Генплан Франківська: питання і відповіді

 

 

 

Замовчувати проблеми й уникати незручних запитань у влади вже не вийде.

 

На презентації генплану в понеділок, 2 лютого, було несподівано багато людей, і це приємно здивувало. Дуже добре, що така презентація відбулась і що в залі був аншлаг. Це означає, що, по-перше, громада починає активніше цікавитись життям свого міста і, по-друге, що замовчувати й уникати незручних питань, як раніше, у чиновників вже не вийде. Це прогрес.

 

Сам генплан, насправді, досить хороший. Запроектовано багато транспортних розв’язок, які можуть суттєво розвантажити місто від автомобілів. Передовсім від транзитного транспорту, який зараз майже весь їде через центральну частину. А ще кілька паркувальних вузлів, які сплановані в межах пішої доступності від центру, щоб було де залишити авто, не захаращуючи вулички середмістя.

 

З іншого боку, пропускна здатність транспортної системи міста збільшена з 200 автомобілів на 1000 мешканців до 300. З урахуванням перспективи зростання чисельності населення і площі житлових масивів, це може здатися логічним, але з погляду розвитку міста як зручного для людей (а не для автомобілів) середовища – це дуже неправильний підхід. Успішні міста, навпаки, намагаються створити середовище, яке б сприяло зменшенню кількості автівок, і збільшити кількість пішохідних зон. Тому тут є багато сумнівів. Взагалі, по транспортній системі є ще багато планів і питань стосовно громадського транспорту, але це дещо інша тема, тим більше зараз німецькі експерти займаються розробкою нової мережі маршрутів. Про це варто написати окремо.

 

Також у Франківську запроектовано кілька нових зелених зон. А з ними в нас, як виявляється, справжня біда. При необхідних для нашого міста 450 гектарів зелені в нас є в 9 разів менше! Вкупі зі збільшенням проектної кількості авто це просто катастрофа! Проектанти вирішили виправити цей ґандж шляхом приєднання нових територій навколо міста, де є лісові насадження. Але ж від цього зелень не виросте в центрі! Тобто це ніяк не вирішить проблему, хіба лише на папері. Та й з тими зеленими зонами, що запроектовані, питань значно більше, ніж відповідей. Одне з них – це теперішня територія дачного кооперативу між вулицею Івасюка і Бистрицею. Там багато окремих ділянок у приватній власності. Який парк? На папері класно, а в реальності?.. Інша така зона відпочинку – на ставах під Вовчинецькими пагорбами. Там частина запроектованої території в межах Вовчинецької сільради, яка входить до Івано-Франківської міськради, а частина – в межах сільради Підлужжя. А ще за проектом є канатна дорога, яка має підніматись на гору через річку. На малюнку – симпатична рекреаційна зона і благоустрій, ідея з канаткою – прекрасна. Але як це все буде виглядати в реальності? За які кошти благоустрій проведе село Підлужжя? Стільки питань...

 

Ще громадяни цікавились будівництвом у зонах різного призначення. Як зробити так, щоб територія, виділена під громадський простір, не перетворилася на новий житловий квартал? Чи щоб будівельник, зводячи новий житловий масив, побудував відповідну інфраструктуру – садочок, школу, і т.п. Існують певні процедури прийняття таких рішень, яких влада має дотримуватись, видаючи дозволи. З цього робимо висновок, що громада має необхідні інструменти контролю, забезпечені законом. Треба просто їх знати і використовувати. Тому в першу чергу питання до громади: чи готові ми уважно контролювати чиновників, щоб вони не "помилялись"? Бо дуже часто далі обурень у соцмережах справа не йде.

 

Отже, генплан – справді класний і цікавий. І наміри хороші. Тому, вважаю, що справа за нами – членами територіальної громади: чи достатньо ми любимо своє місто, щоб активно брати участь у реалізації цих планів, а не віддати все на поталу закулісним домовленостям чиновників? А ті потім через 10 років знову будуть демонстративно бідкатись, що хтось усе вже розікрав… Влада – це ми. Чиновники – лише найняті нами менеджери для забезпечення життєдіяльності міста. І якщо ми найняли поганих менеджерів, то питання скоріше до нас, а не до них. Однак вірю, що все буде добре. Треба тільки для цього докладати зусиль. 

 

Денис Квасов

Громадський активіст, фотограф

КУРС

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Корупційні оборудки триватимуть? Марцінків каже, що Свобода у міськраді не голосуватиме за Генплан

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

 

«Кожен Іван має свій план», - кажуть в народі. Тим більше, без плану (в даному випадку – Генерального) не обійтись і Івано-Франківську. До цього часу про його фактичну відсутність чиновники воліють не згадувати. Їм це зручно. Коли немає закону – воля кабінетного начальника воленс-ноленс стає його (закону) сурогатом. «Закон – це я!», - думає собі чиновник....


04.02.2015 Денис Квасов 1141 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1168
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1003
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2006
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3475
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1294
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1281

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1563

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

443

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1091

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1255
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24213
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

466
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2625
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

533
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1454
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

642
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15325
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

445
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

390
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1268 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

582
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

491