Франківські медики знялим фільм про свій університет

 

 

25 вересня у рамках святкування ювілею в кінотеатрі «Люм’єр» презентували документальну стрічку про медуніверситет «Доброго здоров’ячка».

 

Пізнавальний і неймовірно цікавий фільм ще раз нагадав, що ІФНМУ є гігантом як медицини Прикарпаття, так і всієї України.

 

Від Станіславського медичного інституту до наших часів. Кіноробота дозволила зазирнути у кожен куточок яскравого і насиченого життя МЕДу, його багатий історичний досвід.

 

Йшлося про неоціненний вклад епохальних ректорів Георгія Бабенка і Євгена Нейка, здобутки нинішнього керівника університету Миколи Рожка. До речі, своєю назвою стрічка завдячує саме Георгію Бабенку, оскільки лише так він завжди з усіма вітався.

 

Власними спогадами ділився у фільмі й перший випускник ІФНМУ – Михайло Ковалишин.

 

Велика кількість кафедр, більша частина яких досягла неабияких успіхів у розвитку науки, потужна навчальна база, персоналії, що реформували медицину, державні нагороди, винаходи та унікальні дослідження, визнання у всіх країнах світу, амбіційний Cтудентський парламент і активна Рада ветеранів університету – про все це і багато іншого розповідає документальний фільм «Доброго здоров’ячка».

 

Робота над картиною тривала чотири місяці. Її авторами виступили журналіст, редактор університетської газети «Ескулап-ІФ» Надія Шегда і оператор Денис Овчар.

 

Роль легендарного ректора Георгія Бабенка виконав лікар сімейної медицини, випускник ІФНМУ Радислав Петрів, а великого анатома, завідувача кафедри анатомії людини Юхима Мельмана на екрані відтворив доцент університету Омелян Юрах.

 

«Основною мотивацією до створення фільму, звісно, було розуміння важливості лікарської справи у суспільстві, - розповідає Надія Шегда. - Крім того, хотілося хоча б на краплину передати атмосферу творчості, великої енергії і наукового пошуку, яка вирує сьогодні в цьому навчальному закладі. І найголовніше - те, що мене завжди зворушує під час інтерв’ю, підготовки інших публікацій чи просто спостережень за стосунками у колективі, як власним прикладом вдячності до своїх вчителів і наставників, нинішні доценти і професори навчають своїх  студентів. Мені здається, якраз у цьому фундамент успішного сьогодення і майбутнього Івано-Франківського медичного університету».  

 

Денис Овчар пожартував, що після такого колосального досвіду йому нескладно буде здати іспити, аби оволодіти медсестринською справою.

 

Перший проректор Ганна Ерстенюк додала, що під час стрічки глядачі пережили екскурс не лише в минуле, але також їм вдалося побачити майбутнє університету – в очах студентів.

 

 А ректор Микола Рожко сказав, що із нетерпінням очікує продовження фільму.  

 

 Незабаром кожен охочий зможе переглянути цю стрічку, адже плануються додаткові покази. Стежте за анонсами.

 

Мостова Наталя, сай ІФНМУ


28.09.2015 417 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1866
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3208
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

670

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1571
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

668
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

408
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1273 2