Гірськолижний сезон: у Славському чекають морозу, а в Буковелі відкривають санну трасу

Ось і настала зима. Хоч за вікном снігу поки не знайдеш, але будьте певні - час кататися на лижах настав! І аж ніяк не по асфальту, як подумають скептики - там, куди щороку з`їжджаються любителі активних розваг, все вкрито щільною білою ковдрою. Якою б не була погода в містах, у високогір`ї Карпат уже лежить сніг і тамтешні курорти чекають охочих покататися. На окремих схилах засніженість забезпечують за допомогою снігових гармат, а в інших місцях і цього не потрібно - на висоті сніг все одно тримається.

Шанувальники засніжених вершин і схилів вже витягують з шаф запилені гірськолижні костюми та починають підбирати місця, де вже зараз можна розважитися і відпочити на свіжому морозному повітрі. А ми підкажемо, куди можна поїхати на лижі в Західній Україні.

Прикарпаття: Буковель

Найпопулярніший гірськолижний курорт відкрив сезон катання ще 2 грудня. Тут можуть кататися як новачки, так і професіонали - є траси різного рівня складності. І навіть мінлива погода не стане перешкодою - не буде снігу, схили вкриють штучним. На минулих вихідних тут влаштували масовий костюмований спуск на лижах. Також цього року тут вперше з`явиться санна траса - її вже незабаром запустять.

- Більше трьох кілометрів можна буде проїхати на санчатах з гірки, - зазначила кореспонденту PRESS-ЦЕНТР прес-секретар курорту Оксана Островська. - Перейняли досвід Австрії - на курорті Земмеринг, який є побратимом Буковеля, цей атракціон надзвичайно популярний, його люблять і діти, і дорослі. В цілому, у нас 68 кілометрів лижних трас, і половина з них уже запущені, також працюють майже всі підйомники - 14 з 16-ти.

Однак, організатори обіцяють, що не санчатами єдиними тішитимуть відвідувачів. Вже через тиждень-другий відкриються крижані готель, бар і ресторан. Стіни, посуд, навіть меблі (хоча, як натякнули кореспонденту PRESS-ЦЕНТР, меблі «холодом не дихають», значить - просто стилізація), зроблені з льоду і снігу з гірських вершин. В номері готелю температура - від -2 до -5. Правда, обіцяють, що гості не замерзнуть - їх будуть зігрівати спальниками, в яких комфортно ночувати і при -12, і овечими шкурами. В готелі буде 10 номерів - кожен розрахований на дві людини. Відкрити льодові приміщення без ризику, що споруди розтануть, поки не можуть - чекають стійкого мінуса. Ціни на проживання в «сніговому замку» стануть відомі пізніше.

А ось скільки коштує покататися, вже відомо. Один підйом - 65-250 гривень, один день - 975 гривень, прокат лижного спорядження - 110-390 гривень/день.

Львівщина: Славське…

У Славському також готуються до активного сезону. Тут лижники можуть покататися на схилах одразу кількох гір. Одна з найпопулярніших - Тростян, висота якої 1235 м. Шкода, але цей курорт більше залежний від погоди – снігові гармати хоч і є, але не скрізь, і працюють, швидше, як допоміжний засіб. Без снігу тут не обійтися ніяк - висота пристойна, але він все одно реагує на теплінь - стає мокрим, важким. Тому співробітники курорту поки радять відкласти поїздку сюди хоча б до 20 грудня.

- Крім того, в горах дуже сильний вітер, підйомники не працюють, та й лижникам ми кататися зараз не радимо - падати на такий сніг куди болючіше, - зазначили кореспондентові PRESS-ЦЕНТР співробітники курорту. - Тому, щоб уникнути травм, краще трохи зачекати. А після 20-го чекаємо всіх з радістю.

Читайте також: Новий рік під пальмою, у горах чи в гостях у Санти Клауса: куди поїхати святкувати

Правда, ближче до Нового року синоптики обіцяють чергову відлигу, тож варто добре постаратися, щоб вписатися в морозний проміжок часу, який буде недовгим. Залишається сподіватися, що у цей час гори в Славському вкриються снігом, і коротке тепло не зможе вплинути на плани лижників.

Один підйом у Славському коштує - 30 гривень (на деяких горах дорожче, при тому - за оглядовий підйом без спорядження). Один день катання - 300-500 гривень, прокат спорядження - від 50-70 гривень за день.

... або Майдан

Це село знаходиться в Жовківському районі на Львівщині. І тут незабаром теж можна буде покататися - для любителів лиж вже все облаштоване. Влітку, коли на вулиці тепло, сюди їздять на шашлики, рибалку та інші розваги на свіжому повітрі, а взимку - з`їжджаються охочі покататися. Є підйомник, можна проїхатись на сноутюбі, піднятися на бебіліфті. Звичайно, цим шанувальників засніжених вершин і схилів не здивуєш - але про цей курорт поки знають не всі.

Тарифи: один підйом - 50 гривень, один день - 350 гривень, прокат лижного спорядження - 120 гривень на день.

Закарпаття: Драгобрат

Ще один неймовірний курорт, який щозими відвідує маса відпочиваючих, це Драгобрат – найбільш високогірний в Україні. Розташований на висоті 1300-1700 м над рівнем моря. Тому тутешнім схилам «плюс» на вулиці не страшний - на такій висоті сніг тримається, і вже зараз його досить багато. Правда, і тут погода трохи зіпсувала лижникам настрій, хоча саме зараз на Драгобрат поспішає безліч туристів.

- Снігу багато, вистачить і для катання, і для ліплення снігових баб і ще Бог знає чого. Але він мокрий, жорсткий, а на горі дуже сильний вітер. Може, помиляюся, але мені здалося, що гірше ураганного - важко навіть йти, - зазначає один з лижників, який зараз відпочиває на цьому курорті. - Вітер просто зносить, в таку погоду не працюють і підйомники.

- З погодою все погано. Був з четверга по неділю - на першій чверті траси ще нічого, а вище - хуртовина, видимість не більше кількох метрів, - каже інший лижник.

Втім, у високогір`ї вітрами навряд чи можна когось здивувати. Тим більше лижники впевнені, хуртовина зараз - запорука того, що покататися можна буде і в квітні. І, вірте - не вірте, а навіть при таких умовах браку туристів Драгобрат не відчуває - люди їдуть масово.

Один підйом тут коштує - 35-70 гривень, за день доведеться викласти 650 гривень. Прокат лижного спорядження – від 60 гривень за день.

Погода – пані з мінливим настроєм, від якого досить часто залежить і відпочинок туристів. І хоча півдня-день простою засмучують, все ж споглядання на чарівні засніжені вершини Карпат, та п’янке морозне гірське повітря зроблять свою справу, і поганий настрій надовго не затримається.

Олена МАТЮЩЕНКО

 


15.12.2017 4880 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1045
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2643 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2209
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3067
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2664
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2389 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

509

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

517

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1004

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2248
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20479
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

704
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1973
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

254
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

857
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5556
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7425
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

963
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

715
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1088 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1589 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1451