Галичани переходять на каштани

За два тижні до виборів депутатів до місцевих рад галицька преса переповнена «джинсою» - замовними матеріалами та портретами кандидатів в депутати та міські голови. Окремі матеріали одинакового змісту з тими ж заказними рейтингами та фотографіями кандидатів публікуються відразу в усіх газетах. Але все ж спробуємо глянути на останні сторінки, де редактори газет публікують матеріалів власних журналістів.

Івано-Франківська газета «Репортер» пише:

«Минулого тижня депутати івано-франківської міської ради проголосували за заборону продажу алкоголю в роздрібній торгівлі у нічний час. За задумкою ініціаторів, це мало би зменшити кількість любителів випити та забезпечити громадський порядок. Але ж спиртним у нашому місті торгують не тільки магазини, оковиту без проблем можна купити й на так званих «точках»… Кому з городян не відомо про бабусь, які на Привокзальній площі постачають нею тамтешній невибагливий контингент?

Та пити саморобну горілку, то як грати у російську рулетку. Раз на раз не попадає. За словами Ігоря Пулика, завідувача відділенням анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні, отруєння алкоголем для Прикарпаття – не рідкість. Напливи йдуть періодично. «От, у вересні просто нашестя якесь було п’яних, і білі гарячки, і отруєння, – каже він. – І воно ще не закінчилося».

Контингент тих, хто потрапляє до лікарні з алкогольним отруєнням, Ігор Пулик характеризує так: «Це люди не надто благополучні. Чоловіки – середнього віку, зрідка жінки – віком десь до 30 років. Буває, що ці випадки закінчуються трагічно. В нашій області щомісяця від отруєння в середньому помирають три людини».

За словами Івана Пулика, отруєння алкоголем почастішали, відколи подорожчала горілка. Лікар не виключає, що із забороною продажу спиртного вночі, збільшиться й кількість клієнтів цих точок, а відповідно і пацієнтів у лікарнях.

За словами Василя Гультайчука, голови ЦЗГ УМВС в області, цього року порушили вдвічі більше кримінальних справ у сфері боротьби зі злочинами, пов’язаними із незаконним виготовленням, зберіганням та реалізацією алкогольної продукції, ніж минулоріч. На сьогодні – 76 справ. Гультайчук наводить цифри: «Від початку року з обігу вилучено 45 тисяч 783 пляшки фальсифікованих горілчаних виробів, 45 тисяч 439 підроблених марок акцизного збору та 1700 літрів спирту».

Тим часом в Тернополі виникають інші проблеми. Газета «Вільне життя» розповідає:

«31 травня 2010 року відповідним рішенням Кабінет міністрів України вніс курильні суміші в перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, таким чином заборонивши їх продаж та вживання. Проте їх продовжують відкрито розповсюджувати у Тернополі.

Найбільша проблема наркотичного ринку в тому, що хоч реєстр заборонених препаратів складений, хімічна промисловість не стоїть на місці. Чи не щодня з’являються нові препарати, здатні відправити звичайну людину до Білки із Стрілкою на навколоземну орбіту. Така слизька позиція дозволяє приторговувати кайфом під прикриттям «легальності». А саме так представили свій товар у одному магазині аромосумішей.

Заборона уряду поширилась на так звані «мікси» — рослинні курильні суміші Especia Legalize Mix, Spise Gold, Spise Diamond, Afghan-mix, Afghan essence, Afghan incense та інші. Завдяки цьому рішенню спеціалізовані магазини для продажу «міксів» закрили по всій Україні, зокрема і в Тернополі. Однак наприкінці літа в нашому місті знову почали діяти магазини «Party mix», в яких можна придбати вище перелічені суміші. Вони працюють і продають продукцію також і через Інтернет.

До речі, синтетики, які містяться в курильних сумішах, можуть викликати глибокі психічні розлади і порушувати роботу життєво важливих органів. Галюцинації та зміни свідомості провокує штучний канабінол JWH-18, який міститься у міксах. Він у шість разів сильніший та шкідливіший за звичайну марихуану. В Україні уже зафіксовано не один летальний випадок внаслідок зупинки серця, через вживання аромаміксів. Були й випадки самогубства».

Невесела картина спостерігається в житті пересічного галичанина, коли він прямує в крамницю. Львівська газета «Поступ» зокрема пише таке:

«Для мільйонів українців черговий похід на ринок чи супермаркет останнім часом завершується стресом та відвідинами аптеки. Але хіба можна спокійно спостерігати, як твої кровно зароблені гривні перетворюються буквально в копійки, а так званий прожитковий мінімум заледве вистачає на хліб з водою? Якщо з хлібом в сучасної влади якось не склалося, то видовищ в українській політиці – хоч відбавляй, тільки й встигай за новинами стежити. Дійшло до того, що чиновники найвищого рівня почали відвідувати ринки та супермаркети.

Ціни зросли фактично на все – гречку, тверді сири, яйця, овочі і фрукти, а про м'ясо великій кількості пенсіонерів взагалі доведеться забути. Подорожчали і хлібобулочні вироби, крім «соціальних» сортів хліба.

Вартість твердого сиру давно перевищує вартість ковбаси, проте всі рекорди б’ють фрукти, ціни на які зросли у зв’язку підвищенням митних зборів. Ціни на яйця зросли у порівнянні з літом фактично вдвічі».

Тим часом галичани переходять на каштани. Західноукраїнська газета «Експрес» пише:

«Ціни в магазинах змусили людей згадати про те, що просто під ногами лежать… харчі.

- Каштани – для бідняків та гурманів, - каже Валентина Сорока. Перші - збивають каштани з дерев і варять як бульбу. Нині картопелька дорога, а дармових каштанів – хоч греблю гати. А місцеві гурмани… смакують смажені каштани з пивом і з шоколадом.

Сирий каштан смаком схожий на горіх. Каштан їстівний із сімейства букових. А до каштана кінського, що на весні рясно квітує білими свічками, не має жодного стосунку… Раніше каштани вважалися їжею бідняків, нині ж вони популярні в європейській кухні».

Поки народ переходить з хліба та картопельки на каштани та інший підніжний корм, політики продовжують галасно балотуватися в місцеві ради.

«Автобуси зі «свободівцями» не змогли виїхати до Києва через втручання правоохоронців, - пише Івано-Франківська обласна газета «Галичина».

- За кілька кілометрів від Івано-Франківська у селі Клубівцях пост ДАі заблокував подальше пересування… автобусам, змусивши їх повернутись назад.

У відповідь на такі дії МВС «свободівці» провели пікетування обласного управління МВС… пікетування… було доволі численним і гучним. А буквально через кілька годин заступник начальника управління внутрішних справ в Івано-Франківській області Василь Фелик та начальник УДАі області Михайло Кизимишин провели своєрідний брифінг для журналістів, де виклали своє бачення ситуації.

…пізно ввечері 13 жовтня патрульні міліціонери зупинили в Клубівцях два мікроавтобуси, котрі їхали у напрямку Тернопільської області. У кожному з бусів перебували по 20 пасажирів. Практично всі — молоді люди. Водії пояснили працівникам міліції, що везуть їх до Чернівців, звідки пасажири начебто мають намір вилетіти на відпочинок до Єгипту.

Але у водіїв при собі не було ліцензій на право пасажирських перевезень, не мали вони шляхових листків, та й справність технічного стану їх транспортних засобів викликала сумніви. Журналістам дали можливість поспілкуватися з одним із тих водіїв. Він розповів, що до нього зателефонував знайомий і попросив відвезти до Києва на футбол групу молодих людей. Щоправда, вже у дорозі йому чомусь сказали їхати на Чернівці. Він не бачив, щоби пасажири везли із собою якісь прапори, транспаранти тощо. Поводилися як зазвичай молоді люди — розмовляли, сміялися, співали пісень».

Тим часом інша політична сила у Львові «партія «Батьківщина» не братиме участі у виборах до Львівської обласної та міської рад, - пише газета «Високий Замок», - позаяк під її іменем територіальні виборчі комісії зареєстрували фальшиві списки кандидатів у депутати, що їх подали самозванці.

- Те, що нас не зареєструють, було зрозуміло, – каже голова Львівської обласної парторганізації «Батьківщини» (легітимної) Роман Ілик. – Ми зіткнулися з адміністративною машиною, на боці якої суди, органи юстиції, інші державні органи. Водночас ми хотіли не допустити авантюрної затії члена провладної коаліції, виключеного з лав нашої партії Івана Деньковича, який видає себе за керівника обласної «Батьківщини».

Керівництво справжньої «Батьківщини» отримало з обласної міліції листа, де стверджується, що Іван Денькович не отримував дозволу на виготовлення партійної печатки чи її дублікату. Оскільки справжня печатка знаходиться у Романа Ілика, то якою печаткою затверджував усі виборчі документи Іван Денькович?

– У нас є підозра, що Денькович, після того як був звільнений з посади голови обласної парторганізації, просто наштампував собі бланків і зараз друкує на них документи у всі потрібні йому інстанції, – повідомив під час розмови з кореспондентом «Високого Замку» Роман Ілик.

Голова легітимної львівської «Батьківщини» ще раз підтвердив, що соратники Юлії Тимошенко не братимуть участі у виборах до Львівської обласної та міської рад».

 


Андрій Мева, «ОстроВ»
 
 


18.10.2010 1323 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

943
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11565 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2047
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1923
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2920
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4862

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

595

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1214

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1721

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1464
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1854
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1697
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8928
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

758
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

837
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2022
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20514
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

500
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

542 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

850 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

888