ФРАНКІВСЬК ЯК БРЕНД

Метою надрукованого є публічне обговорення логотипу та «легенди» туристичного Івано-Франківська.

 

18 лютого в мерії відбулось засідання, де обговорювали, в тому числі, конкурс на гасло та логотип по відзначенню 350-ої річниці заснування міста Івано-Франківська (mvk.if.ua/news/9732).

 

А навіщо Івано-Франківську та нам, його мешканцям, нове лого та гасло, адже є герб?

 

Відповідь проста: активний ознайомчий туризм став дієвим фактором в економіці Європи, та тенденцією, що набирає оберти, в Україні. Як наслідок – зміщення пріоритетів та акцентів територій, зміна їх економіки, формування нового суспільного середовища, оновлення архітектурного ландшафту міст, що активно долучені до цього процесу. А це призводить до: створення робочих місць, інвестицій в інфраструктуру, розвиток культурно-мистецького насичення та покращення умов життя. Недарма ж цій темі присвячують увагу громадські управлінці, ЗМІ, інституції та науковці. На ринку конкурують бренди міст по залученню до себе не тільки туристів та грошей, а й креативних особистостей, що впливають на формування обличчя міста. І ці бренди мають візуальне та змістовне вираження. Недарма ж Україна під Євро 2012 витратила більше 3 млн. грн. тільки на лого та проморолик.

 

Як приклад – промоційний логотип Львова та його змістовне наповнення - www.uk.wikipedia.org/wiki/Логотип_Львова. А також окремий, туристичний сайт про Львів - www.lviv.travel/index.php? До речі, Львів позиціонує себе як культурна столиця України. Що цікаво – акцент не на історичну, архітектурну спадщину (хоча львів’яни гордяться цим), а саме на багате творче та мистецьке життя. І цьому є підкріплення подіями!

 

Ще один зразок – з США, де автор спостерігав, як промотує себе маленьке провінційне містечко в Кентуккі, проте, щороку сюди приїжджає більше 500 тис. відвідувачів! Фестивалі, місцеві цікавинки, а головне – бурбон, адже Бардстаун позиціонує себе світовою столицею цього напою (що, до речі, і відбито на його лого та читається в гаслі)) (www.visitbardstown.com)

 

 

А що формується у гостя при відвідинах Івано-Франківська? Хоча, правильніше потрібно спитати – а яке посилання формуємо для потенційного туриста? Цілісний образ відсутній. Івано-Франківськ конче потребує своєї «легенди», узагальнення, яке заохочує відвідати наше місто. Вважаю, в ідеалі потрібно створити власний бренд-бук, куди ввійдуть і логотип, і гасло, і «легенда» із змістовним наповненням. Довідка: бренд-бук (Brandbook) - задокументовані правила розвитку і основи ідентифікації торгової марки. Включає в себе візуальні аспекти бренду, комплекс філософських, стратегічних та семантичних аспектів його функціонування.

 

В попередній статті я писав про тісну співпрацю влади, бізнесу та громадського середовища для функціонування успішного туристичного міста. На етапі створення бренд-буку чи його складових теж необхідна співпраця, оскільки журналісти можуть надати цій темі широкого резонансу, культурологи та краєзнавці розкажуть про історичні відмінності і родзинки Станіславова, рекламісти та креативники створять промоційне лого, активні люди придумають гасло, а влада візьме це все на опрацювання.

 

Тож актуальним та нагальним (адже до 350-річчя залишився рік) є створення візії міста, причому не тільки до свята, а й на постійній основі. Тож почнемо: на мою думку, не зовсім вдалим є позиціонування Франківська як «ворота Карпат» тощо. Місто і так є транзитним, адже турист, не зупиняючись, пересаджується з поїзда на автобус та їде до Яремчі, Поляниці тощо. А зараз, із запуском прямого поїзда Київ-Ворохта – то й зовсім проминає... Як варіант, потрібна прив’язка до історії Станіславова. Адже Івано-Франківськ має цікаву історію, свого засновника, архітектурну та культурну спадщину, яку можна переосмислити та красиво подати. Хоча є певна трудність у використанні назви Станіслав, оскільки може виникнути плутанина для розуміння тих, хто планує мандрівку. Вже тут, на місці, можна донести історію назви та провести екскурсію містом-привидом.  Тож можливі варіанти на кшталт «Івано-Франківськ – місто легенд(місце легенд)», «Івано-Франківськ – тут живуть легенди», «Івано-Франківськ – сюди хочеться повернутись (місто, куди хочеться повернутись».

 

Це дає також можливість наповнити сказане змістом: уцілілі польські та австрійські будівлі центру, парки та сквери для неспішного шпацеру, відновлення Мистецького валу чи то Фортечного провулку, розкопане підземелля Станіславова, реконструйований Палац Потоцьких. А до них – тематичні кнайпи та крамнички (а-ля «Зінгер»). Використати призабуті бувальщини та оповіді, згадати легенди. Це все створюватиме відповідну атмосферу та бажання повернутись. До речі, про підземелля – чудова нагода громадським організаціям долучитись до розкопок та створити атракцію, яку, поки, ніхто в Західній Україні не має (хоча львів’яни активно обговорюють залучення на свою туристичну карту підземної ріки Полтви та підземелля Єзуїтського костелу). А Палац Потоцьких – його ворота можуть стати ще однією візитівкою міста (хотілось би, щоб і сам комплекс, проте, як завжди, грошей катма).

 

Є ще одна відома відмінність - «Франківський феномен» в літературі. Це теж привід до гордощів! Як Вам тур письменницьким Станіславовом – «Химера», чи то «Мармуляда», «Галас», «Хрущ на вежі» тощо. Із оповідками про життя Андруховича, Прохаська, Пушика та інш. з уривками з їх творів, улюбленими місцинами та закутками, де добре пишеться? Тоді, можливо, «Івано-Франківськ надихає»? Це ж місто мистецького злету та розгулу творчої думки та втілень (втілення доробимо потім, після затвердження лого)).

 

А яке бачення є у Вас?

 

            До речі, десь тепер в «Західному кур’єрі» та на сайті www.mvk.if.ua повинно бути опубліковано положення про вищезгаданий конкурс. Долучаймось та творімо!


Коментарі (12)

до автора 2011.03.15, 14:50
Пушик не належить до "Станіславського феномену", а до феномену митця, якому було нормально за Хрущьова, Брєжнєва, Андропова, Черненка, Горбачова, Кравчука, Кучми, Ющенка, Януковича. ото і зробіть з нього "Франківський феномен», "станіславький" хай вже буде тим,чим він є.
халява 2011.03.15, 14:41
Brandbook - штука серйозна, і конкурсами і обговореннями це не зробиш. Мабуть Львів робив це в такий спосіб, (за 3 рубля)тому і народився такий жах – логотип подібний до параду презервативів і гасло, це взагалі маячня "Відкритий для світу". ніби є десь туристичні міста, "культурні столиці", закриті від світу. Логотип має легко відтворюватись всіма засобами тиражування, спробуйте зробити авторучку з логотипом львова (те, що потрібно 6 фарб, то дріб’язок).
Пуцер 2011.03.15, 08:22
Франківську можна і без леганди-міфу. Місто повне бидла і рагулів. Туристам можна показувати бидло а ще краще рагулів. Гідові лише потрібно завести туриста до "Білої Хати".
Микола 2011.03.15, 08:25
Кшталт «Івано-Франківськ – місто легенд(місце легенд)», «Івано-Франківськ – тут живуть легенди», «Івано-Франківськ – сюди хочеться повернутись (місто, куди хочеться повернутись», - виглядає набором банальностей. Хоча напрямок думки правильний. Пропоную ідею - Станиславів - одне з наймолодших міст Галичини. Воно будувалося за тогочасними середньовічними містичними(кабалістичними) правилами містобудування, до речі як і Лондон після Великої пожежі, який, до речі, відновив великий масон сер Крістофер Рен. Засновники міста Станиславова також були не останніми езотериками того часу...
Микола 2011.03.15, 08:34
Якщо точніше то пропоную концепцію Станиславів - ІДЕАЛЬНЕ МІСТО. А наповнення - не розпилятися, а замовити професійним креативщикам, які є "в темі", скажімо тому ж Єшкілєву. До речі, бренд "Станіславський феномен" - це його продукт. Він його придумав і впроваджував, хоча на початках не всі сприйняли.
Міша В. 2011.03.15, 15:38
Подивився я на львівську символіку - дійсно маячня без сенсу. Але користь цієї "народної творчості" в тому, що є приклад як робити не треба. Ну а про пушика як про феномен.... видно, що аффтар зовсім не в курсах........
Львів 2011.03.15, 21:36
У Львова є ще одна фішка — при кількості днів 365 на рік вони, львів’яни, проводять близько 100 (ста!) форумів, фестивалів, кавово-шоколадних забав і т.п. екшенів. Нам до цього дуже далеко... Але, якщо поставити це за мету...
rex 2011.03.16, 00:36
Пропоную логотип: здоровезний босий лобуряка тримає за фіст дохлу галку а навколо віночок з ковбас і віршів Пушика.
www 2011.03.16, 13:27
Босий хлоп - бздури. Галку тра поставити на лижі, у дзьоб дати паку баксів, а в дупу встромити трембіту. Ото і буде вам турсимвол
до лобуряк 2011.03.18, 17:22
як завжди, любі друзі, ви заганяєтесь , і згадуєте про все, що під руку попаде, при цьому забуваючи тематику розмови. схаменіться!! так, Франківську необхідне брендування(жаль, що його перейменували ..якось втратився дух старовини..) подобається "місто, куди хочеться повернутись", або - "місто в якому хочеться прожити усе життя" лиш би розробкою лого та слогану займались професіонали, а не ідіоти, що прагуть попіаритись!
Ваня 2011.03.19, 20:19
На рахунок галки на лижах-розсмішили!Давно так не було весело!
Тонні 2011.03.23, 20:17
Брендінг задача цікава, актуальна. Тільки нехай подалі білохатченки сидять від цієї справи, а то наламають дров, і буде у нас логотип з легендою в стилі глаконавтів, шо на гербі красуються - http://cop.if.ua/news/gerb-ivano-frankivska-smishno-chi-sumno.html
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1409
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

861
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6069
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1580
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5987
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1743

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

389

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1048

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1356

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1354
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

313
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

529
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

722
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

291
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

444
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

763
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1264 1
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

76
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

121
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

246
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

418
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

652