Франківські історії з'являться на Фестивалі живих історій у Києві

Впродовж 28 – 29 вересня у Києві організація Інша Освіта та програма неформальної історичної освіти Студії живої історії проведуть другий Фестиваль живих історій.

Він збере людей, ініціативи та інституції, що працюють із культурною спадщиною, зокрема, радянською, вивченням історії та пам’яті, пише Фіртка.

В програмі фестивалю буде представлено близько сотні культурних і освітніх проєктів. Це ініціативи, втілені учасниками й учасницями програми Студії живої історії та проєкти інших організацій чи незалежних авторів.

У Фестивалі візьмуть участь дослідження про Івано-Франківськ та область.

«Сором» (авторки: Діана Горбань і Анна Ютченко). Відеодослідження сороміцьких співанок з точки родинних історій двох поколінь, які майже не проговорюють свої досвіди.

«Історія євреїв Івано-Франківська» (Марина Сєдова). Онлайн-мапа місць в Івано-Франківську, які пов'язані з єврейською історією, і тематична екскурсія про єврейську історію міста, а також про локальну історію Голокосту.

«Імпреза. Точка відліку» (Потьомкіна Анна). Серія інтерв'ю з організатор(к)ами, учасника(ця)ми та відвідувач(к)ами першої в Україні міжнародної бієнале «Імпреза».

«Сім назв однієї вулиці: (не)полікультурна Отинія» (Куцаєва Тамара). Презентація архівів, колекцій та публікацій Австрії, Австралії, Німеччини, Польщі, США та України, що могла б стати ідеєю музею локальної історії селища Отинія.

«Нереабілітована пам'ять» (Адамович Сергій). Опис життєвих історій людей, які постраждали від радянського карально-репресивного апарату і намагання домогтися їх реабілітації. Вийшов друком перший том книги «Нереабілітована пам'ять», йде робота над формуванням бази даних для Музею депортацій українців в Брошнів-Осадській ОТГ.

«Raido» (Ігор Кондратюк). Презентаційна версія туристичної платформи Косівщини. Промо: https://youtu.be/HzRR_fkFDjw . Презентаційна версія туристичного порталу: http://raido.itgroupua.com/napravlennya/etnichnij/

«carpathiancult» (Буній Христина). Проєкт досліджує культуру Карпатського краю – через фотографії зібрані в експедиціях, матеріали з інтернет-архівів та тематичних друкованих видань, а також через деякі маловідомі аудіозбірки (instagram.com/carpathiancult, soundcloud.com/carpathiancult).

«Власний вибір» (Анна Уварова). Виставка колажів про досвід жінок щодо вибору професії, сімейної ситуації через сімейні історії.

«Кирнички. Минувше. Хата» (Олександр Московчук). Дослідження життєвого шляху одного будинку та людей навколо нього в гуцульському селі Бабин (Косівський район).

Що означає «жива історія»?

Говорить Катерина Єфремова, співкоординаторка Фестивалю живих історій:

«“Жива історія” – та, що зачіпає за живе. Ми стикаємося з історією щодня: коли чуємо новини з телевізора на кухні у батьків, коли згадуємо з друзями, як вибивали кепси і наклейки в 90-х, коли їдемо на тролейбусі-гармошці, коли вибираємо книжку на букіністичному ринку. Усе, що привертає увагу і збурює емоції, – жива історія. Це те приємне, що ми відкривали і переживали в житті, чи отримали у спадок від родини. Але також і задавнені образи, важкий неопрацьований досвід минулого».


17.09.2019 1078
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

569
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3139
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21259
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2069
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1571 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2440

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

331

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

240

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

828

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2238
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

256
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

527
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1076
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

243
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

857
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

822
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8305
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

388
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1100 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2249 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

948