Галицька міжнародна наукова конференція з питань християнства схвалила Резолюцію


11-12 травня у м. Галичі відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Християнські міжконфесійні відносини: загальноєвропейський та український досвід».

 

Організатори - Міністерство культури України, Національний заповідник «Давній Галич» та кафедра релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.



Доповідачами на конференції, яку відкрив генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, були представники релігійних громад УГКЦ, УАПЦ, РКЦ, науковці з кількох академічних установ України та музейних закладів краю. За словами Олександра Береговського, «завданням конференції було віднайти шляхи для кращої взаємодії між громадами та до розуміння потреби екуменічного діалогу».



Учасників конференції привітали перший заступник голови Галицької райдержадміністрації Володимир Бродович, Галицький міський голова Орест Трачик і територіальний представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення цінностей Міністерства культури України Лідія Максимяк. Було зачитано привітання від Міністерства культури України, Івано-Франківського митрополита УГКЦ Володимира Війтишина та Львівського архиєпископа РКЦ Мечислава Мокшицького.



З доповіддю «Галицька митрополія у контексті міждержавних і міжконфесійних відносин першої половини ХIV століття» на пленарному засіданні виступив заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький. Завідувач кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Святослав Кияк вів мову про «Містично-богословське й духовно – культурне підгрунтя екуменічних взаємин християн київської традиції на Прикарпатті»; представник Івано-Франківської митрополії УГКЦ, голова комісії з питань єдності християн о. Ігор Оніщук, представники Львівського архиєпископа РКЦ М. Мокшицького о. Мар’ян Сковира та декан Галицький УАПЦ о. Іван Кузь поінформували зібрання про «Екуменічну концепцію УГКЦ».

У роботі секційного засідання взяли участь доцент кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського нацуніверситету імені Василя Стефаника Любов Зеліско та завідувач відділу реставрації обласного краєзнавчого музею Валерій Твердохліб. На прикладі ікони св. Антонія Падевського йшлося про відродження шедеврів іконопису в межах культурологічного проекту «Врятуймо скарби разом». Старший викладач кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова Юлія Корнійчук з Києва мала доповідь на тему «Православна парафія: віхи розвитку», а молодший науковий співробітник відділу археології НЗ «Давній Галич» Ігор Креховецький - про «Берестейську унію 1596 року: випадковість чи закономірність?». Водночас головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та музейної справи обласної державної адміністрації Андрій Чемеринський охарактеризував ікону Галицької Божої Матері як «об’єкт сакрально-мілітарної історії Російського імператорського флоту»(1914 – 1932); завідувач історичного відділу НЗ «Давній Галич» Марія Костик на прикладі сімейного життя князя Ярослава Осмомисла говорила про християнство як засіб обмеження влади. Водночас історик Марія Сохан у своєму виступі мала на меті розкрити таємницю церковного дзвону, старший викладач кафедри суспільствознавчої освіти обласного інституту післядипломної освіти у м. Миколаєві Тетяна Длінна вела мову про «Міфологічні та магічні аспекти народного християнства в західноєвропейській традиції», а студент філософського факультету Прикарпатського нацуніверситету імені Василя Стефаника С. Твердохліб темою свого виступу обрав «Антропоцентризм особи в енцикліці Папи Івана Павла ІІ “Redemptor hominis”). Про «Європізацію» ікони в українській культурі» мовив аспірант кафедри теорії та історії культури Львівського НУ ім. Івана Франка Роман Галуйко, а аспірант Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова Софія Скрипнікова – про «Освітньо-виховну діяльність католицької церкви засобами сучасної комунікації; положення соціальної доктрини та реалізацію в світовому і українському контексті».


Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський доповів учасникам конференції про виконання травневої резолюцій 2011 року конференції, зокрема про ситуацію з отриманням Україною від Російської Федерації цифрової фотокопії «Галицького Євангелія».


Для учасників конференції з інших регіонів України Генеральна дирекцією заповідника організувала ознайомчу екскурсію пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення Галицького району.


15.05.2012 2209 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

494
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2402
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2339 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2179 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2929
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2712 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

552

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1234

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1302

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2113
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

726
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

453
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

821
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43629
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3209
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1134
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2129
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35355 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

313
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

441
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

660
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

798