Гаражні війни «Соколів» з чиновниками

 

 

Роками 1,5 тисячі власників гаражів ГК «Соколи» не можуть вирішити конфлікт, який виник не з їхньої вини. Власники гаражів по вул. Вовчинецька, 225 в Івано-Франківську сперечаються з фірмою «Х-Адванс» за землю. 

 

Люди вважають, що підприємство незаконно приватизувало ділянку площею 6,22 гектара під їхніми гаражами. Крім того, «Соколи» вже кілька років судяться з акціонерним товариством «Родон» і його керівником Ярославом Каспруком, дружина якого "за збігом" керує вищезгаданим ТзОВ «Х-Адванс».

 

За словами членів кооперативу, коли ж керівником АТВТ «Родон» став Каспрук, землю, на якій стоять їхні гаражі, він приватизував на свою дружину. Яким чином йому вдалось це зробити – невідомо, адже в кожного гаража є свій окремий власник. До слова, приватизували землю на диво швидко, кажуть гаражникик, на все про все пішло менше місяця.

 

Розпочалась «війна за гектари» з того, що кілька років тому на прохідній автостоянки фірма встановила шлагбаум і замовила приватну охорону. Плату за в’їзд керівництво «Х-Адвансу» встановлювало самовільно, а про зібрані гроші не звітувало.

 

Зараз «Х-Адванс» знову перешкоджає людям користуватися гаражами. Більше того, стверджують власники гаражів, має намір перепродати землю, ймовірно для будівництва чогось іншого на цьому місці. За словами членів кооперативу фірма вже розмістила оголошення про продаж землі та шукає покупців.

 

Було ваше - стало наше

 

Згідно документів, які надали представники гаражного кооперативу «Соколи», у розробленому проекті землеустрою земельну ділянку гаражного кооперативу площею 6,22 га сільрада Вовчинців включила у власні межі населеного пункту. При зміні меж села врахували інтереси підприємств і господарств, які діють на прилеглій території. Але в пояснювальній записці до Проекту землеустрою жодним чином не згадуються ті організації, які повинні перейти до села Вовчинець.

 

Таким чином ГК «Соколи» просто щез із пояснювальної записки і «оптом» перейшов до земель сільської ради. В матеріалах землеустрою не зазначено як використовуватимуть земельну ділянку, на якій розміщений гаражний кооператив.

 

«Цю земельну ділянку свого часу Вовчинецька сільська рада незаконно продала за заниженою ціною у 25 гривень за 1 кадратний метр АТВТ «Родон». Тоді, при продажі, гаражний кооператив «Соколи» просто «не помітили», продавши землю як поле. При цьому «забули» про власників гаражів. Зараз ця земельна ділянка знаходиться предметом судових спорів», - зауважує юрист гаражного кооперативу Роман Жирун, - та додає, що «Стаття 174 Земельного кодексу України, передбачає, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням ВР Автономної Республіки Крим, Київської, Севастопольської міської та обласних рад. Однак Івано-Франківська обласна рада всупереч законодавству не звернулася з відповідним поданням до ВРУ про встановлення нових меж Івано-Франківська, а вирішила їх змінити лише своїм рішенням».

 

Тож на початку лютого 2015 року члени ГК «Соколи» зібрались під Івано-Франківською облдержадміністрацією, щоб висловити свою незгоду з рішенням обласної ради від 05.12.2014 року (№1499-33/2014 «Про встановлення межі населеного пункту с. Вовчинець Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради»), за яким земля кооперативу стала частиною села Вовчинець. Гаражники стверджують, що ця земля завжди належала Івано-Франківську, а відтак підозрюють, що в цій справі не обійшлось без задоволення чиїхось матеріальних інтересів.

 

За рішенням Івано-Франківської міської ради ще у 2006 роціцю землю передали гаражному кооперативу «Соколи», члени якого сплачували кошти за оренду земельної ділянки в бюджет міста.

 

Підозрілим членам гаражного кооперативу видається те, що Івано-Франківською міською радою з даного питання створена комісія, яка не збиралася вже понад рік. Секретарем цієї комісії є секретар міськради «свободівець» Микола Вітенко. "Соколи" кажуть, що неодноразово звертались до комісії, щоб питання землі було вирішено на рівні міської ради та  Вовчинецької сільської ради. Але їх ніхто не чує.

 

«В той же час, за нашими плечима, погоджують межі, не враховуючи інтереси власників гаражів і віддають цю частину землі в підпорядкування Вовчинецькій сільській раді, знаючи, що є конфліктна ситуація. Вони навпаки мали б вирішити конфлікт. Адже, для розмежування земельної ділянки спершу робиться проект землеустрою, який погоджується усіма суміжними землекористувачами. І тоді виходить парадокс: міська рада погодила цей проект землеустрою при тому, що нею ж створена комісія з урегулювання цього спірного питання. Тобто вочевидь лобіюють чиїсь інтереси», - каже Жирун.

 

За словами ж Миколи Вітенка загалом було 2-3 зібрання комісії, а востаннє комісія збиралась пів року тому.

 

«Більше від того часу до мене ніхто не звертався. Ми звели членів ГК «Соколи» з керівництвом «Х-Адванс», щоб це питання вирішити, дійти до якогось компромісу. Але, очевидно, що вони не домовились. Цим питанням займається господарський суд, і він, як кінцева інстанція, має поставити в цій справі крапку. Від себе ми зробили все, що могли», – зазначає Вітенко.

 

 

З чим приходили – з тим і йшли

 

«Соколи» звернулись в обласну раду. Оскільки після скасування рішення облради можна буде ставити питання про визнання неправильного погодження меж. Тож зараз згідно закону, люди вимушені «відмотувати» ситуацію назад.

 

Однак і в облраді їм не були раді. Одразу потрапити на прийом до голови не вдалось, людей попросили зачекати. Майже година очікувань результату не дала, «Соколам» повідомили, що голови на місці вже немає. Куди, як і в якому напрямку він зник, людям не пояснили. Члени кооперативу записались на прийом до голови облради на наступний день. Та й тоді з Василем Скрипничуком також розмова не відбулась. Проте, напередодні голові кооперативу Іллі Лилику зателефонували і сповістили, що з ними зустрінеться депутат обласної ради, «свободівець» Василь Попович. Зібравши обурених власників гаражів в залі засідань, Попович запевнив їх, що рішення про передачу землі селу Вовчинець помилкове та пообіцяв винести питання на розгляд сесії.

 

«Мені подзвонив Попович і ми домовились з ним про зустріч. 15 чоловік, членів нашого кооперативу поговорили з ним про наші наболілі питання і передали юридичний лист. Попович сказав, що це питання винесе на сесію, яка буде в березні та вирішить його. Ми також маємо прийти на засідання, сказати, що прагнемо пере голосування сесією її рішення », - розповів Лилик.

 

Крім цього, було домовлено перед засіданням сесії провести ще засідання комісії. Правозахисник «Соколів» вважав цю зустріч обов’язковою та логічною.

 

«Оскільки сесія запланована на березень, тому я вважаю логічним, щоб відбулось засідання комісії за участю всіх зацікавлених сторін, в тому числі і Вовчинецької сільської ради. Відповідно, заслухавши думку усіх, можна буде сформувати висновок комісії. Тоді на сесії буде на що опиратись», - розповів юрист.

 

Засідання земельної комісії облради таки відбулось. Депутати заслухали сільського голову села Вовчинця Михайла Назара та представників Держкомзему міста і області. Проте, аргументи чиновників дали змогу голові комісії Ігору Шумезі дійти висновку, що рішення облради із затвердження меж села Вовчинець було…цілком законним.

 

То, виходить, що «Соколів» ввели в оману. Горе-гаражники вкотре збирались покладати надії на Феміду, адже юрист кооперативу пообіцяв оскаржувати це рішення в суді.

 

Нагадаємо, прокуратурою Івано-Франківської області був поданий позов, щодо визнання договору купівлі-продажу даної земельної ділянки, на  якій розміщені гаражі, між АТВТ «Родон» та Вовчинецькою сільською радою недійсним. Крім того Господарським судом накладено арешт та заборонено ТзОВ «X Адванс» проводити будь-які дії щодо відчуження чи передачі в оренду цієї земельної ділянки.

 

«Люди хочуть, щоб цей спір вирішився в законному руслі, а наші опоненти працюють з порушенням закону. Намагаються легалізувати свої дії, опираючись на рішення обласної ради. Продали в 2008 році, а тільки тепер затверджують межі села. Логічно,що мало б бути навпаки: після затверджених чітко визначених меж села, можна було продавати землю», - розповідає юрист ГК «Соколи» Роман Жирун.

 

Правознавець також впевнений в навмисних діях Вовчинецької сільської ради. «На сьогодні порушено кримінальне провадження щодо посадових осіб сільради та акціонерного товариства «Родон»щодо продажу земельної ділянки. Адже у 2008 році, незважаючи на рішення суду, яке забороняло вчиняти дії і зобов’язувало усунути перешкоди гаражному кооперативу щодо користування земельною ділянкою, сільська рада здійснила її продаж «Родону» за заниженою майже у шість разів вартістю, - каже Жирун. - Тобто при вартості у 8 мільйонів гривень, понад 6 гектарів землі продали за 1,5 мільйона».

 

За словами ж директора АТ «Родон» Ярослава Каспрука, деякі власники гаражів самі чинять незаконно.

 

«Без жодних дозволів зробили там надбудови, а для того, щоб якось узаконити ці речі, вони почали протестувати. Спочатку вони нарікали на підвищення орендної плати, хоча ті підвищення  були несуттєві.  Ми вже орендну плату повернули на ту стару, але від того нічого не змінилось. Тепер вони шукають інші причини, щоб подавати позови за позовами. Вже відбулось не одне судове засідання. Вони програють всі суди, але починають заново писати. А оскільки у нас зараз безвладдя, от вони і продовжують подавати в суди. Якби була у нас нормальна влада, то їх би зупинили ще з самого початку», - каже Каспрук.

 

Питання відміни рішення облради про встановлення межі населеного пункту села Вовчинець Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради, Ярослав Каспрук вважає безпідставним.

 

«Ці границі розроблялись роками сільською радою і містом, а сесія обласна тільки затвердила їх. Тому, зараз вимагаючи скасування рішення – вони (ред. – члени кооперативу) видають бажане за дійсне», - впевнений Каспрук.

 

Крім того, директор АТ «Родон» запевняє, що має всі документи, які підтверджують його правоту.

 

В Держземагенстві Івано-Франківська також кажуть, що в даній справі все зроблено згідно чинного законодавства.

 

«Межі ніколи не змінювались, вони встановлювались проектною документацією згідно відповідної процедури. Коли проект розробився і тоді встановили межу. Але предметом спору не є межа, ми говоримо про власність на землю. Тобто є власна земельна ділянка, і тут виключно можуть бути правовідносини між власником земельної ділянки і гаражним кооперативом. Це проговорювалось на нарадах, де ми пробували бути посередниками, але нічого не вдалось, люди стоять на своєму, мовляв «Дайте нам землю». Тому в цій ситуації я можу сказати тільки те, що прийняте рішення сесії обласної ради є законним, документація пройшла всі погодження та експертизи і відповідає чинному законодавству» , - зазначає начальник відділу Держземагенства в Івано-Франківську Любомир Озарко.

 

Борократичний каламбур продовжувався… Чиновники працювали, а люди як ходили вервечкою інстанцій.

 

Проте, нещодавно заступник голови обласної ради Остап Дзеса повідомив, що сесія обласної ради не розглядатиме питання гаражного кооперативу.

 

«Незалежно де буде та земля чи в місті чи в селі, але цих людей ущемляти не треба. Це наша позиція, якої ми дотримуємось. Нехай гаражний кооператив там буде. А вже яка юрисдикція землі буде - це питання не до нас. На сесії обласної ради це питання не підніматиметься, оскільки ініціативна група ГК «Соколи» його зняла, вони між собою домовились, знайшли спільну мову та до обласної ради претензій не мають», - зазначив Дзеса.

 

Тож, схоже, що багаторічний конфлікт вичерпано. Однак, чи надовго – покаже час.


Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

383
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

671
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1190
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2528
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1373
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2027 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

705

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

764

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1667

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1652
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

356
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

465
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18372
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7489
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3665
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1052
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10785
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

302
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

299
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

492
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

455
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

691