Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)

Вчені відтворили найточнішу та найсучаснішу візуалізацію коронавірусу Covid-19, демонструючи справжню форму його білкових шипів та розкриваючи його внутрішню структуру


Вперше вчені опублікували найсучаснішу ілюстрацію коронавірусу, яка зображає і його зовнішній вигляд, і внутрішню структуру.

Візуалізація створена за допомогою 3D-моделі та поєднує в собі останні дані про структуру вірусу SARS-CoV-2, який є причиною пандемії Covid-19.

Експерти з Університету науки і технологій короля Абдулли (KAUST) в Саудівській Аравії створили модель і сподіваються, що вона може допомогти у створенні методів лікування Covid-19.

У відео дослідники демонструють свою модель, яка включає білкові шипи на її поверхні, а також генетичний матеріал, намотаний всередині вірусної мембрани.

"Наша 3D-модель демонструє структуру SARS-CoV-2 на атомістичному рівні та розкриває деталі вірусу, які раніше було неможливо побачити, наприклад, як ми вважаємо, що нуклеокапсидні білки утворюють мотузоподібну структуру всередині вірусу", - говорить науковець KAUST Ондржей Срнад.

"Підхід, який ми використали для розробки моделі, може спрямувати біологічні дослідження на нові перспективні напрямки боротьби з поширенням COVID-19, оскільки він може допомогти вченим швидко включити в розробки вакцини нещодавно відкриту інформацію щодо сучасної структури вірусу", — каже він.

Для створення моделі дослідники зробили зображення вірусної поверхні за допомогою скануючого електронного мікроскопа у високій роздільній здатності.

Вони виявили специфічний вигляд вірусної поверхні, показуючи білки та рецептори, що виступають з поверхні.

До них входить вірусний білок, який зв’язується з рецептором АСЕ2 деяких клітин людини.

Ці "шипи" обманюють рецептор, щоб він відкрив шлях до клітини, дозволяючи коронавірусу обійти захисні механізми таким чином заразивши людину.

Це відкриття стало основною ціллю багатьох досліджень вакцин та інших способів лікування, зокрема так званого рецептор-зв'язуючого домену (RBD).

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Наприклад, вакцина Pfizer / BioNtech, яку сьогодні визнали ефективною понад 90 відсотків, націлена саме на цю конкретну область.

"З усіх нинішніх вакцин, що зараз розробляються, продукт BioNtech виглядає як найбільш вдалий, оскільки він повністю зосереджений на тій частині вірусу, яка зв'язується з клітинами людини, має рецептор-зв'язуючий домен", - сказав Ян Джонс, професор вірусології Університет Редінга.

Потім модель додала дані з різних інших джерел, щоб заповнити прогалини в знаннях про те, що оточує внутрішню частину коронавірусу.

Сюди входить інформація про окремий ланцюг РНК SARS-CoV-2 та його захист нуклеокапсидними білками.

Потім це поєднувалося з інформацією про те, як всі аспекти вірусу співіснують в організмі та взаємодіють один з одним.

Кінцевим результатом стало створення найточнішого огляду вірусу SARS-CoV-2.

"Наша модель демонструє повну вірусну ультраструктуру, якою ми її знаємо на сьогодні, а не лише деякі довільно розміщені неповні білки з шипами на ліпідній мембрані", - пояснює кандидат технічних наук KAUST Нган Нгуєн.
Інші доступні моделі не відображають внутрішню частину вірусу, оскільки його деталі на сьогодні невідомі.

"Науково-дослідний інститут Скриппса, США, надав нам найімовірнішу гіпотезу щодо внутрішньої будови на основі поточних даних. Якщо ця гіпотеза буде визнана помилковою, ми зможемо легко оновити модель", — пояснює науковець.

 за матеріалами Daily mail

Фотогалерея


11.11.2020 4202
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1589
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1702

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12207
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1285
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

544
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1265