Генплан Франківська: питання і відповіді

 

 

 

Замовчувати проблеми й уникати незручних запитань у влади вже не вийде.

 

На презентації генплану в понеділок, 2 лютого, було несподівано багато людей, і це приємно здивувало. Дуже добре, що така презентація відбулась і що в залі був аншлаг. Це означає, що, по-перше, громада починає активніше цікавитись життям свого міста і, по-друге, що замовчувати й уникати незручних питань, як раніше, у чиновників вже не вийде. Це прогрес.

 

Сам генплан, насправді, досить хороший. Запроектовано багато транспортних розв’язок, які можуть суттєво розвантажити місто від автомобілів. Передовсім від транзитного транспорту, який зараз майже весь їде через центральну частину. А ще кілька паркувальних вузлів, які сплановані в межах пішої доступності від центру, щоб було де залишити авто, не захаращуючи вулички середмістя.

 

З іншого боку, пропускна здатність транспортної системи міста збільшена з 200 автомобілів на 1000 мешканців до 300. З урахуванням перспективи зростання чисельності населення і площі житлових масивів, це може здатися логічним, але з погляду розвитку міста як зручного для людей (а не для автомобілів) середовища – це дуже неправильний підхід. Успішні міста, навпаки, намагаються створити середовище, яке б сприяло зменшенню кількості автівок, і збільшити кількість пішохідних зон. Тому тут є багато сумнівів. Взагалі, по транспортній системі є ще багато планів і питань стосовно громадського транспорту, але це дещо інша тема, тим більше зараз німецькі експерти займаються розробкою нової мережі маршрутів. Про це варто написати окремо.

 

Також у Франківську запроектовано кілька нових зелених зон. А з ними в нас, як виявляється, справжня біда. При необхідних для нашого міста 450 гектарів зелені в нас є в 9 разів менше! Вкупі зі збільшенням проектної кількості авто це просто катастрофа! Проектанти вирішили виправити цей ґандж шляхом приєднання нових територій навколо міста, де є лісові насадження. Але ж від цього зелень не виросте в центрі! Тобто це ніяк не вирішить проблему, хіба лише на папері. Та й з тими зеленими зонами, що запроектовані, питань значно більше, ніж відповідей. Одне з них – це теперішня територія дачного кооперативу між вулицею Івасюка і Бистрицею. Там багато окремих ділянок у приватній власності. Який парк? На папері класно, а в реальності?.. Інша така зона відпочинку – на ставах під Вовчинецькими пагорбами. Там частина запроектованої території в межах Вовчинецької сільради, яка входить до Івано-Франківської міськради, а частина – в межах сільради Підлужжя. А ще за проектом є канатна дорога, яка має підніматись на гору через річку. На малюнку – симпатична рекреаційна зона і благоустрій, ідея з канаткою – прекрасна. Але як це все буде виглядати в реальності? За які кошти благоустрій проведе село Підлужжя? Стільки питань...

 

Ще громадяни цікавились будівництвом у зонах різного призначення. Як зробити так, щоб територія, виділена під громадський простір, не перетворилася на новий житловий квартал? Чи щоб будівельник, зводячи новий житловий масив, побудував відповідну інфраструктуру – садочок, школу, і т.п. Існують певні процедури прийняття таких рішень, яких влада має дотримуватись, видаючи дозволи. З цього робимо висновок, що громада має необхідні інструменти контролю, забезпечені законом. Треба просто їх знати і використовувати. Тому в першу чергу питання до громади: чи готові ми уважно контролювати чиновників, щоб вони не "помилялись"? Бо дуже часто далі обурень у соцмережах справа не йде.

 

Отже, генплан – справді класний і цікавий. І наміри хороші. Тому, вважаю, що справа за нами – членами територіальної громади: чи достатньо ми любимо своє місто, щоб активно брати участь у реалізації цих планів, а не віддати все на поталу закулісним домовленостям чиновників? А ті потім через 10 років знову будуть демонстративно бідкатись, що хтось усе вже розікрав… Влада – це ми. Чиновники – лише найняті нами менеджери для забезпечення життєдіяльності міста. І якщо ми найняли поганих менеджерів, то питання скоріше до нас, а не до них. Однак вірю, що все буде добре. Треба тільки для цього докладати зусиль. 

 

Денис Квасов

Громадський активіст, фотограф

КУРС

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Корупційні оборудки триватимуть? Марцінків каже, що Свобода у міськраді не голосуватиме за Генплан

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

 

«Кожен Іван має свій план», - кажуть в народі. Тим більше, без плану (в даному випадку – Генерального) не обійтись і Івано-Франківську. До цього часу про його фактичну відсутність чиновники воліють не згадувати. Їм це зручно. Коли немає закону – воля кабінетного начальника воленс-ноленс стає його (закону) сурогатом. «Закон – це я!», - думає собі чиновник....


04.02.2015 Денис Квасов 939 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

697
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11216 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1900
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1797
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2796
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4651

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

423

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1093

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1502

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1366
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1746
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1566
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1275
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

648
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

727
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1918
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2258 11
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20412
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

394
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

738 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

780
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1126