Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих

Вакцина псується через п’ять днів після розморожування, а потрібні два уколи.

Багато країн стикаються з дорогим нарощуванням інфраструктури холодильних установок.

Коли вакцина Pfizer Inc. та вакцина Covid-19 від BioNTech SE вийшла з виробничих ліній, Shanghai Fosun Pharmaceutical Group Co. чекатиме її розповсюдження через складну і дорогу систему складів аеропортів з можливістю глибокого заморожування, наявністю рефрижераторних транспортних засобів та пунктів інокуляції по всьому Китаю.

Після того, як вантажі досягнуть центрів вакцинації, вакцину необхідно розморозити від -70 градусів Цельсія та ввести протягом п’яти днів.
Потім ця подорож від складської морозильної камери до людини повинна бути здійснена спочатку — щоб через місяць здійснити другий обов'язковий процес вакцинації.

Дорожня карта, розроблена компанією, яка дозволила вакцину для Великого Китаю, пропонує поглянути на величезні та грізні логістичні виклики, з якими стикаються ті, хто хоче поставити експериментальну вакцину Pfizer після того, як вона показала "надзвичайні" результати на останніх стадіях випробувань. Саме ця вакцина породила сподівання на потенційне закінчення майже річної пандемії.

Зараз ця ейфорія розвіюється усвідомленням того, що жодна вакцина ніколи не виготовлялася ​​за допомогою технології РНК-месенджера, яку застосували Pfizer і вона стимулює людський організм виробляти білки, які потім виробляють захисні антитіла.

Це означає, що країнам доведеться будувати з нуля мережі для заморожування на виробництві, зберігання та транспортування, необхідні для виживання вакцини. Масові інвестиції та координація вимагали всього, але гарантували доступ лише багатим країнам — і навіть тоді, це можливо лише для міського населення.

"Виробництво коштує дорого, його компонент нестійкий, він також вимагає транспортування холодними ланцюгами та має короткий термін зберігання", - сказав Дінг Шен, директор пекінського Інституту охорони здоров'я, який отримав фінансування від Bill & Melinda Gates Foundation.

Витрати на розробку вакцини Pfizer, швидше за все, посилять наявні побоювання, що заможніші країни отримають перші найкращі вакцини, попри зусилля Світової організації охорони здоров'я під назвою Covax, метою якої є залучення 18 мільярдів доларів на придбання вакцин для бідніших країн.

Він також пропонує варіант для країн, що розвиваються: заплатити за дороге будівництво мінусової інфраструктури холодних ланцюгів для доставки або почекати наступної партії, звичної вакцини, яка готує партії білка або інактивованих вірусних частинок в живих клітинах і може бути доставлена ​​через наявні мережі охорони здоров’я.

"Якщо існує вакцина на основі білка, яка може досягти такого ж ефекту, як вакцина до мРНК, і існує потреба вакцинувати мільярди людей щороку, я б віддав перевагу вакцинації на основі білка в довгостроковій перспективі", - сказав Дінг

Навіть для багатих країн, які мають попередньо замовлені дози, включаючи Японію, США та Великобританію, доставка вакцини від Pfizer буде мати значні перешкоди, оскільки вантажні автомобілі виходять з ладу, відключається електроенергія, хворіють основні працівники та врешті решт тане лід.


Безпечне доставлення

Для безпечного доставлення вакцини у материковій частині Китаю та Гонконгу, Fosun буде співпрацювати з державною компанією Sinopharm Group Co., фармацевтичним дистриб'ютором з добре налагодженими мережами по всій країні. Одне з дочірніх підприємств Sinopharm також розробляє вакцини Covid-19.

Завантажена у вантажівки для зберігання у холодильниках, ці флакони потраплять до місць вакцинування, де вони можуть розморожуватися і складатись у холодильники при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія. В таких умовах вакцину можна зберігати протягом максимум п’яти днів, далі вона псується.

"Вимога до надзвичайно низьких температур, ймовірно, призведе до псування великої кількості вакцин", - сказав Майкл Кінч, фахівець з вакцин з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Також, за словами голови компанії У ІфанаФосуну це може коштувати десятки мільйонів юанів. Фосун розглядає можливість імпорту вакцини гуртовими партіями та фасування їх у флакони на місцевому заводі. Це також потребуватиме подальших інвестицій у виробництво та зберігання.

Вакцинні вантажі готують для історичного авіаперевезення.

Загальна цінова вартість може бути занадто високою для багатьох країн, що розвиваються, включаючи сусідню Індію, яка намагається стримати другий за величиною спалах коронавірусу у світі й в цей час не має змоги придбати вакцину Pfizer.


'Забудьте про це'

Багато людей, що працюють у галузі охорони здоров'я та фармацевтичної промисловості, вже висловлювали занепокоєння тим, що Індії бракує необхідних можливостей та можливостей для доставлення вакцини по своїй величезній сільській глибинці та населенню понад 1,3 мільярда людей. Також важлива шалена швидкість у процесі.

"Для вакцини потрібна температура мінус 70 градусів, чого ми просто не можемо зробити в Індії, просто забудьмо про це", - сказала Т. Сундарараман, координатор організації "Народного руху за здоров'я", що базується в Делі та об'єднує місцевих активістів, науковці та групи громадянського суспільства, які працюють у галузі охорони здоров’я.

"Ми не в змозі впоратися з потребами деяких районів у забезпеченні їх вакцинами проти кору, і це лише для дітей віком до трьох років", - сказала вона. "Це справді мізерна кількість людей у ​​порівнянні з кількістю, яка потребуватиме вакцини проти Covid-19".

На запитання на брифінгу у вівторок, чи хоче уряд Індії придбати будь-яку вакцину Pfizer, секретар міністерства охорони здоров'я Раджеш Бхушан сказав, що Нью-Делі веде переговори з усіма виробниками вакцин. Він додав, що Індія може "збільшити та зміцнити" свої наявні потужності "холодних ланцюгів", але відмовився негайно оприлюднювати будь-які деталі придбання.

Pfizer вже має замовлення з деяких країн, що розвиваються, таких як Перу, Еквадор та Коста-Рика. Незрозуміло, наскільки широко ці країни планують розповсюджувати вакцину, але їхні невеликі замовлення меншими за десять мільйонів доз свідчать про обмежене використання.

Після оприлюднення своїх позитивних попередніх даних деякі уряди поспішили доопрацювати замовлення та розпочати переговори з Pfizer та BioNTech. У вівторок Європейський Союз підтвердив замовлення до 300 мільйонів доз, тоді як Філіппіни, Сінгапур та Бразилія заявили, що ведуть переговори.


"Остання миля"

Навіть попри проблему низьких температур, виробництво вакцини за короткий проміжок часу буде "головною проблемою", що вимагає масової фельдшерської підготовки для введення двох доз, сказав Панкадж Патель, голова індійського виробника ліків Cadila Healthcare Ltd., який розробляє власну експериментальну плазмідну ДНК Covid-19.

Особливо це стосується районів, де з людьми тяжко контактувати або їм доводиться долати великі відстані, щоб дістатися до центрів вакцинації. Минулі кампанії вакцинації показують, що багато хто просто ніколи не з'являється на другу вакцинацію, зазначають експерти з питань охорони здоров'я.

Збільшення перешкод означає, що деякі країни, що розвиваються, можуть передавати вакцину Pfizer, попри ранні ознаки її виняткової ефективності.

"Якби нам довелося чекати додатковий рік і мати щось, що реальне для нас, щоб це можна було доставити якомога більшій кількості людей у ​​цій країні, це було б поганим компромісом?" - запитала Гагандіп Канг, професор мікробіології Християнського медичного коледжу, що базується в Індії, і член Глобального консультативного комітету ВООЗ з безпеки вакцин.

"Виходячи з вартості вакцини Pfizer, логістики ультрахолодного сховища — я не думаю, що ми готові, і я вважаю, що нам потрібно дуже і дуже ретельно зважити переваги та витрати", - додала вона.

за матеріалами  Bloomberg


Читайте також:

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)


11.11.2020 3535
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

553
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

649
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1362
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2315 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1166
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3093

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

915

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1060

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1489

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2087
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26408 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

782
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

983
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3037
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1285
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

963
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1222
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1231
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

441
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4313
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1095
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1656