Гірськолижний сезон: у Славському чекають морозу, а в Буковелі відкривають санну трасу

Ось і настала зима. Хоч за вікном снігу поки не знайдеш, але будьте певні - час кататися на лижах настав! І аж ніяк не по асфальту, як подумають скептики - там, куди щороку з`їжджаються любителі активних розваг, все вкрито щільною білою ковдрою. Якою б не була погода в містах, у високогір`ї Карпат уже лежить сніг і тамтешні курорти чекають охочих покататися. На окремих схилах засніженість забезпечують за допомогою снігових гармат, а в інших місцях і цього не потрібно - на висоті сніг все одно тримається.

Шанувальники засніжених вершин і схилів вже витягують з шаф запилені гірськолижні костюми та починають підбирати місця, де вже зараз можна розважитися і відпочити на свіжому морозному повітрі. А ми підкажемо, куди можна поїхати на лижі в Західній Україні.

Прикарпаття: Буковель

Найпопулярніший гірськолижний курорт відкрив сезон катання ще 2 грудня. Тут можуть кататися як новачки, так і професіонали - є траси різного рівня складності. І навіть мінлива погода не стане перешкодою - не буде снігу, схили вкриють штучним. На минулих вихідних тут влаштували масовий костюмований спуск на лижах. Також цього року тут вперше з`явиться санна траса - її вже незабаром запустять.

- Більше трьох кілометрів можна буде проїхати на санчатах з гірки, - зазначила кореспонденту PRESS-ЦЕНТР прес-секретар курорту Оксана Островська. - Перейняли досвід Австрії - на курорті Земмеринг, який є побратимом Буковеля, цей атракціон надзвичайно популярний, його люблять і діти, і дорослі. В цілому, у нас 68 кілометрів лижних трас, і половина з них уже запущені, також працюють майже всі підйомники - 14 з 16-ти.

Однак, організатори обіцяють, що не санчатами єдиними тішитимуть відвідувачів. Вже через тиждень-другий відкриються крижані готель, бар і ресторан. Стіни, посуд, навіть меблі (хоча, як натякнули кореспонденту PRESS-ЦЕНТР, меблі «холодом не дихають», значить - просто стилізація), зроблені з льоду і снігу з гірських вершин. В номері готелю температура - від -2 до -5. Правда, обіцяють, що гості не замерзнуть - їх будуть зігрівати спальниками, в яких комфортно ночувати і при -12, і овечими шкурами. В готелі буде 10 номерів - кожен розрахований на дві людини. Відкрити льодові приміщення без ризику, що споруди розтануть, поки не можуть - чекають стійкого мінуса. Ціни на проживання в «сніговому замку» стануть відомі пізніше.

А ось скільки коштує покататися, вже відомо. Один підйом - 65-250 гривень, один день - 975 гривень, прокат лижного спорядження - 110-390 гривень/день.

Львівщина: Славське…

У Славському також готуються до активного сезону. Тут лижники можуть покататися на схилах одразу кількох гір. Одна з найпопулярніших - Тростян, висота якої 1235 м. Шкода, але цей курорт більше залежний від погоди – снігові гармати хоч і є, але не скрізь, і працюють, швидше, як допоміжний засіб. Без снігу тут не обійтися ніяк - висота пристойна, але він все одно реагує на теплінь - стає мокрим, важким. Тому співробітники курорту поки радять відкласти поїздку сюди хоча б до 20 грудня.

- Крім того, в горах дуже сильний вітер, підйомники не працюють, та й лижникам ми кататися зараз не радимо - падати на такий сніг куди болючіше, - зазначили кореспондентові PRESS-ЦЕНТР співробітники курорту. - Тому, щоб уникнути травм, краще трохи зачекати. А після 20-го чекаємо всіх з радістю.

Читайте також: Новий рік під пальмою, у горах чи в гостях у Санти Клауса: куди поїхати святкувати

Правда, ближче до Нового року синоптики обіцяють чергову відлигу, тож варто добре постаратися, щоб вписатися в морозний проміжок часу, який буде недовгим. Залишається сподіватися, що у цей час гори в Славському вкриються снігом, і коротке тепло не зможе вплинути на плани лижників.

Один підйом у Славському коштує - 30 гривень (на деяких горах дорожче, при тому - за оглядовий підйом без спорядження). Один день катання - 300-500 гривень, прокат спорядження - від 50-70 гривень за день.

... або Майдан

Це село знаходиться в Жовківському районі на Львівщині. І тут незабаром теж можна буде покататися - для любителів лиж вже все облаштоване. Влітку, коли на вулиці тепло, сюди їздять на шашлики, рибалку та інші розваги на свіжому повітрі, а взимку - з`їжджаються охочі покататися. Є підйомник, можна проїхатись на сноутюбі, піднятися на бебіліфті. Звичайно, цим шанувальників засніжених вершин і схилів не здивуєш - але про цей курорт поки знають не всі.

Тарифи: один підйом - 50 гривень, один день - 350 гривень, прокат лижного спорядження - 120 гривень на день.

Закарпаття: Драгобрат

Ще один неймовірний курорт, який щозими відвідує маса відпочиваючих, це Драгобрат – найбільш високогірний в Україні. Розташований на висоті 1300-1700 м над рівнем моря. Тому тутешнім схилам «плюс» на вулиці не страшний - на такій висоті сніг тримається, і вже зараз його досить багато. Правда, і тут погода трохи зіпсувала лижникам настрій, хоча саме зараз на Драгобрат поспішає безліч туристів.

- Снігу багато, вистачить і для катання, і для ліплення снігових баб і ще Бог знає чого. Але він мокрий, жорсткий, а на горі дуже сильний вітер. Може, помиляюся, але мені здалося, що гірше ураганного - важко навіть йти, - зазначає один з лижників, який зараз відпочиває на цьому курорті. - Вітер просто зносить, в таку погоду не працюють і підйомники.

- З погодою все погано. Був з четверга по неділю - на першій чверті траси ще нічого, а вище - хуртовина, видимість не більше кількох метрів, - каже інший лижник.

Втім, у високогір`ї вітрами навряд чи можна когось здивувати. Тим більше лижники впевнені, хуртовина зараз - запорука того, що покататися можна буде і в квітні. І, вірте - не вірте, а навіть при таких умовах браку туристів Драгобрат не відчуває - люди їдуть масово.

Один підйом тут коштує - 35-70 гривень, за день доведеться викласти 650 гривень. Прокат лижного спорядження – від 60 гривень за день.

Погода – пані з мінливим настроєм, від якого досить часто залежить і відпочинок туристів. І хоча півдня-день простою засмучують, все ж споглядання на чарівні засніжені вершини Карпат, та п’янке морозне гірське повітря зроблять свою справу, і поганий настрій надовго не затримається.

Олена МАТЮЩЕНКО

 


15.12.2017 4853 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

348
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1405
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2595 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3642
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3002
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2152

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

622

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

473

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1641

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

296
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

511
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

813
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4993
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

363
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

888
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10133
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

517
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

270
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

378
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

405
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

725