
фото: Reuters
Франція не приєднається до ініціативи США щодо закупівлі американської зброї для України через НАТО.
Про це пише видання Politico, передає Фіртка.
Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон довгий час наполягав на тому, щоб європейці нарощували власну оборонно-промислову базу шляхом місцевих закупівель.
За словами французьких чиновників, з цієї причини Париж не приєднається до ініціативи закупівлі американської зброї.
Як йдеться в матеріалі, французький уряд також намагається збільшити власні витрати на оборону, намагаючись скоротити бюджет і "приборкати приголомшливий дефіцит".
Попри це, Німеччина "масово" інвестує в такий план. Про що й сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте, який відвідав канцлера Фрідріха Мерца в Берліні минулого тижня.
У приватних розмовах німецькі офіційні особи зазначають, що ця ініціатива була німецькою ідеєю.
В Овальному кабінеті Марк Рютте також перерахував чотири скандинавські країни, окрім Великої Британії та Нідерландів, як такі, що підтримують план відправлення американської зброї в Україну.
Окрім цього, Фрідріх Мерц заявив, що останніми днями кілька разів контактував з Трампом і запевнив його, що Німеччина "відіграватиме вирішальну роль" з постачання Києву американської зброї.
Він також назвав заяви Трампа доказом того, що США та їхні європейські союзники досягли злагодженості, коли йдеться про захист України.
"Робимо це у власних інтересах. Це допоможе Україні захиститися від бомбардувальної кампанії терору росії.
Тільки так можна посилити тиск на москву, щоб врешті домовлятися про мирні переговори. Нарешті демонструємо, що рухаємося в тому напрямку, як безпекові партнери", — вказав німецький канцлер.
Нагадаємо, раніше президент Дональд Трамп заявив про те, що США опосередковано надаватимуть зброю для України, дозволяючи європейським країнам купувати її самостійно, поки НАТО координує постачання.
Вказують, що всупереч зростальному розчаруванню Трампа в путіні через його відсутність інтересу до мирної угоди, президент США утримався від конкретних кроків для збільшення військової допомоги Україні. Таким чином європейці, очолювані в основному Мерцом і Рютте, знайшли обхідний шлях.
"Європейські лідери знали, що Дональду Трампу, який розглядає глобальну політику, буде набагато простіше погодитися на постачання зброї для України, якщо європейці її куплять, що дозволить США отримати прибуток.
Ця стратегія дозволить адміністрації США посилити тиск на росію і зміцнити свою підтримку України, водночас дозволяючи їй залишатися на крок позаду європейців", — йдеться у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Володимир Зеленський підписав закон про множинне громадянство