Головні зміни, які діятимуть з листопада: чого очікувати українцям

У листопаді в Україні набуває чинності ряд нововведень. Зокрема, відтепер діятимуть нові правила дорожнього руху, а власники «євроблях», які не розмитнили свій автомобіль, отримуватимуть штрафи.

Крім цього, з 8 листопада невакцинованих працівників освітніх закладів та державних бюджетних установ, для яких вакцинація є обов'язковою, не допускатимуть до роботи.

Також наприкінці листопада у мобільному застосунку «Дія» з'являться нові послуги.

Фіртка пояснює, що саме зміниться в Україні з листопада.

Нові правила дорожнього руху

З 1 листопада набуває чинності постанова Кабінету міністрів №1091 «Про внесення змін у правила дорожнього руху».

Йдеться про нові види розміток, нові дорожні знаки, правила зупинки та стоянки автомобілів. Крім цього, зміниться дизайн дорожніх знаків.

Найпомітніші зміни стосуються велосипедистів. Як стало відомо, діятимуть детальні правила щодо того, як повинні переміщатися велосипедисти. Зокрема, уточнюються їхні права та обов'язки.

Також для українців діятимуть нові діагональні пішохідні переходи. Водночас крім трьох загальноприйнятих типів державних доріг запроваджується четвертий — територіальний.

Додамо, що з 1 листопада заборонено рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено широкою суцільною лінією.

Штрафи для власників нерозмитнених «євроблях»

Пільговий період розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією закінчується 10 листопада. Проте, для учасників бойових дій пільговий період діятиме до 8 лютого.

Водночас штрафи сягатимуть 170 тисяч гривень. Крім того, можливе накладення арешту на рахунки та майно.

Зокрема, коли поліція вперше зупинить власника євроблях, йому випишуть 8,5 тисяч гривень штрафу. Далі правоохоронці передадуть дані митникам, які накладуть ще 170 тисяч грн штрафу на власників нерозмитнених автомобілів.

Власник авто отримає відповідну інформацію за адресою реєстрації, поштою.

Нові послуги у «Дії»

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, наприкінці листопада запустять можливість отримання субсидій, призначення пенсій та послуги для внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, нові послуги з онлайн-оформлення субсидій та пенсій входять до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, яку в кількох регіонах України запустили в тестовому режимі 18 жовтня.

Як заявив Федоров, з кінця листопада вищеперелічені послуги можна буде зробити у «Дії» за кілька кліків.

Зауважимо, що такі нововведення дадуть змогу зібрати всю необхідну інформацію в єдиному електронному реєстрі, що також допоможе уникати корупції.

Відсторонення від роботи невакцинованих працівників, для яких щеплення є обов'язковим

З 8 листопада невакцинованих працівників, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковими, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Зауважимо, що обов'язковим є щеплення для працівників освіти всіх форм власності, центральних та місцевих органів влади та їхніх підрозділів, соціальних закладів, а також державних підприємств і організацій, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Винятком будуть лише ті працівники, які мають обґрунтовані медичні протипоказання.

Таким пацієнтам видадуть відповідну медичну довідку, яка свідчить, що робити щеплення не можна. Таке рішення ухвалює сімейний лікар.

«Проте, невеликий відсоток людей має протипоказання – це 3-4% всього. Сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», – зауважив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, сьогодні в Україні роблять усе для того, щоб запобігти будь-яким підробкам. А тому така довідка буде в електронній системі охорони здоров’я. Вона видаватиметься, як і COVID-сертифікат.

«Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відслідкувати, чому конкретній людині дана довідка про медичний відвід, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, яка ведеться в електронному вигляді», – пояснив міністр охорони здоров’я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ринок авто з пробігом: рейтинг найпопулярніших вживаних легковиків

Щеплені чи ті, хто перехворів: відомо, хто більш захищений від інфікування COVID-19

Правила дорожнього руху: відомо, що зміниться з першого листопада (ІНФОГРАФІКА)

Які цифрові послуги та функції з’явилися в оновленому застосунку «Дія» (ІНФОГРАФІКА)


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

727
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14114 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1614
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

904
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6228

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

550
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

688
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13789
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

827 2