Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих

Вакцина псується через п’ять днів після розморожування, а потрібні два уколи.

Багато країн стикаються з дорогим нарощуванням інфраструктури холодильних установок.

Коли вакцина Pfizer Inc. та вакцина Covid-19 від BioNTech SE вийшла з виробничих ліній, Shanghai Fosun Pharmaceutical Group Co. чекатиме її розповсюдження через складну і дорогу систему складів аеропортів з можливістю глибокого заморожування, наявністю рефрижераторних транспортних засобів та пунктів інокуляції по всьому Китаю.

Після того, як вантажі досягнуть центрів вакцинації, вакцину необхідно розморозити від -70 градусів Цельсія та ввести протягом п’яти днів.
Потім ця подорож від складської морозильної камери до людини повинна бути здійснена спочатку — щоб через місяць здійснити другий обов'язковий процес вакцинації.

Дорожня карта, розроблена компанією, яка дозволила вакцину для Великого Китаю, пропонує поглянути на величезні та грізні логістичні виклики, з якими стикаються ті, хто хоче поставити експериментальну вакцину Pfizer після того, як вона показала "надзвичайні" результати на останніх стадіях випробувань. Саме ця вакцина породила сподівання на потенційне закінчення майже річної пандемії.

Зараз ця ейфорія розвіюється усвідомленням того, що жодна вакцина ніколи не виготовлялася ​​за допомогою технології РНК-месенджера, яку застосували Pfizer і вона стимулює людський організм виробляти білки, які потім виробляють захисні антитіла.

Це означає, що країнам доведеться будувати з нуля мережі для заморожування на виробництві, зберігання та транспортування, необхідні для виживання вакцини. Масові інвестиції та координація вимагали всього, але гарантували доступ лише багатим країнам — і навіть тоді, це можливо лише для міського населення.

"Виробництво коштує дорого, його компонент нестійкий, він також вимагає транспортування холодними ланцюгами та має короткий термін зберігання", - сказав Дінг Шен, директор пекінського Інституту охорони здоров'я, який отримав фінансування від Bill & Melinda Gates Foundation.

Витрати на розробку вакцини Pfizer, швидше за все, посилять наявні побоювання, що заможніші країни отримають перші найкращі вакцини, попри зусилля Світової організації охорони здоров'я під назвою Covax, метою якої є залучення 18 мільярдів доларів на придбання вакцин для бідніших країн.

Він також пропонує варіант для країн, що розвиваються: заплатити за дороге будівництво мінусової інфраструктури холодних ланцюгів для доставки або почекати наступної партії, звичної вакцини, яка готує партії білка або інактивованих вірусних частинок в живих клітинах і може бути доставлена ​​через наявні мережі охорони здоров’я.

"Якщо існує вакцина на основі білка, яка може досягти такого ж ефекту, як вакцина до мРНК, і існує потреба вакцинувати мільярди людей щороку, я б віддав перевагу вакцинації на основі білка в довгостроковій перспективі", - сказав Дінг

Навіть для багатих країн, які мають попередньо замовлені дози, включаючи Японію, США та Великобританію, доставка вакцини від Pfizer буде мати значні перешкоди, оскільки вантажні автомобілі виходять з ладу, відключається електроенергія, хворіють основні працівники та врешті решт тане лід.


Безпечне доставлення

Для безпечного доставлення вакцини у материковій частині Китаю та Гонконгу, Fosun буде співпрацювати з державною компанією Sinopharm Group Co., фармацевтичним дистриб'ютором з добре налагодженими мережами по всій країні. Одне з дочірніх підприємств Sinopharm також розробляє вакцини Covid-19.

Завантажена у вантажівки для зберігання у холодильниках, ці флакони потраплять до місць вакцинування, де вони можуть розморожуватися і складатись у холодильники при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія. В таких умовах вакцину можна зберігати протягом максимум п’яти днів, далі вона псується.

"Вимога до надзвичайно низьких температур, ймовірно, призведе до псування великої кількості вакцин", - сказав Майкл Кінч, фахівець з вакцин з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Також, за словами голови компанії У ІфанаФосуну це може коштувати десятки мільйонів юанів. Фосун розглядає можливість імпорту вакцини гуртовими партіями та фасування їх у флакони на місцевому заводі. Це також потребуватиме подальших інвестицій у виробництво та зберігання.

Вакцинні вантажі готують для історичного авіаперевезення.

Загальна цінова вартість може бути занадто високою для багатьох країн, що розвиваються, включаючи сусідню Індію, яка намагається стримати другий за величиною спалах коронавірусу у світі й в цей час не має змоги придбати вакцину Pfizer.


'Забудьте про це'

Багато людей, що працюють у галузі охорони здоров'я та фармацевтичної промисловості, вже висловлювали занепокоєння тим, що Індії бракує необхідних можливостей та можливостей для доставлення вакцини по своїй величезній сільській глибинці та населенню понад 1,3 мільярда людей. Також важлива шалена швидкість у процесі.

"Для вакцини потрібна температура мінус 70 градусів, чого ми просто не можемо зробити в Індії, просто забудьмо про це", - сказала Т. Сундарараман, координатор організації "Народного руху за здоров'я", що базується в Делі та об'єднує місцевих активістів, науковці та групи громадянського суспільства, які працюють у галузі охорони здоров’я.

"Ми не в змозі впоратися з потребами деяких районів у забезпеченні їх вакцинами проти кору, і це лише для дітей віком до трьох років", - сказала вона. "Це справді мізерна кількість людей у ​​порівнянні з кількістю, яка потребуватиме вакцини проти Covid-19".

На запитання на брифінгу у вівторок, чи хоче уряд Індії придбати будь-яку вакцину Pfizer, секретар міністерства охорони здоров'я Раджеш Бхушан сказав, що Нью-Делі веде переговори з усіма виробниками вакцин. Він додав, що Індія може "збільшити та зміцнити" свої наявні потужності "холодних ланцюгів", але відмовився негайно оприлюднювати будь-які деталі придбання.

Pfizer вже має замовлення з деяких країн, що розвиваються, таких як Перу, Еквадор та Коста-Рика. Незрозуміло, наскільки широко ці країни планують розповсюджувати вакцину, але їхні невеликі замовлення меншими за десять мільйонів доз свідчать про обмежене використання.

Після оприлюднення своїх позитивних попередніх даних деякі уряди поспішили доопрацювати замовлення та розпочати переговори з Pfizer та BioNTech. У вівторок Європейський Союз підтвердив замовлення до 300 мільйонів доз, тоді як Філіппіни, Сінгапур та Бразилія заявили, що ведуть переговори.


"Остання миля"

Навіть попри проблему низьких температур, виробництво вакцини за короткий проміжок часу буде "головною проблемою", що вимагає масової фельдшерської підготовки для введення двох доз, сказав Панкадж Патель, голова індійського виробника ліків Cadila Healthcare Ltd., який розробляє власну експериментальну плазмідну ДНК Covid-19.

Особливо це стосується районів, де з людьми тяжко контактувати або їм доводиться долати великі відстані, щоб дістатися до центрів вакцинації. Минулі кампанії вакцинації показують, що багато хто просто ніколи не з'являється на другу вакцинацію, зазначають експерти з питань охорони здоров'я.

Збільшення перешкод означає, що деякі країни, що розвиваються, можуть передавати вакцину Pfizer, попри ранні ознаки її виняткової ефективності.

"Якби нам довелося чекати додатковий рік і мати щось, що реальне для нас, щоб це можна було доставити якомога більшій кількості людей у ​​цій країні, це було б поганим компромісом?" - запитала Гагандіп Канг, професор мікробіології Християнського медичного коледжу, що базується в Індії, і член Глобального консультативного комітету ВООЗ з безпеки вакцин.

"Виходячи з вартості вакцини Pfizer, логістики ультрахолодного сховища — я не думаю, що ми готові, і я вважаю, що нам потрібно дуже і дуже ретельно зважити переваги та витрати", - додала вона.

за матеріалами  Bloomberg


Читайте також:

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)


11.11.2020 1966
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

596
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

5221
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1351
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5571
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1539
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1912

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

844

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1158

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1158

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1422
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

255
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

532
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

859
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

256
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

570
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1015
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1750
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

197
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

236
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

454
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

630
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

880