
На думку політолога та громадського активіста Тараса Случика, сьогодні популярно говорити про корупцію і дуже часто про це говорять без певних підстав.
«Якщо ми когось називаємо корупціонерів, то мають бути відповідні факти і докази, відкриті кримінальні провадження. А сьогодні дуже популярно говорити про корупцію», - зауважує Случик.
Відтак, активіст радить звертати увагу на чотири таких факти, за якими можна судити про присутність корупційної складової на місцевому рівні.
По-перше, це цільові програми: «Дуже часто ми чуємо, що ради приймають різноманітні соціальні програми. Але громадяни за ними не слідкують. Дуже часто є програми, які створені під конкретне комунальне підприємство чи ще щось інше. Чи взагалі такі прогарми потрібні…»
За словами політолога, якщо відкрити програми Івано-Франківської міської ради і обласної ради, то є багато програм, до яких можна поставити питання. Питання у змісті програми та її паспорті – це те місце, де варто громадянам, ЗМІ ставити питання і контролювати.
По-друге, підготовка бюджету: «Цього року більшість рад проігнорувала громадян у процесі підготовки бюджету. Важливо вимагати максимального залучення громадян до цього процесу».
По-третє: комунальні підприємства. «Типова корупційна схема – парковки, особливо ті, де немає паркоматів. Усюди, де є великий потік готівки – варто ставити питання про функціонування корупційної схеми».
По-четверте: оренда і приватизація комунального майна. «Ніколи не знайдете перелік документів, які передані в оренду, на яких умовах і так далі. Вони лежать у виконкомі і отримати їх можна тільки, надіславши офіційний запит. Більшість людей цього не робить…»