Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих

Вакцина псується через п’ять днів після розморожування, а потрібні два уколи.

Багато країн стикаються з дорогим нарощуванням інфраструктури холодильних установок.

Коли вакцина Pfizer Inc. та вакцина Covid-19 від BioNTech SE вийшла з виробничих ліній, Shanghai Fosun Pharmaceutical Group Co. чекатиме її розповсюдження через складну і дорогу систему складів аеропортів з можливістю глибокого заморожування, наявністю рефрижераторних транспортних засобів та пунктів інокуляції по всьому Китаю.

Після того, як вантажі досягнуть центрів вакцинації, вакцину необхідно розморозити від -70 градусів Цельсія та ввести протягом п’яти днів.
Потім ця подорож від складської морозильної камери до людини повинна бути здійснена спочатку — щоб через місяць здійснити другий обов'язковий процес вакцинації.

Дорожня карта, розроблена компанією, яка дозволила вакцину для Великого Китаю, пропонує поглянути на величезні та грізні логістичні виклики, з якими стикаються ті, хто хоче поставити експериментальну вакцину Pfizer після того, як вона показала "надзвичайні" результати на останніх стадіях випробувань. Саме ця вакцина породила сподівання на потенційне закінчення майже річної пандемії.

Зараз ця ейфорія розвіюється усвідомленням того, що жодна вакцина ніколи не виготовлялася ​​за допомогою технології РНК-месенджера, яку застосували Pfizer і вона стимулює людський організм виробляти білки, які потім виробляють захисні антитіла.

Це означає, що країнам доведеться будувати з нуля мережі для заморожування на виробництві, зберігання та транспортування, необхідні для виживання вакцини. Масові інвестиції та координація вимагали всього, але гарантували доступ лише багатим країнам — і навіть тоді, це можливо лише для міського населення.

"Виробництво коштує дорого, його компонент нестійкий, він також вимагає транспортування холодними ланцюгами та має короткий термін зберігання", - сказав Дінг Шен, директор пекінського Інституту охорони здоров'я, який отримав фінансування від Bill & Melinda Gates Foundation.

Витрати на розробку вакцини Pfizer, швидше за все, посилять наявні побоювання, що заможніші країни отримають перші найкращі вакцини, попри зусилля Світової організації охорони здоров'я під назвою Covax, метою якої є залучення 18 мільярдів доларів на придбання вакцин для бідніших країн.

Він також пропонує варіант для країн, що розвиваються: заплатити за дороге будівництво мінусової інфраструктури холодних ланцюгів для доставки або почекати наступної партії, звичної вакцини, яка готує партії білка або інактивованих вірусних частинок в живих клітинах і може бути доставлена ​​через наявні мережі охорони здоров’я.

"Якщо існує вакцина на основі білка, яка може досягти такого ж ефекту, як вакцина до мРНК, і існує потреба вакцинувати мільярди людей щороку, я б віддав перевагу вакцинації на основі білка в довгостроковій перспективі", - сказав Дінг

Навіть для багатих країн, які мають попередньо замовлені дози, включаючи Японію, США та Великобританію, доставка вакцини від Pfizer буде мати значні перешкоди, оскільки вантажні автомобілі виходять з ладу, відключається електроенергія, хворіють основні працівники та врешті решт тане лід.


Безпечне доставлення

Для безпечного доставлення вакцини у материковій частині Китаю та Гонконгу, Fosun буде співпрацювати з державною компанією Sinopharm Group Co., фармацевтичним дистриб'ютором з добре налагодженими мережами по всій країні. Одне з дочірніх підприємств Sinopharm також розробляє вакцини Covid-19.

Завантажена у вантажівки для зберігання у холодильниках, ці флакони потраплять до місць вакцинування, де вони можуть розморожуватися і складатись у холодильники при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія. В таких умовах вакцину можна зберігати протягом максимум п’яти днів, далі вона псується.

"Вимога до надзвичайно низьких температур, ймовірно, призведе до псування великої кількості вакцин", - сказав Майкл Кінч, фахівець з вакцин з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Також, за словами голови компанії У ІфанаФосуну це може коштувати десятки мільйонів юанів. Фосун розглядає можливість імпорту вакцини гуртовими партіями та фасування їх у флакони на місцевому заводі. Це також потребуватиме подальших інвестицій у виробництво та зберігання.

Вакцинні вантажі готують для історичного авіаперевезення.

Загальна цінова вартість може бути занадто високою для багатьох країн, що розвиваються, включаючи сусідню Індію, яка намагається стримати другий за величиною спалах коронавірусу у світі й в цей час не має змоги придбати вакцину Pfizer.


'Забудьте про це'

Багато людей, що працюють у галузі охорони здоров'я та фармацевтичної промисловості, вже висловлювали занепокоєння тим, що Індії бракує необхідних можливостей та можливостей для доставлення вакцини по своїй величезній сільській глибинці та населенню понад 1,3 мільярда людей. Також важлива шалена швидкість у процесі.

"Для вакцини потрібна температура мінус 70 градусів, чого ми просто не можемо зробити в Індії, просто забудьмо про це", - сказала Т. Сундарараман, координатор організації "Народного руху за здоров'я", що базується в Делі та об'єднує місцевих активістів, науковці та групи громадянського суспільства, які працюють у галузі охорони здоров’я.

"Ми не в змозі впоратися з потребами деяких районів у забезпеченні їх вакцинами проти кору, і це лише для дітей віком до трьох років", - сказала вона. "Це справді мізерна кількість людей у ​​порівнянні з кількістю, яка потребуватиме вакцини проти Covid-19".

На запитання на брифінгу у вівторок, чи хоче уряд Індії придбати будь-яку вакцину Pfizer, секретар міністерства охорони здоров'я Раджеш Бхушан сказав, що Нью-Делі веде переговори з усіма виробниками вакцин. Він додав, що Індія може "збільшити та зміцнити" свої наявні потужності "холодних ланцюгів", але відмовився негайно оприлюднювати будь-які деталі придбання.

Pfizer вже має замовлення з деяких країн, що розвиваються, таких як Перу, Еквадор та Коста-Рика. Незрозуміло, наскільки широко ці країни планують розповсюджувати вакцину, але їхні невеликі замовлення меншими за десять мільйонів доз свідчать про обмежене використання.

Після оприлюднення своїх позитивних попередніх даних деякі уряди поспішили доопрацювати замовлення та розпочати переговори з Pfizer та BioNTech. У вівторок Європейський Союз підтвердив замовлення до 300 мільйонів доз, тоді як Філіппіни, Сінгапур та Бразилія заявили, що ведуть переговори.


"Остання миля"

Навіть попри проблему низьких температур, виробництво вакцини за короткий проміжок часу буде "головною проблемою", що вимагає масової фельдшерської підготовки для введення двох доз, сказав Панкадж Патель, голова індійського виробника ліків Cadila Healthcare Ltd., який розробляє власну експериментальну плазмідну ДНК Covid-19.

Особливо це стосується районів, де з людьми тяжко контактувати або їм доводиться долати великі відстані, щоб дістатися до центрів вакцинації. Минулі кампанії вакцинації показують, що багато хто просто ніколи не з'являється на другу вакцинацію, зазначають експерти з питань охорони здоров'я.

Збільшення перешкод означає, що деякі країни, що розвиваються, можуть передавати вакцину Pfizer, попри ранні ознаки її виняткової ефективності.

"Якби нам довелося чекати додатковий рік і мати щось, що реальне для нас, щоб це можна було доставити якомога більшій кількості людей у ​​цій країні, це було б поганим компромісом?" - запитала Гагандіп Канг, професор мікробіології Християнського медичного коледжу, що базується в Індії, і член Глобального консультативного комітету ВООЗ з безпеки вакцин.

"Виходячи з вартості вакцини Pfizer, логістики ультрахолодного сховища — я не думаю, що ми готові, і я вважаю, що нам потрібно дуже і дуже ретельно зважити переваги та витрати", - додала вона.

за матеріалами  Bloomberg


Читайте також:

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)


11.11.2020 2784
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1190
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2515
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2108
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2162
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6534 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2449 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

332

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1145

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1278

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1395
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

272
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

583
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2058
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26508
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

551
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10462 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8008
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

531
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

399
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

543
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

620
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1580