Франківські медики запевняють, що до початку грипу готові. Запасу ліків мають на... 52 хворих

 

/data/blog/43116/3cc915c4b3d31adc3559fc576d724277.jpg

фото: ua.comments.ua

 

Станом на початок листопада підняття рівня захворювання на ГРВІ немає, а тому й немає нагальної причини панікувати з приводу наближення епідемії грипу, запевняють медичні працівники Івано-Франківська. Із тими показниками кількості хворих, які сьогодні реєструються у місті, говорити про наближення епідсезону ще дуже рано.

 

Щоправда, кожного року цифра, якою оперують медики, не є сталою. Як доказ, демонструють статистику захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом останніх декількох тижнів. Як тільки за вікном похолодає, отоді вже й хворих побільшає.

 

«Тому, що хворих небагато, неабияк посприяла тепла погода, – каже заступник головного лікаря з медичного забезпечення населення ЦМКЛ Володимир Вовчук. – Говорять про те, що цієї зими буде дві хвилі грипу – у листопаді-грудні та у березні. Так буває завжди. Також попереджають про те, що в Україну завітає одразу три різні віруси. Але вони не є такими, щоби ми з ними не зустрічалися».

 

Обнадійливо озираються місцеві медичні працівники на сезон 2009-2010 років. Кажуть, що тоді і справді була потужна хвиля грипу, а тому люди, котрі це пережили, отримали сильний імунітет до вірусу грипу. В історії людства були випадки, коли від грипу масово помирали люди. Подейкують, мовляв у 1918 році у Європі лютувала не іспанка, а грип. Від нього загинуло майже 50 мільйонів людей. Згодом щось схоже повторилося у середині шістдесятих років минулого століття: жертвами так званого гонконзького грипу став мільйон мешканців планети. За однією із версій, за півстоліття пройшла зміна поколінь. А тому грип «піднімає голову вверх», коли немає імунітету проти нього.

 

«Найбільша проблема полягає в тому, що у нас неправильне і навіть неадекватне ставлення до щеплень проти грипу. Ми готові вживати часник із цибулею і навіть на місяць вити, але тільки не звернутися до медичних закладів для проходження специфічної профілактики захворювання», – зауважує пан Вовчук. У зв’язку з цим медики міста наголошують, що в Івано-Франківську немає вакцини для щеплень проти грипу. Аптеки не роблять запасу, бо не хочуть створювати собі зайвих клопотів.

 

В середньому 1200 випадків звернень із респіраторними захворюваннями на тиждень не є достатньою цифрою для того, аби бити на сполох і говорити про наближення епідпорогу. Лікарі називають таку кількість хворих навіть не сезонним піком.

 

Навчені гірким досвідом чотирирічної давнини, івано-франківські медпрацівники переконують, що до цього сезону грипу готові. «Маємо незнижувальний запас ліків з розрахунку на 52 хворих. Цього, звичайно, не достатньо. Але на перший етап ми забезпечені. У нас є 115 упаковок «Таміфлю». 21 упаковка «Арбідолу», 84 упаковки «Амізону», – звітує про готовність заступник головного лікаря, а за сумісництвом і керівник міського штабу із боротьби проти грипу. – Для нас кожен вірус страшний по-своєму, особливо страшним є той, до якого не готовий організм. Як правило, це вірус, котрим ми не перехворіли чи не щеплені. Якщо ситуація із грипом буде такою, як у 2011-2012 роках, то ми епідемію переживемо. Минулого року у більшості випадків реєструвалися ГРВІ, а не грип».

 

Нас переконливо запевнили, що передбачено усі необхідні заходи, адже «завдяки» «свинячому» грипу 2009-го року медицина міста збагатилася на медичні препарати, а також дихальну апаратуру.

 

«Препарат «Таміфлю» придатний до 2016 року. За цими ліками ведеться дуже жорсткий контроль. Якщо він буде протермінований, то відповідальні особи платитимуть штраф зі своєї кишені, – заспокоює Володимир Вовчук. – Протерміновані ліки ми не використовуємо. Цього препарату не треба боятися, адже «Таміфлю» застосовується не тільки проти грипу, але й проти важких форм усіх вірусних захворювань».

 

Масками, респіраторами, рукавичками медичні працівники міста забезпечені на 30 відсотків. Цього стане максимум на півтора місяця. Із позабюджетних коштів лікарня придбала 200 доз вакцини для дітей із соціально незахищених сімей і для медичних працівників.

 

У ЦМКЛ переконують, що наперед розробили план дій із розгортанням основних та при потребі додаткових ліжок. Сили розраховані, у разі потреби будуть залучати навіть студентів медичних закладів та інтернів. У аптечній мережі засоби індивідуального захисту наявні у вільному продажі.

 

Що стосується самої вакцини, то Володимир Вовчук каже, що усі три види, котрі вони рекомендують для щеплення, за силою дії рівноправні. От тільки ціна їхня різна. У той же час пан Вовчук каже, що навіть серед медперсоналу немає надто багато охочих пройти цю процедуру. Як переконують лікарі, навіть серед тих, хто пройде щеплення, немає стовідсоткової гарантії, що вони не захворіють грипом. Вакцина знижує ризик зараження грипом, але не оберігає від нього. Якщо у людини сильний імунітет, то вона і без щеплення зможе побороти віруси грипу.

 

Насамперед лікарі радять вакцинуватись групам ризику. До них належать діти до 5 років, вагітні, пенсіонери, люди з надмірною вагою, діабетом та хронічними серцево-судинними й легеневими захворюваннями. Також слід підготуватися до епідемії водіям громадського транспорту, вчителям та вихователям, продавцям, медикам і працівникам сфери обслуговування. Усі вакцини можуть захистити від трьох штамів грипу цього сезону. А тим, хто вакцинуватися не бажає, лікарі радять дотримуватися здорового способу життя – більше гуляти на свіжому повітрі і їсти багато овочів та фруктів.

 

Лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби у вигляді цибулі та часнику можуть згодитися для пом’якшення симптомів грипу за умов грамотного використання без зловживань ними.

 

У народі поширене прислів’я: без лікування грип триває тиждень, а з лікуванням – сім днів. Не завжди ця істина спрацьовує, особливо тоді, якщо почати лікування у перші години після прояву перших симптомів, пише ЗК.


11.11.2013 612 2
Коментарі (2)

док 2013.11.11, 10:31
Все про ніщо!
Я 2013.11.11, 10:33
це ще той «Таміфлю», який Юлька привезла? а потім указом міністерства охорони здоровя йому продовжили термін дії?
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1116
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3121 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116