Укрзалізниця запроваджує новий графік руху поїздів на літній сезон-2023 з 10 червня. Як повідомила пресслужба Укрзалізниці, у новому графіку залізничники передбачили два нових рейси:
Також, зменшить час на шляху прямування для понад 35 поїздів, зокрема, №3/4 Запоріжжя — Ужгород, №15/16 Харків — Ясіня, №17/18 Харків — Ужгород, №29/30 Київ — Ужгород, №749/750 Київ — Чоп, Ужгород, №779/780 Київ — Суми, №790/789-792/791 Київ — Кропивницький/Кременчук та іншим.
Національний мультитест
У червні українські випускники складатимуть Національний мультитест (НМТ), який цього року замінить ЗНО.
Основна сесія НМТ розпочнеться 5 червня та триватиме до 23 червня. Додаткова сесія відбудеться у липні.
На тесті будуть два обов'язкові предмети — українська мова та математика, та третій предмет на вибір учня. Окрім в Україні, іспит також проводитимуть у 32 країнах світу, де найбільше переселенців з України.
Виплати ВПО з 1 червня
Протягом усього 2023 року будуть збережені виплати для ВПО (внутрішньо переміщених осіб).
Тож внутрішні переселенці з 1 червня продовжать щомісяця отримувати від держави допомогу на проживання в розмірі:
- 3 тисячі гривень — для дітей та осіб з інвалідністю;
- 2 тисячі гривень — для всіх інших осіб.
Кошти отримують ВПО, які виїхали з населених пунктів, включених до переліку як території: можливих бойових дій; де ведуться/велися активні бойові дії; тимчасово окуповані РФ.
Перелік затверджений наказом Мінреінтеграції та періодично оновлюється. До нього зараз входять населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській і Луганській областях, а також в АР Крим.
Іспити для водіїв за новими правилами
З 1 червня Міністерство внутрішніх справ запустить пілотний проєкт, мета якого — зробити більш прозорим процес складання водійських іспитів у сервісних центрах МВС.
Проєкт поки що стартує в чотирьох областях: Львівській, Одеській, Вінницькій та Київській. А згодом може поширитися і на інші регіони.
Зміни торкнуться як теоретичної, так і практичної частини іспиту для водіїв:
- Оновлено систему попереднього запису: наявність талонів можна буде перевірити онлайн. Отримати його можна офлайн або через е-запис.
- Майбутні водії отримають більше інструментів для оскарження результатів іспитів.
- У класах, де проходять теоретичні іспити, відбуватиметься фіксація на чотири відеокамери та мікрофон. “Сліпих зон” там більше не буде.
- Відбуватиметься відеофіксація в салоні автомобілів “категорії В” під час складання практичної частини іспиту. У фокусі відеокамери будуть руки та ноги як кандидата, так і екзаменатора, відбуватиметься запис розмов у салоні.
Купальний сезон в Івано-Франківську: що відомо про безпечні місця відпочинку
З 1 червня в Івано-Франківську стартує купальний сезон. Попри те, що у місті немає офіційно визначених пляжів, безпечними для купання наразі є міське озеро, річки Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська.
У цілому в Україні у мирний час у червні розпочинався
пляжний сезон. Втім, цьогоріч через оголошений воєнний стан та ракетну небезпеку більшість пляжів країни будуть закриті.
Новації від Укрпошти
З 1 червня Укрпошта знизить тарифи на відправлення до США на 8% завдяки укладеній з американською поштою USPS угоді PRIME.
Оформити поштову послугу (Дрібний пакет PRIME) можна в усіх онлайн-сервісах Укрпошти, в особистому кабінеті та в мобільному застосунку.
Крім того, з 1 червня більше не потрібно йти до поштового відділення, щоб замовити марки чи конверти. Все це можна буде замовити онлайн, сплатити карткою або через безготівковий рахунок та забрати у найближчому відділенні після отримання смс-повідомлення.
Вихідних не буде
Традиційних додаткових вихідних, які мали українці у червні, не буде. Зокрема, додаткових вихідних у перший місяць літа не буде через повномасштабне російське вторгнення на територію України.
Так, законом «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року встановили додаткові правила на час війни, запровадивши обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, передбачених Конституцією.
Законом скасовано усі святкові дні, а також перенесення вихідного дня наступного після святкового чи неробочого. Окрім того, не діятиме розпорядження Кабміну «Про перенесення робочих днів у 2023 році».
У червні традиційно 30 днів, з них — 22 дні будуть робочими, а 8 — офіційними вихідними (субота та неділя).
Тобто, українці працюватимуть 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 26, 27, 28, 29 і 30 червня. А відпочиватимуть 3 і 4, 10 і 11, 17 і 18, 24 і 25 червня.
На українців у перший місяць літа чекає декілька важливих подій. Зокрема, День захисту дітей (1 червня), Міжнародний день друзів (9 червня), День медичного працівника (18 червня), День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні (22 червня) та День Конституції України (28 червня).
А віряни відзначатимуть одне з великих перехідних свят — Трійця (4 червня).
Календар свят
- 1 червня – День захисту дітей;
- 4 червня – Трійця, День працівників водного господарства, День працівників місцевої промисловості, Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії, День господарських судів;
- 5 червня – Всесвітній день навколишнього середовища;
- 6 червня – День журналіста;
- 8 червня – Всесвітній день океанів;
- 9 червня – Міжнародний день друзів;
- 11 червня – День працівників легкої промисловості;
- 12 червня – День працівників фондового ринку;
- 14 червня – Всесвітній день донора;
- 17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою;
- 18 червня – День медичного працівника, День дільничного інспектора поліції;
- 19 червня – День фермера;
- 20 червня – Всесвітній день біженців;
- 22 червня – День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
- 23 червня – День державної служби ООН, День державної служби України;
- 25 червня – Міжнародний день моряка, День митника України;
- 26 червня – Міжнародний день ООН на підтримку жертв тортур, Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу;
- 28 червня – День Конституції України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці