Франківськ – на барикадах

 

Не секрет, що Прикарпаття – з тих областей, які формують ядро Євромайдану. Саме наші люди є на тих барикадах. Саме вони уже по два тижні не були вдома й повертатися не планують. Сидять до перемоги, - пише Репортер

 

Іванофранківці мешкають на другому поверсі Жовтневого палацу (на фото) та сьомому поверсі Будинку профспілок

Кожному свої завдання

Депутат облради Ігор Шевчук тут з 1 грудня. Приїхав після побиття студентів. З того часу й координує тут земляків: розміщає, поселяє, підказує, настановляє та спрямовує на акції. Наші мешкають на другому поверсі Жовтневого палацу (його зараз називають палацом Свободи) та сьомому поверсі Будинку профспілок.

На вихідні до нього приїжд­жає сюди дружина. Вона спершу працювала волонтером на кухні, а потім займалася флеш-мобами. Як зізнався Шевчук, він просить дружину сидіти вдома, бо переживає. Вона не слухається.

«Перший тиждень франківці мали завдання пікетувати Кабмін, – розповідає Ігор Шевчук. – Щоранку о шостій, половині сьомої вставали і йшли на пікет. Потім ми розкладали наметове містечко під Кабміном і чергували – з першої до п’ятої вночі та у ці ж години вдень. Намети простояли два дні, 8 грудня, коли тут чергували зо 200 франківців, «Беркут» нас витіснив».



Не здивував і депутат міськради Андрій Грималюк, який теж понад два тижні у столиці. Адже у Франківську він давно має славу «професійного революціонера». Спершу вистояв Помаранчеву революцію, потім подався робити зміни в Білорусі. Там був засуд­жений за участь у несанкціонованих акціях і депортований із забороною в’їзду до країни на п’ять років. Навіть відсидів 10 діб в «об’єднаному спецприйомнику».

У Києві Грималюк і вартував, і боронив. «Я тої ночі (10-11 грудня – Авт.) відсипався у родичів, – розповідає Андрій. – Збудив мене брат, ми спустилися вниз, вийшли на Житомирську та почали зупиняти машини. Зупинилася третя. Вийшли поруч із Михайлівським, почули дзвін, з різних боків сходилися люди. Зі сцени Парубій закликав йти на Інститутську – там «Беркут» відтісняв. Приходжу та бачу «качелі»: п’ять метрів ми штовхаємо в один бік, потім нас – в інший. Далі прийшли політики, журналісти, «Беркут» припинив напирати».

Повертатися додому Грималюк поки що навіть не планує. Каже, чув, що є договір на облаштування катка поруч із ТЦ «Глобус». Тож може бути, як з «йолкою»…

Додому іншими


Відомий у Франківську психолог Наталка Чаплинська минулими вихідними вдруге подалася до столиці. Спершу їхала як звичайний боєць, а нині – «голова автобуса». Вона отримує вказівки у штабі та повідомляє їх десятникам (людей розбивають на групи по десять) щодо того, де вони мають зібратися, чим займатися.



«Сьогодні (14 грудня – Авт.) був пікет Міноборони, – розповідає Чаплинська. – Ми вимагали від міністра вийти до людей. Він великий боягуз, до нас не вийшов, але ми отримали неймовірне відчуття від того, що нас підтримували сигналами усі, хто їхав повз. Відчули, що ми всі разом».

Чаплинська акцентує: Помаранчева революція дала українцям досвід, вони переконалися, що народ може піднятися і терпляче працювати на результат. Сама налаштована рішуче: якщо на цьому тижні нічого не вирішиться, то братиме відпустку та їхатиме на довше.

«За цей час зустріла вже багатьох скептиків, – каже пані Наталя. – Тих, які казали, що нічого не допоможе, і все ж поїхали. Це дуже добре, бо вони повернуться іншими людьми».

Франківець Михайло Горюк у Києві з 2 грудня. Каже, вдалося залишити роботу, шеф відпустив усіх охочих поїхати. «Я побачив, що з’явився шанс щось змінити, – говорить чоловік. – У мене доця підростає, стою тут заради її майбутнього. Працював на заробітках в Англії та Німеччині, бачив, як там люди живуть. Європейці, роблячи ту саму роботу, що й ми, мають значно вищу зарплату. І закони їх захищають. А в нас я пробував відкрити свій бізнес, вклав гроші… й залишився у боргах».

Мешканець села Тюдів Косівського району Михайло Фейчук у Києві вдруге. Спершу був тут тиждень, потім поїхав додому на два дні та знову повернувся на Майдан. Каже, працює у Франківську охоронцем, проте має гнучкий графік (два тижні працює, а два вільний), тому зараз тут.

«Переважно люди стоять тут за щось своє, –
каже він. – Кожен хоче, щоб йому було краще. Сподіваюся, що так буде, якщо пі­демо в ЄС. Подивіться, мільйон людей приїхало з міст, районів, сіл. «Беркут» б’є, а їх все більше».

Підприємець із Городенки Сергій Дідич є франківським «сотником». На Євромайдані він разом із дружиною вже 10 днів. Каже, у вихідні його сотня збільшується до 500 людей, а потім різко зменшується. Постійно у Жовтневому палаці зараз живе до 40 людей. Решта – «політичні туристи», які приїжджають, створюють загальний фон, але не беруть участі в роботі Майдану.

«Я чекаю змін, будь-яких, – говорить Дідич. – Бо вважаю, що саме вони є рушійною силою нашого суспільства. Давно навчився оцінювати події не як негативні чи позитивні, а як ті, що дають досвід. 23 роки ходимо по колу, а люди хочуть змін».

Всі тати у Києві


Громадський діяч і журналіст Руслан Коцаба у Києві найдов­ше, бо виїхав ще 24 листопада. За цей час, каже, переосмислив значимість політиків на Євромайдані. Спершу вважав, що краще «без прапорів», а потім збагнув, що таку ідею сповідують політики, які просто мріють відтіснити трьох опозиційних лідерів. А також осягнув, що красива ідея без організаційної та фінансової підтримки – ніщо.



«Помаленьку тут почали збиратися бомжі, все йшло до дискредитації, – стверджує Коцаба. – А потім чоловік, який об’єднав усю Україну в ненависті до себе, зробив показове побиття. Бо ж усі розуміють, що без його команди ніхто б такого не робив. А от після цього народ отримав порцію гніву та крила. Шкода буде, якщо політики втратять цей шанс, бо тоді буде затяжна апатія».

Додому Руслан Коцаба повертався лише на один день і то без ночівлі. Там, пишається, його підтримують і дружина, і донеч­ки. Каже, чіпляють європейські стрічки на рюкзаки та переконують інших дітей, що всі тати мають бути в Києві.


22.12.2013 985 4
Коментарі (4)

Я 2013.12.23, 10:24
Юрій Луценко: Робота є для всіх http://www.3republic.org.ua/ua/news/12191
АНДРІЙ 2013.12.23, 14:49
ДІДИЧ - НЕВДАХА
Вася 2013.12.27, 10:12
Все в нас нормально. Хто їде за ідею,хто по совісті ,хто на екскурсію,ну і де-хто пристроївся накосити бобла.Не дурно кажуть -кому війна а кому рідна мати.
Вуйко 2013.12.27, 00:00
От би і вдома так завзято працювали!
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2747
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20916
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1820
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1300 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3968

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

599

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

687
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

702
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

650
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8140
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

680 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

786