Франківські медики запевняють, що до початку грипу готові. Запасу ліків мають на... 52 хворих

 

/data/blog/43116/3cc915c4b3d31adc3559fc576d724277.jpg

фото: ua.comments.ua

 

Станом на початок листопада підняття рівня захворювання на ГРВІ немає, а тому й немає нагальної причини панікувати з приводу наближення епідемії грипу, запевняють медичні працівники Івано-Франківська. Із тими показниками кількості хворих, які сьогодні реєструються у місті, говорити про наближення епідсезону ще дуже рано.

 

Щоправда, кожного року цифра, якою оперують медики, не є сталою. Як доказ, демонструють статистику захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом останніх декількох тижнів. Як тільки за вікном похолодає, отоді вже й хворих побільшає.

 

«Тому, що хворих небагато, неабияк посприяла тепла погода, – каже заступник головного лікаря з медичного забезпечення населення ЦМКЛ Володимир Вовчук. – Говорять про те, що цієї зими буде дві хвилі грипу – у листопаді-грудні та у березні. Так буває завжди. Також попереджають про те, що в Україну завітає одразу три різні віруси. Але вони не є такими, щоби ми з ними не зустрічалися».

 

Обнадійливо озираються місцеві медичні працівники на сезон 2009-2010 років. Кажуть, що тоді і справді була потужна хвиля грипу, а тому люди, котрі це пережили, отримали сильний імунітет до вірусу грипу. В історії людства були випадки, коли від грипу масово помирали люди. Подейкують, мовляв у 1918 році у Європі лютувала не іспанка, а грип. Від нього загинуло майже 50 мільйонів людей. Згодом щось схоже повторилося у середині шістдесятих років минулого століття: жертвами так званого гонконзького грипу став мільйон мешканців планети. За однією із версій, за півстоліття пройшла зміна поколінь. А тому грип «піднімає голову вверх», коли немає імунітету проти нього.

 

«Найбільша проблема полягає в тому, що у нас неправильне і навіть неадекватне ставлення до щеплень проти грипу. Ми готові вживати часник із цибулею і навіть на місяць вити, але тільки не звернутися до медичних закладів для проходження специфічної профілактики захворювання», – зауважує пан Вовчук. У зв’язку з цим медики міста наголошують, що в Івано-Франківську немає вакцини для щеплень проти грипу. Аптеки не роблять запасу, бо не хочуть створювати собі зайвих клопотів.

 

В середньому 1200 випадків звернень із респіраторними захворюваннями на тиждень не є достатньою цифрою для того, аби бити на сполох і говорити про наближення епідпорогу. Лікарі називають таку кількість хворих навіть не сезонним піком.

 

Навчені гірким досвідом чотирирічної давнини, івано-франківські медпрацівники переконують, що до цього сезону грипу готові. «Маємо незнижувальний запас ліків з розрахунку на 52 хворих. Цього, звичайно, не достатньо. Але на перший етап ми забезпечені. У нас є 115 упаковок «Таміфлю». 21 упаковка «Арбідолу», 84 упаковки «Амізону», – звітує про готовність заступник головного лікаря, а за сумісництвом і керівник міського штабу із боротьби проти грипу. – Для нас кожен вірус страшний по-своєму, особливо страшним є той, до якого не готовий організм. Як правило, це вірус, котрим ми не перехворіли чи не щеплені. Якщо ситуація із грипом буде такою, як у 2011-2012 роках, то ми епідемію переживемо. Минулого року у більшості випадків реєструвалися ГРВІ, а не грип».

 

Нас переконливо запевнили, що передбачено усі необхідні заходи, адже «завдяки» «свинячому» грипу 2009-го року медицина міста збагатилася на медичні препарати, а також дихальну апаратуру.

 

«Препарат «Таміфлю» придатний до 2016 року. За цими ліками ведеться дуже жорсткий контроль. Якщо він буде протермінований, то відповідальні особи платитимуть штраф зі своєї кишені, – заспокоює Володимир Вовчук. – Протерміновані ліки ми не використовуємо. Цього препарату не треба боятися, адже «Таміфлю» застосовується не тільки проти грипу, але й проти важких форм усіх вірусних захворювань».

 

Масками, респіраторами, рукавичками медичні працівники міста забезпечені на 30 відсотків. Цього стане максимум на півтора місяця. Із позабюджетних коштів лікарня придбала 200 доз вакцини для дітей із соціально незахищених сімей і для медичних працівників.

 

У ЦМКЛ переконують, що наперед розробили план дій із розгортанням основних та при потребі додаткових ліжок. Сили розраховані, у разі потреби будуть залучати навіть студентів медичних закладів та інтернів. У аптечній мережі засоби індивідуального захисту наявні у вільному продажі.

 

Що стосується самої вакцини, то Володимир Вовчук каже, що усі три види, котрі вони рекомендують для щеплення, за силою дії рівноправні. От тільки ціна їхня різна. У той же час пан Вовчук каже, що навіть серед медперсоналу немає надто багато охочих пройти цю процедуру. Як переконують лікарі, навіть серед тих, хто пройде щеплення, немає стовідсоткової гарантії, що вони не захворіють грипом. Вакцина знижує ризик зараження грипом, але не оберігає від нього. Якщо у людини сильний імунітет, то вона і без щеплення зможе побороти віруси грипу.

 

Насамперед лікарі радять вакцинуватись групам ризику. До них належать діти до 5 років, вагітні, пенсіонери, люди з надмірною вагою, діабетом та хронічними серцево-судинними й легеневими захворюваннями. Також слід підготуватися до епідемії водіям громадського транспорту, вчителям та вихователям, продавцям, медикам і працівникам сфери обслуговування. Усі вакцини можуть захистити від трьох штамів грипу цього сезону. А тим, хто вакцинуватися не бажає, лікарі радять дотримуватися здорового способу життя – більше гуляти на свіжому повітрі і їсти багато овочів та фруктів.

 

Лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби у вигляді цибулі та часнику можуть згодитися для пом’якшення симптомів грипу за умов грамотного використання без зловживань ними.

 

У народі поширене прислів’я: без лікування грип триває тиждень, а з лікуванням – сім днів. Не завжди ця істина спрацьовує, особливо тоді, якщо почати лікування у перші години після прояву перших симптомів, пише ЗК.


11.11.2013 544 2
Коментарі (2)

док 2013.11.11, 10:31
Все про ніщо!
Я 2013.11.11, 10:33
це ще той «Таміфлю», який Юлька привезла? а потім указом міністерства охорони здоровя йому продовжили термін дії?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

593
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2008
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33353
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2245
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2981
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5054 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

360

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1123

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

729

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

936
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

224
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

528
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

606 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1092
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

924
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1010
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

786
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30159 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

832
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3798
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

451
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

485