
У неділю, 11 жовтня 2015 року учні недільної школи при Соборі Преображення Господнього відправились до Унева, що на Львівщині.
Діти мали нагоду побачити унікальну історичну пам’ятку – один з найдавніших монастирів України та храм Успіння Пресвятої Богородиці, будівництво якого було завершене у XVI столітті. Прощі до Унівської святині пов’язані найперше з чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, інформують у прес-службі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Дізнатися про історію заснування святої обителі діти змогли із захопливих розповідей брата Василя. Екскурсовод ознайомив усіх з цікавими фактами з дослідження Туринської плащаниці, одна з копій якої розміщена у каплиці монастиря. Діти з’ясували, що таке «лавра» та «архімандрія», бо Унів має статус лаври (важливого велелюдного монастиря, який керується архімандритом). Усі дізнались, чому в Уневі усе особливе. Адже у цьому чудотворному місці у далекому 1914році отцю Йосифу Схрейверсу, ЧНІ з’являвся Ангел України.
Відвідування монастирського музею витинанок справило на дітей надзвичайні враження.
Під час прощі діти мали спільну Святу Літургію, сповідь, приложення до чудотворної ікони, молитву на вервиці та благословення отця.
Під покровом Пресвятої Богородиці задоволені, умиротворені душею й тілом, з пляшечками цілющої води маленькі прочани повернулись додому.
Про Марійські відпустові місця Папа Іван Павло ІІ говорив так : “Вони відбивають материнство Марії, вони немов маяки, з яких благословенний образ Матері Господа веде народи шляхом миру та християнського життя. Марійські храми – це визначні місця зустрічі з Богом. В них б’ється серце християнського люду. Там відчувається близькість допомоги Марії, яка обдаровує людські душі силою та міццю”.