Генплан Франківська: питання і відповіді

 

 

 

Замовчувати проблеми й уникати незручних запитань у влади вже не вийде.

 

На презентації генплану в понеділок, 2 лютого, було несподівано багато людей, і це приємно здивувало. Дуже добре, що така презентація відбулась і що в залі був аншлаг. Це означає, що, по-перше, громада починає активніше цікавитись життям свого міста і, по-друге, що замовчувати й уникати незручних питань, як раніше, у чиновників вже не вийде. Це прогрес.

 

Сам генплан, насправді, досить хороший. Запроектовано багато транспортних розв’язок, які можуть суттєво розвантажити місто від автомобілів. Передовсім від транзитного транспорту, який зараз майже весь їде через центральну частину. А ще кілька паркувальних вузлів, які сплановані в межах пішої доступності від центру, щоб було де залишити авто, не захаращуючи вулички середмістя.

 

З іншого боку, пропускна здатність транспортної системи міста збільшена з 200 автомобілів на 1000 мешканців до 300. З урахуванням перспективи зростання чисельності населення і площі житлових масивів, це може здатися логічним, але з погляду розвитку міста як зручного для людей (а не для автомобілів) середовища – це дуже неправильний підхід. Успішні міста, навпаки, намагаються створити середовище, яке б сприяло зменшенню кількості автівок, і збільшити кількість пішохідних зон. Тому тут є багато сумнівів. Взагалі, по транспортній системі є ще багато планів і питань стосовно громадського транспорту, але це дещо інша тема, тим більше зараз німецькі експерти займаються розробкою нової мережі маршрутів. Про це варто написати окремо.

 

Також у Франківську запроектовано кілька нових зелених зон. А з ними в нас, як виявляється, справжня біда. При необхідних для нашого міста 450 гектарів зелені в нас є в 9 разів менше! Вкупі зі збільшенням проектної кількості авто це просто катастрофа! Проектанти вирішили виправити цей ґандж шляхом приєднання нових територій навколо міста, де є лісові насадження. Але ж від цього зелень не виросте в центрі! Тобто це ніяк не вирішить проблему, хіба лише на папері. Та й з тими зеленими зонами, що запроектовані, питань значно більше, ніж відповідей. Одне з них – це теперішня територія дачного кооперативу між вулицею Івасюка і Бистрицею. Там багато окремих ділянок у приватній власності. Який парк? На папері класно, а в реальності?.. Інша така зона відпочинку – на ставах під Вовчинецькими пагорбами. Там частина запроектованої території в межах Вовчинецької сільради, яка входить до Івано-Франківської міськради, а частина – в межах сільради Підлужжя. А ще за проектом є канатна дорога, яка має підніматись на гору через річку. На малюнку – симпатична рекреаційна зона і благоустрій, ідея з канаткою – прекрасна. Але як це все буде виглядати в реальності? За які кошти благоустрій проведе село Підлужжя? Стільки питань...

 

Ще громадяни цікавились будівництвом у зонах різного призначення. Як зробити так, щоб територія, виділена під громадський простір, не перетворилася на новий житловий квартал? Чи щоб будівельник, зводячи новий житловий масив, побудував відповідну інфраструктуру – садочок, школу, і т.п. Існують певні процедури прийняття таких рішень, яких влада має дотримуватись, видаючи дозволи. З цього робимо висновок, що громада має необхідні інструменти контролю, забезпечені законом. Треба просто їх знати і використовувати. Тому в першу чергу питання до громади: чи готові ми уважно контролювати чиновників, щоб вони не "помилялись"? Бо дуже часто далі обурень у соцмережах справа не йде.

 

Отже, генплан – справді класний і цікавий. І наміри хороші. Тому, вважаю, що справа за нами – членами територіальної громади: чи достатньо ми любимо своє місто, щоб активно брати участь у реалізації цих планів, а не віддати все на поталу закулісним домовленостям чиновників? А ті потім через 10 років знову будуть демонстративно бідкатись, що хтось усе вже розікрав… Влада – це ми. Чиновники – лише найняті нами менеджери для забезпечення життєдіяльності міста. І якщо ми найняли поганих менеджерів, то питання скоріше до нас, а не до них. Однак вірю, що все буде добре. Треба тільки для цього докладати зусиль. 

 

Денис Квасов

Громадський активіст, фотограф

КУРС

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Корупційні оборудки триватимуть? Марцінків каже, що Свобода у міськраді не голосуватиме за Генплан

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

 

«Кожен Іван має свій план», - кажуть в народі. Тим більше, без плану (в даному випадку – Генерального) не обійтись і Івано-Франківську. До цього часу про його фактичну відсутність чиновники воліють не згадувати. Їм це зручно. Коли немає закону – воля кабінетного начальника воленс-ноленс стає його (закону) сурогатом. «Закон – це я!», - думає собі чиновник....


04.02.2015 Денис Квасов 1060 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

534
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1025 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

851
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1669
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2293
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4280 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

226

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

258

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

495

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

442
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8022
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

682
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

719
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1138
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

721
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6305
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1793
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

258
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

284
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1615
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

807 1