Галицька міжнародна наукова конференція з питань християнства схвалила Резолюцію


11-12 травня у м. Галичі відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Християнські міжконфесійні відносини: загальноєвропейський та український досвід».

 

Організатори - Міністерство культури України, Національний заповідник «Давній Галич» та кафедра релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.



Доповідачами на конференції, яку відкрив генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, були представники релігійних громад УГКЦ, УАПЦ, РКЦ, науковці з кількох академічних установ України та музейних закладів краю. За словами Олександра Береговського, «завданням конференції було віднайти шляхи для кращої взаємодії між громадами та до розуміння потреби екуменічного діалогу».



Учасників конференції привітали перший заступник голови Галицької райдержадміністрації Володимир Бродович, Галицький міський голова Орест Трачик і територіальний представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення цінностей Міністерства культури України Лідія Максимяк. Було зачитано привітання від Міністерства культури України, Івано-Франківського митрополита УГКЦ Володимира Війтишина та Львівського архиєпископа РКЦ Мечислава Мокшицького.



З доповіддю «Галицька митрополія у контексті міждержавних і міжконфесійних відносин першої половини ХIV століття» на пленарному засіданні виступив заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький. Завідувач кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Святослав Кияк вів мову про «Містично-богословське й духовно – культурне підгрунтя екуменічних взаємин християн київської традиції на Прикарпатті»; представник Івано-Франківської митрополії УГКЦ, голова комісії з питань єдності християн о. Ігор Оніщук, представники Львівського архиєпископа РКЦ М. Мокшицького о. Мар’ян Сковира та декан Галицький УАПЦ о. Іван Кузь поінформували зібрання про «Екуменічну концепцію УГКЦ».

У роботі секційного засідання взяли участь доцент кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського нацуніверситету імені Василя Стефаника Любов Зеліско та завідувач відділу реставрації обласного краєзнавчого музею Валерій Твердохліб. На прикладі ікони св. Антонія Падевського йшлося про відродження шедеврів іконопису в межах культурологічного проекту «Врятуймо скарби разом». Старший викладач кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова Юлія Корнійчук з Києва мала доповідь на тему «Православна парафія: віхи розвитку», а молодший науковий співробітник відділу археології НЗ «Давній Галич» Ігор Креховецький - про «Берестейську унію 1596 року: випадковість чи закономірність?». Водночас головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та музейної справи обласної державної адміністрації Андрій Чемеринський охарактеризував ікону Галицької Божої Матері як «об’єкт сакрально-мілітарної історії Російського імператорського флоту»(1914 – 1932); завідувач історичного відділу НЗ «Давній Галич» Марія Костик на прикладі сімейного життя князя Ярослава Осмомисла говорила про християнство як засіб обмеження влади. Водночас історик Марія Сохан у своєму виступі мала на меті розкрити таємницю церковного дзвону, старший викладач кафедри суспільствознавчої освіти обласного інституту післядипломної освіти у м. Миколаєві Тетяна Длінна вела мову про «Міфологічні та магічні аспекти народного християнства в західноєвропейській традиції», а студент філософського факультету Прикарпатського нацуніверситету імені Василя Стефаника С. Твердохліб темою свого виступу обрав «Антропоцентризм особи в енцикліці Папи Івана Павла ІІ “Redemptor hominis”). Про «Європізацію» ікони в українській культурі» мовив аспірант кафедри теорії та історії культури Львівського НУ ім. Івана Франка Роман Галуйко, а аспірант Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова Софія Скрипнікова – про «Освітньо-виховну діяльність католицької церкви засобами сучасної комунікації; положення соціальної доктрини та реалізацію в світовому і українському контексті».


Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський доповів учасникам конференції про виконання травневої резолюцій 2011 року конференції, зокрема про ситуацію з отриманням Україною від Російської Федерації цифрової фотокопії «Галицького Євангелія».


Для учасників конференції з інших регіонів України Генеральна дирекцією заповідника організувала ознайомчу екскурсію пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення Галицького району.


15.05.2012 2144 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1573 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1947
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6153 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2436
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2181
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3410

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

199

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

841

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1987

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2744
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

509
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

634
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1218
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

373
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34081
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

987
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1096
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

570
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

167
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

847
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

802
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

578