Гіперметропія - це аномалія клінічної рефракції ока, відома як далекозорість. При такому порушенні людина може досить добре бачить предмети на відстані, однак не може сфокусуватись на розташованих поблизу. Далекозорість слабкого ступеня може не подавати явних скарг, оскільки, око при гіперметропії має надмірну акомодацію і резерви, що забезпечує чітке бачення.
Які бувають види гіперметропії?
- Вроджена - в нормі дітки народжуються з далекозорістю близько три діоптрії і у період зростання дитини довжина очного яблука збільшується і далекозорість зменшується. При середніх і високих ступенях вродженої далекозорості порушення розвитку очного яблука та зору залишаються на все життя.
Також далекозорість може бути набута внаслідок захворювань та травм. У такому випадку треба вміти правильно діагностувати та лікувати.
- Вікова далекозорість, яку називають пресбіопія, повʼязана з віковими змінами в організмі, коли кришталик стає менш гнучким і еластичним внаслідок чого погіршується зір на предмети розташовані на близькій відстані.
Як діагностувати далекозорість?
- Візометрія (перевірка гостроти зору) - для маленьких діток проводять за допомогою спеціальних таблиць і картинок. У немовлят можна перевірити здатність фіксувати погляд - стежити за іграшкою.
- Ретиноскопія (визначення ступеня далекозорості ) проводиться при розширеній зіниці і для цього застосовують спеціальні краплі.
- Авторефрактометрія - компʼютерна діагностика далекозорості.
Якщо лікар-офтальмолог діагностував далекозорість, важливо призначити корекцію. Оскільки, некорегована гіперметропія призводить до виникнення таких ускладнень, як косоокість або амбліопія ( синдром лінивого ока) та астенопічні симптоми.
Як лікувати далекозорість?
Вибір методу лікування підбирається індивідуально:
- Корекція окулярами;
- Мʼякими контактними лінзами;
- Ортокератологічні лінзи, а також хірургічні методи лікування: лазерна корекція зору, імплантація інтраокулярних лінз.
Яка профілактика погіршення гостроти зору при далекозорості?
Користування корекцією та дотримання гігієни зору, а саме:
- Обмежувати надмірне використання гаджетів та зорового навантаження зблизька;
- Створювати достатнє освітлення;
- Правильно облаштувати робоче місце;
- Робити перерви під час зорового навантаження;
- Проводити час на свіжому повітрі.
Лікар-офтальмолог Приватної Дитячої Поліклініки №1 Малець Ольга Володимирівна
Приватна дитяча поліклініка №1 міста Івано-Франківська:
вул. Дністровська, 16-А, ТЦ “Горизонт” 2 поверх
+38 (099) 065-16-82
+38 (068) 731-87-64
Реклама