Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ голові Івано-Франківської облдержадміністрації Андрію Троценку.
Вибори президента України, вперше в історії, пройшли в один тур. На Вашу думку - це...
...Це однозначно позитив. Ми маємо можливість ті кошти, які ми отримаємо від непроведення другого туру виборів направити на вирішення наших соціальних проектів. Ми розуміємо, що стабілізувати ситуцію на південному-сході - це першочергове завдання і виключно президент, який отримає кредит довіри, може це зробити. Тому, Петро Порошенко, на мою думку, повинен справитись з цією задачею. Знаючи його, як твердого політика та хорошого менеджера, - йому це під силу.
Час перебування на посаді голови ОДА. Що зроблено?
Я ішов на посаду голови обласної державної адміністрації, а станом на цей момент, мені здається, виконую функції голови ради оборони області. 50 відсотків мого часу йде на роботу по недопущенню якихось диверсійних моментів та провокацій, щоб налагодити співпрацю з силовими органами, щоб надати можливість УМВС працювати без очільника. Зараз робота полягає в координації силового блоку. Крім того, зробити багато в області зараз немає можливості: ресурсу, який би поступав на капітальні видатки у нас нема. Все, що отримаєм, це обіцянки. Великі очікування на те, що стабілізується ситуація і ми почнемо робити те, що притаманно виконавчій гілці влади - вибудовувати нормальну господарку в області під конкретний ресурс.
Ваша думка з приводу ситуації з начальником прикарпатської міліції, якого вже три місяці ніяк не можуть призначити
Мені здається, те, що відбувалося до сих пір воно виглядає, як перетягування канату. Чому? З одного боку - Міністерство хоче призначити людину, яка 100% буде підконтрольна їм, а з другого боку - громадськість вимагає, щоб на посаді була їхня людина. Кожен хоче відстояти свого кандидата. Я думаю, що треба вийти на якусь альтернативу. Повинна бути людина, яка має задовольнити УМВС фаховістю, але не повинна тягнути отой супротив, який був з паном Піддубним. Як мінімум людина, яка має зняти гострі кути. Я принципово не вмішуюсь в цей процес, оскільки це питання, з призначенням керівника УМВС, не є компетенцією голови ОДА. Моє завдання забезпечити безконфліктність.
Яка ситуація із наповненням бюджету області? Гроші для вчителів, лікарів та пенсіонерів є?
Все можна оцінювати у порівнянні. Зараз ми можемо констатувати, що у нас є падіння економіки 3-4%. По деяких галузях - це значне падіння. Наприклад, нафто-газовий сектор до 30% падіння. Відповідно податкові надходження ми при цьому втрачаєм. З іншого боку ми маємо позитив. Наприклад, житлове будівництво зросло в рази. Люди налякані фінансовою ситуацією, забирають депозити і вкладають кошти у будівництво. Є очікування, що ми будемо підтягувати під будівництво і інші галузі. За рахунок цього ми будем мати якусь стабілізацію. Наповнення обласного бюджету відбувається прогнозовано, в рамках параметрів. Але проблема в іншому - кошти з Києва, які ми мали використати на будівництво шкіл, на ремонт доріг, не надходять. Але ми вишукуєм будь-які можливості. Зараз починаєм співпрацювати з великими підприємствами по угодах соціально-економічного розвитку.
Після приходу нового президента, як ви розцінюєте свої шанси залишитись в кріслі голови ОДА?
Я дуже спокійно приходив на посаду голови ОДА і якщо постане завдання передати цю справу іншій людині, то так само спокійно це зроблю. Зараз у мене є таке відчуття, що я викладаюсь і роблю все залежне від мене. Я не вчепився руками в цю посаду, а з іншого боку розумію, що кидати просто так, у зв'язку з тим, що змінилось керівництво в державі, я не збираюсь.
Андрій Троценко поза роботою. Який він?
Знаєте, маючи чотирьох дітей, з яких двоє ще маленькі, я увесь свій вільний час, хоча його не так і багато, присвячую їм. Я сімейна людина і поза роботою я в сім`ї.
ОБ`ЄКТИВКА ФІРТКИ:
АНДРІЙ ТРОЦЕНКО: Народився 1 квітня 1975 в Дніпропетровську. В 1976 році переїхав в м. Надвірна Івано-Франківської області. Закінчив Надвірнянську ЗОШ-1 з відзнакою. В 1997 — закінчив Чернівецький університет, економічний факультет, спеціальність «фінанси і кредит».
З 1998 року — працював бухгалтером на «Нафтохіміку Прикарпаття». До 2003-го — обіймав посаду заступника начальника фінвідділу, був директором Торгового Дому «Нафтогазсервіс».
В 2003 р. розпочав бізнес — створив ТзОВ «Смарагд Прикарпаття» — успішне мильне виробництво з виготовлення господарського мила за модернізованою вітчизняною технологією: до 2006 року були головними постачальниками мила Укрпошті, Укрзалізниці та іншим комерційним і державним компаніям. В 2004 з 60 працівниками отримали звання «Кращий роботодавець року».
У 2008-му став помічником народного депутата Дмитра Шлемка. Тоді ж був призначений на посаду начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області.
До 2010 здобув в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу другу вищу освіту — інженер-еколог.
В 2010 році залишив посаду та повернувся директором на «Смарагд Прикарпаття». До теперішнього часу працював директором мильного виробництва.
З 2004 член ВО «Батьківщина». Одружений, 4 дітей. Дружина — асистент на кафедрі англійської філології, кандидат наук.
Голова правління благодійної організації «Екологічний форум Прикарпаття».
Депутат Івано-Франківської обласної ради (Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»).
З 2 березня 2014 року - голова Івано-Франківської ОДА.