Футбол вже не буде колишнім. 10 змін у правилах гри в 2016 році

 

У березні 2016 року Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) затвердить нову редакцію правил гри.

Навесні відбудеться чергове засідання Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB), організації, яка займається веденням і регулюванням футбольних правил. В ІФАБ входять чотири представники родоначальників гри: футбольні асоціації Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії, а також 4 представники Міжнародної федерації футбольних асоціацій (FIFA).

Рада збирається двічі на рік, і перша така зустріч в 2016-му вже відбулася в Лондоні 7 січня. На ній було схвалено нову редакцію правил футболу, яка може бути остаточно затверджена в березні 2016-го. Тобто, на Євро-2016 буде діяти вже нова редакція правил футболу.

Що ж пропонують змінити? "Футбол 24" відзначає 10 найважливіших нововведень.

 

1. Стартовий розіграш м'яча

У разі прийняття поправок до правил футболісти зможуть розігрувати м'яч з центру поля, пасуючи в будь-яку сторону. Зараз пас віддається тільки вперед.

 

2. Вилучення до матчу

Вилучати гравців можна буде... ще до їхнього виходу на поле! Іноді це необхідно. Так, у 2005-му році сталася легендарна сутичка в підтрибунному тунелі між капітанами "Арсенала" і "Манчестер Юнайтед" Патріком Вієйра і Роєм Кіном. На полі вони отримали б по червоній картці, але тоді арбітру Грему Полу довелося рознімати забіяк, які так і не заспокоїлися після виходу на футбольне поле.

У Британії про інциденти Вієйра-Кін зняли повноцінний фільм "Кращі вороги":

"У арбітрів буде право показувати червоні картки в будь-який час після передматчевої інспекції. Якщо вилучення сталося перед грою, команди зможуть почати матч з 11 гравцями, але втратять право на одну заміну по ходу гри", - так коментує нововведення колишній знаменитий арбітр, а сьогодні член суддівського комітету УЄФА Девід Еллерей, який обслуговував легендарний матч Росія - Україна - 1:1 в Москві в 1999-м).

 

3. Після меддопомоги дозволять не залишати межі поля

Еллерей

Еллерей (праворуч) вчить екс-гравця збірної Англії Гарета Саутгейта жити по-новому.

Зараз футболіст зобов'язаний покинути поле після допомоги медиків і повернутися тільки з дозволу головного арбітра. Тепер йти з поля буде не обов'язково, але тільки в тому випадку, якщо порушник правил отримує жовту або червону картку.

"Це правило необхідно підкоригувати, щоб сторона, яка провинилась, не отримувала чисельну перевагу. Що є несправедливим", - пояснює Еллерей. Травмованому гравцю "швидка" медична допомога (якщо мова не про серйозне пошкодження) буде надана на полі, після чого гра відновиться.

 

4. Повернення на поле без дозволу головного арбітра

"Щоб змінити бутси чи привести в порядок форму за межами поля, гравцеві доводиться чекати, поки м'яч вийде з гри, а рефері перевірить екіпіровку і дасть дозвіл на вихід. Тепер це зможе робити 4-й арбітр або асистент арбітра, не чекаючи зупинки матчу" , - говорить Еллерей.

 

5. Втручання сторонніх в гру

Трапляються ситуації, коли у гру втручаються сторонні - запасні гравці, співробітники клубу або медперсонал. Зараз таке втручання карається вільним ударом (якщо, наприклад, перешкода взяття воріт) або спірним м'ячем (якщо, наприклад, на поле без дозволу вискочили медики однієї з команд).

У новій версії правил у разі впровадження нововведення призначатиметься штрафний удар. А якщо в штрафному майданчику - то це пенальті.

Чудесна ілюстрація - лікар вибиває м'яч з лінії воріт, і це в майбутньому буде 11-метровий:

 

6. Затримка суперника за межами поля

"Коли суперники опиняються за межами поля, і один з них заважає іншому повернутися у гру, за нинішніми правилами після жовтої або червоної картки порушнику розігрується спірний м'яч. За новими - буде призначений штрафний удар (з бічної лінії або лінії воріт) або пенальті", - продовжує Еллерей.

 

7. Післяматчеві 11-метрові удари

Під час серії післяматчевих 11-метрових кількість тих, хто битиме, зрівняють. Якщо, наприклад, команди закінчили матч у нерівних складах, скажімо, 8 на 11, то в списках тих, хто битиме, повинно бути по 8 гравців.

Це зроблено, щоб усунути "несправедливість": у команди, що "провинилася", можуть залишитися найкращі виконавці пенальті, в той час, як в команді з 11 чоловік будуть бити всі, у тому числі і "найгірші".

 

8. Емблеми клубів на кутових прапорах

Челсі

"Самоволку" з прапорами хочуть узаконити.

В англійській Прем'єр-лізі клуби розміщують на кутових прапорцях свої логотипи, хоча це і було під забороною. Тепер хочуть дозволити за законом.

 

9. Корекція місця фіксування офсайду

За словами Еллерея, зараз в правилах присутня плутанина: два трактування, звідки виконувати вільний удар після офсайду. В одному випадку правила говорять виконати вільний з місця, де відбулося порушення, в іншому - з місця, де гравець перебував в положенні поза грою. У чому різниця і проблема? Футболіст, знаходячись в положенні поза грою, може змінити місце розташування на кілька, а то й на дюжину метрів, і порушення буде зафіксовано тільки при дотику гравця до м'яча.

Відповідно, в правилах присутнє подвійне трактування, якого слід позбутисяПропонується усунути це, і вільний удар буде виконуватися з місця порушення правил. Тобто, теоретично, за словами Еллерея, це може бути і своя половина поля, що раніше звучало дико (на своїй половині поля не може бути офсайду) - гравець може бути в офсайді в момент передачі на чужій половині, але в момент отримання м'яча може повернутися на свою половину поля.

 

10. Здоровий глузд у суддівстві

жіночий футбол

Що шукаємо? Здоровий глузд!

У футболі досі багато дивних правил - все так швидко не поміняти. Зокрема, арбітр має формальне право перервати матч, якщо побачить зламаний кутовий прапорець. У майбутньому суддя може (і повинен) просто повідомити про цей інцидент після гри інспектору матчу, не вдаючись до кардинальних заходів.

"Ми закликаємо рефері керуватися здоровим глуздом і духом гри. Не треба все ділити тільки на чорне і біле, якщо це - дрібниці, які не сильно впливають на хід матчу", - говорить Еллерей.

 

Руслан Меженський, Олександр Гапоненко, Футбол 24


13.01.2016 659 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

288
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1602 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1835 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2660
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2388 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7628

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

400

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1105

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1177

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1964
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

342
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

719
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

962
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43467
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

993
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2012
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35213 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

339
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

549
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

692
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1018