Франківські медики запевняють, що до початку грипу готові. Запасу ліків мають на... 52 хворих

 

/data/blog/43116/3cc915c4b3d31adc3559fc576d724277.jpg

фото: ua.comments.ua

 

Станом на початок листопада підняття рівня захворювання на ГРВІ немає, а тому й немає нагальної причини панікувати з приводу наближення епідемії грипу, запевняють медичні працівники Івано-Франківська. Із тими показниками кількості хворих, які сьогодні реєструються у місті, говорити про наближення епідсезону ще дуже рано.

 

Щоправда, кожного року цифра, якою оперують медики, не є сталою. Як доказ, демонструють статистику захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом останніх декількох тижнів. Як тільки за вікном похолодає, отоді вже й хворих побільшає.

 

«Тому, що хворих небагато, неабияк посприяла тепла погода, – каже заступник головного лікаря з медичного забезпечення населення ЦМКЛ Володимир Вовчук. – Говорять про те, що цієї зими буде дві хвилі грипу – у листопаді-грудні та у березні. Так буває завжди. Також попереджають про те, що в Україну завітає одразу три різні віруси. Але вони не є такими, щоби ми з ними не зустрічалися».

 

Обнадійливо озираються місцеві медичні працівники на сезон 2009-2010 років. Кажуть, що тоді і справді була потужна хвиля грипу, а тому люди, котрі це пережили, отримали сильний імунітет до вірусу грипу. В історії людства були випадки, коли від грипу масово помирали люди. Подейкують, мовляв у 1918 році у Європі лютувала не іспанка, а грип. Від нього загинуло майже 50 мільйонів людей. Згодом щось схоже повторилося у середині шістдесятих років минулого століття: жертвами так званого гонконзького грипу став мільйон мешканців планети. За однією із версій, за півстоліття пройшла зміна поколінь. А тому грип «піднімає голову вверх», коли немає імунітету проти нього.

 

«Найбільша проблема полягає в тому, що у нас неправильне і навіть неадекватне ставлення до щеплень проти грипу. Ми готові вживати часник із цибулею і навіть на місяць вити, але тільки не звернутися до медичних закладів для проходження специфічної профілактики захворювання», – зауважує пан Вовчук. У зв’язку з цим медики міста наголошують, що в Івано-Франківську немає вакцини для щеплень проти грипу. Аптеки не роблять запасу, бо не хочуть створювати собі зайвих клопотів.

 

В середньому 1200 випадків звернень із респіраторними захворюваннями на тиждень не є достатньою цифрою для того, аби бити на сполох і говорити про наближення епідпорогу. Лікарі називають таку кількість хворих навіть не сезонним піком.

 

Навчені гірким досвідом чотирирічної давнини, івано-франківські медпрацівники переконують, що до цього сезону грипу готові. «Маємо незнижувальний запас ліків з розрахунку на 52 хворих. Цього, звичайно, не достатньо. Але на перший етап ми забезпечені. У нас є 115 упаковок «Таміфлю». 21 упаковка «Арбідолу», 84 упаковки «Амізону», – звітує про готовність заступник головного лікаря, а за сумісництвом і керівник міського штабу із боротьби проти грипу. – Для нас кожен вірус страшний по-своєму, особливо страшним є той, до якого не готовий організм. Як правило, це вірус, котрим ми не перехворіли чи не щеплені. Якщо ситуація із грипом буде такою, як у 2011-2012 роках, то ми епідемію переживемо. Минулого року у більшості випадків реєструвалися ГРВІ, а не грип».

 

Нас переконливо запевнили, що передбачено усі необхідні заходи, адже «завдяки» «свинячому» грипу 2009-го року медицина міста збагатилася на медичні препарати, а також дихальну апаратуру.

 

«Препарат «Таміфлю» придатний до 2016 року. За цими ліками ведеться дуже жорсткий контроль. Якщо він буде протермінований, то відповідальні особи платитимуть штраф зі своєї кишені, – заспокоює Володимир Вовчук. – Протерміновані ліки ми не використовуємо. Цього препарату не треба боятися, адже «Таміфлю» застосовується не тільки проти грипу, але й проти важких форм усіх вірусних захворювань».

 

Масками, респіраторами, рукавичками медичні працівники міста забезпечені на 30 відсотків. Цього стане максимум на півтора місяця. Із позабюджетних коштів лікарня придбала 200 доз вакцини для дітей із соціально незахищених сімей і для медичних працівників.

 

У ЦМКЛ переконують, що наперед розробили план дій із розгортанням основних та при потребі додаткових ліжок. Сили розраховані, у разі потреби будуть залучати навіть студентів медичних закладів та інтернів. У аптечній мережі засоби індивідуального захисту наявні у вільному продажі.

 

Що стосується самої вакцини, то Володимир Вовчук каже, що усі три види, котрі вони рекомендують для щеплення, за силою дії рівноправні. От тільки ціна їхня різна. У той же час пан Вовчук каже, що навіть серед медперсоналу немає надто багато охочих пройти цю процедуру. Як переконують лікарі, навіть серед тих, хто пройде щеплення, немає стовідсоткової гарантії, що вони не захворіють грипом. Вакцина знижує ризик зараження грипом, але не оберігає від нього. Якщо у людини сильний імунітет, то вона і без щеплення зможе побороти віруси грипу.

 

Насамперед лікарі радять вакцинуватись групам ризику. До них належать діти до 5 років, вагітні, пенсіонери, люди з надмірною вагою, діабетом та хронічними серцево-судинними й легеневими захворюваннями. Також слід підготуватися до епідемії водіям громадського транспорту, вчителям та вихователям, продавцям, медикам і працівникам сфери обслуговування. Усі вакцини можуть захистити від трьох штамів грипу цього сезону. А тим, хто вакцинуватися не бажає, лікарі радять дотримуватися здорового способу життя – більше гуляти на свіжому повітрі і їсти багато овочів та фруктів.

 

Лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби у вигляді цибулі та часнику можуть згодитися для пом’якшення симптомів грипу за умов грамотного використання без зловживань ними.

 

У народі поширене прислів’я: без лікування грип триває тиждень, а з лікуванням – сім днів. Не завжди ця істина спрацьовує, особливо тоді, якщо почати лікування у перші години після прояву перших симптомів, пише ЗК.


11.11.2013 590 2
Коментарі (2)

док 2013.11.11, 10:31
Все про ніщо!
Я 2013.11.11, 10:33
це ще той «Таміфлю», який Юлька привезла? а потім указом міністерства охорони здоровя йому продовжили термін дії?
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

531
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

797
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

397

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1058

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

287
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5682
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902