Футбол довів

 

 

 

Отже, маємо основних переможців і переможених Євро-2012.  Відтак час підбити певні підсумки, щось узагальнити.  Мабуть, попри різноманітні побоювання, турнір вдався. Суто зі спортивної сторони, значно краще, ніж з організаційної, та це, радше, питання, що лежить в площині  іноземних гостей, аніж місцевих «гостей».

 

Футбол на цих змаганнях довів, що недарма в нього грають 22 людей: результати двобоїв видалися і вельми прогнозованими, і вельми несподіваними; блискучими і ганебними; ефектними і ефективними, і ефектно-ефективними.  

 

Футбол довів, що збірна України на полі перемагати вміє, і вміє це робитинавіть досить естетично. Футбол довів, що вболівальники, громадяни України, такої, вибачаюся за пафос,  небайдужої нам країни, що також дехто із гравців націоналки схильні в нетривкі часи піднесення зациклюватися і затанцьовуватися на одному матчі задовго, гадаючи, що глобальна «пруха» вже в  кишені, а штани кишень належать апріорі по-праву нам/їм. А опісля «не-прухи» голосити і довший час проклинати суддів світу сьогоплести інтриги Всесвітньої Змови проти Нас, і тих, кого засипали лайками, носили на руках, засипати тепер лайкою і поносити всіма місцями.. Чи найліпше – взагалі тихо чхати в своїй хатині на всіх тих панів і їх бальонів круглих.

 

З того ж контексту футбол довів, що  вибір місця і часу проведення матчів України (після переможного у столиці), якщо не мають вирішального значення, то принаймні загадковими чинниками погодніх умов здатні привносити небажаний результат футбольній країні Україна. А простіше кажучинєфік було Федерації футболу так запобігати перед «нинішніми дірєкторами», що віддавати аж два важливих поєдинки на поталу «давно невезучій Данбас Арєні» ( її хазяїн на то і -  її хазяїн, що не хазяїн  поки що країни Україна і її ще місцями живої позитивної  аури).  Замість того, щоб, наприклад, українська національна збірна провела двійко матчів у Києві, а один у Львові. А потім був не зарахований гол, розпочатий атакою українського гравця, що порушував правила – також не зараховані.

 

Футбол довів, що у ХХІ столітті пора переставати посилатися і бідкатися на  людський фактор, а, бажаніше, тим самим не ікс-фактором – втілювати у процес допоміжні передові технології, або, змінювати правила і назву гри на якісь «фрібол»  - це знову щодо не зарахованого гола натуралізованого українця Марко Девіча.

 

Футбол довів, що справедливості не існує – господарі, ні ми, ні поляки, не зважаючи на здебільш  привабливу гру, не подолали барєр групових раундів... Футбол довів, що справедливість є – за барєром  залишилася Росія, не зважаючи на здебільш привабливу гру… Футбол довів, що Греція ціною надзусиль спроможна залишитись у зоні Євро,  допоки німці не виштовхають її…

 

Футбол довів, що оптимістичні прогнози експертів і не експертів зі збірними Нідерландів і Франції не збігаються з реалістичними фактами спортивно-фізичної і спортивно-психологічної готовності і міцності даних команд. Футбол, до речі, довів, що прогнози – це не пророцтва. В кращому разі – малі пророцтва, відносно великих команд.

 

Футбол довів, що Німеччина це, на жаль, вкотре та ф-країна, яка фантастично розпочинає, а вирішальні бої без фантазмів програє.  Футбол довів, що якщо родоначальникам футболу рясно таланить в захисті – цілком заслужено – на протязі кількох ігор, то не «автомат», що так само в післяматчевій лотереї. До-речі, футбол і довів, знову на жаль, що Англія це таки дуже традиційна країна: який вже раз поспіль поступається в одинадцятиметрових !?

 

Футбол довів, що одиночні зіркові особистості в збірних, на кшталт добре підготовленої, витривалої і технічної Португалії, не все і не завжди вирішують самотужки. Як і довів він діаметрально протилежне з цією ж Португалією і, приємно знати, частково Україною.


Футбол довів, як все-таки багато значить проща католиків: італійці здійснили її у Польщі, і дібралися до півфіналу, а потім і до фіналу, до того будучи не у статусі основних претендентів.

 

Футбол довів, на прикладі чемпіонів-еспанців, що за сьогоднішніх умов – ієрархія в складікороляпринцастражів і пажів відійшла в минуле.  Зірок з неба  не хапає ніхто, водночас, хапають всі. Всі, на основі сталевої дисципліни, психології і фізичної підготовки, атакують, пресингують, відбирають, забивають, відбивають, без яскраво вираженого одного лідера. І це здійснюється, як правило, за рахунок  короткого динамічного пасу, і хитрого, креативного, як наслідок – результативного. А «централізовані з явними лідерами» командки, з їх довгими і надто передбачуваними, через все поле,  пасулями, традиційними розподіленнями на напад-півзахист-захист поволі забарвлюються нафталіном, як, часом,  не прикро.  Футбол довів, хто надовго, а хто ефемерно, хто випадково, хто закономірно.

 

І насамкінець футбол довів, що хто б його не вигадав і не облаштував таким, яким він є– інки, китайці, японці, індійці, англійці, бразильці, євреї чи перси; рицарі Нормандії чи самураї Осаки, а, може, запорожці Хортиці; тамплієри, ілюмінати, масони, сталіністи  чи жителі Стаханова – він, футбол, покликаний, нехай своєрідно, мірою  своїх можливостей, об’єднувати, інтегрувати, уніфіковувати світ. Можливо, тому, що м’яч круглий, немов земна куля, та існує рівна кількість змагальників, в підсумку з нерівними досягненнями і настроями, тільки, якщо нічия влаштовує обидві сторони, пам’ятаючи про третю, ту, що пасивніша, всидливіша?

 



04.07.2012 Яв Назар 1618 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2395
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1271

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764