Франківські історії з'являться на Фестивалі живих історій у Києві

Впродовж 28 – 29 вересня у Києві організація Інша Освіта та програма неформальної історичної освіти Студії живої історії проведуть другий Фестиваль живих історій.

Він збере людей, ініціативи та інституції, що працюють із культурною спадщиною, зокрема, радянською, вивченням історії та пам’яті, пише Фіртка.

В програмі фестивалю буде представлено близько сотні культурних і освітніх проєктів. Це ініціативи, втілені учасниками й учасницями програми Студії живої історії та проєкти інших організацій чи незалежних авторів.

У Фестивалі візьмуть участь дослідження про Івано-Франківськ та область.

«Сором» (авторки: Діана Горбань і Анна Ютченко). Відеодослідження сороміцьких співанок з точки родинних історій двох поколінь, які майже не проговорюють свої досвіди.

«Історія євреїв Івано-Франківська» (Марина Сєдова). Онлайн-мапа місць в Івано-Франківську, які пов'язані з єврейською історією, і тематична екскурсія про єврейську історію міста, а також про локальну історію Голокосту.

«Імпреза. Точка відліку» (Потьомкіна Анна). Серія інтерв'ю з організатор(к)ами, учасника(ця)ми та відвідувач(к)ами першої в Україні міжнародної бієнале «Імпреза».

«Сім назв однієї вулиці: (не)полікультурна Отинія» (Куцаєва Тамара). Презентація архівів, колекцій та публікацій Австрії, Австралії, Німеччини, Польщі, США та України, що могла б стати ідеєю музею локальної історії селища Отинія.

«Нереабілітована пам'ять» (Адамович Сергій). Опис життєвих історій людей, які постраждали від радянського карально-репресивного апарату і намагання домогтися їх реабілітації. Вийшов друком перший том книги «Нереабілітована пам'ять», йде робота над формуванням бази даних для Музею депортацій українців в Брошнів-Осадській ОТГ.

«Raido» (Ігор Кондратюк). Презентаційна версія туристичної платформи Косівщини. Промо: https://youtu.be/HzRR_fkFDjw . Презентаційна версія туристичного порталу: http://raido.itgroupua.com/napravlennya/etnichnij/

«carpathiancult» (Буній Христина). Проєкт досліджує культуру Карпатського краю – через фотографії зібрані в експедиціях, матеріали з інтернет-архівів та тематичних друкованих видань, а також через деякі маловідомі аудіозбірки (instagram.com/carpathiancult, soundcloud.com/carpathiancult).

«Власний вибір» (Анна Уварова). Виставка колажів про досвід жінок щодо вибору професії, сімейної ситуації через сімейні історії.

«Кирнички. Минувше. Хата» (Олександр Московчук). Дослідження життєвого шляху одного будинку та людей навколо нього в гуцульському селі Бабин (Косівський район).

Що означає «жива історія»?

Говорить Катерина Єфремова, співкоординаторка Фестивалю живих історій:

«“Жива історія” – та, що зачіпає за живе. Ми стикаємося з історією щодня: коли чуємо новини з телевізора на кухні у батьків, коли згадуємо з друзями, як вибивали кепси і наклейки в 90-х, коли їдемо на тролейбусі-гармошці, коли вибираємо книжку на букіністичному ринку. Усе, що привертає увагу і збурює емоції, – жива історія. Це те приємне, що ми відкривали і переживали в житті, чи отримали у спадок від родини. Але також і задавнені образи, важкий неопрацьований досвід минулого».


17.09.2019 977
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2017
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1882
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1881
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5588 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2174 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

773

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

845

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1050

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26184
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10214 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

265
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

291
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

406
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909