Сьогодні, 14 червня, в Івано-Франківську, команда «Є-Data» провела регіональний тренінг щодо відкритих даних для громадськості та журналістів «Електронні інструменти контролю влади».
За допомогою проекту контролю публічних фінансів Є-Data громадськість отримала безпрецедентний доступ до інформації про державні витрати, а отже, можливість контролю за фінансовими діями урядовців, пише Фіртка.
Провідні українські журналісти вже користуються e-data.gov.ua для виявлення та розслідування фактів корупції.
Головна цінність відкритих даних – їх можна скачувати для опрацювання. Метадані для журналіста часто корисніші ніж відкриті. BigData великі дані, які ми отримуємо, уже проаналізовані.
Найважливіше, каже керівник проекту Є-Дата Олександр Щелоков, об'єднати людей навколо ідеї, не тільки активістів чи розпорядників. Важлива участь і громадян як власників публічних фінансів, а саме їх контроль за розподілом коштів. Моніторинг за допомогою порталу "Є-data" є потужним та потрібним інструментом.
«В Україні є серйозні проблеми у секторі фінансів. Держава має турбуватись, до прикладу, не тільки про автомобіль, але й про те, щоб їхав добре. Постає питання якості даних. Великі компанії свідомо не реєструються на порталі "Є-Дата", тому що штраф лише 800 гривень», - зауважує Олександр Щелоков.
Глобальна тенденція світу: 98 % населення планети знаходиться у стані корупції.
Корупція це як наслідок, чиновник закритий від громадськості може робити що хоче, як тільки його відкривають – його робота стає публічнішою.
За словами керівника проекту, Україна відкрила не всі дані, проте світ зрозумів, що ми хочемо їх відкрити. Минулого року Україна отримала 54 місце завдяки тому, що з’явився портал "Прозоро" та "Є-Дата". Нашій країні вдалося піднятися до 24 місця за рівнем розвитку відкритих даних "Global Open Data Index".
«Ми відкриваємо дані, щоб люди про це знали, робимо з них сервісні дані, та отримуємо соціальний ефект», - каже Олександр Щелоков.
У травні щоденно портал Є-Дата відвідували близько 16 тисяч користувачів.