка є однією з найякісніших, майже не має стороннього запаху і має гострий смак з перцем та грибними нотками.

Типи спирту

Важливо також звертати увагу на якість спирту, з якого виготовлена горілка. Від якості спирту залежить якість алкоголю. Зазвичай виділяють такі типи горілчаного спирту:

  • спирт вищої очистки, що використовують у бюджетних алкогольних напоях;
  • базис, виготовлений з картоплі та зернових, є основою для бюджетного алкоголю;
  • екстра, з картоплі та зернових, характеризується меншим вмістом метанолу;
  • люкс, виготовлений із зерен пшениці та жита, має найменший вміст метанолу;
  • спирт Альфа, з найменшим вмістом метанолу, є найвищою категорією спирту.

Особливі сорти

Особливі сорти горілки виготовляються зі спиртів, які отримують із різної сировини. Також у складі напою можна зустріти екстракти трав, фруктів та інші добавки.

Серед найпоширеніших різновидів особливих сортів горілки варто виділити такі види:

  • анісова;
  • фруктова;
  • рисова.

Напої на основі анісу виготовляють у різних країнах світу і у кожному випадку він має свою назву. У Туреччині цей вид алкоголю називається Раки, причому він вважається національним напоєм і практично ніде не продається за межами своєї батьківщини.

П'ють його не в чистому вигляді, а розбавляють водою, через що рідина набуває каламутного кольору з білим відтінком. В Італії анісовий продукт називається Самбука. Цей напій часто використовується для приготування коктейлів, а перед вживанням у чистому вигляді його підпалюють. У Греції анісова горілка отримала назву Узо, а її технологія приготування та склад багато в чому подібний до турецької Раки через близьке географічне сусідство.

Міцний алкоголь на основі фруктів поширений у деяких європейських країнах. У Іспанії це яблучний Кальвадос, Італії – виноградна Граппа, а Словенії – грушева Вільямівка.

Міцні напої на основi рису традиційно поширені у країнах Азії, і особливо у Японії. Там цей алкоголь називається Сетю.

Вибираючи горілку, краще звертатися до відомих виробників та перевірених магазинів, таких як atbmarket.com, де пропонують лише якісні та перевірені горілки.

Партнерський матеріал


21.07.2023 1219
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2764
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20929
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1824
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1304 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2320
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3974

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

613

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2074

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

769

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1370
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

431
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

956
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24460
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

691
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

703
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

652
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

793
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8141
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

683 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

832
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2124 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

788