«Україна повинна створити незалежні демократичні інституції. Те, що відбуваються великі грошові вливання в політику, не є позитивним явищем. Необхідно краще розмежувати її та бізнес», - наголосив Тензер.
Він також додав, що громадянське суспільство в Україні повинне мати статус, який забезпечував би незалежність і свободу слова. «Повинен існувати якийсь план розвитку України, де акцент зроблено було б на інтересах народу», - наголосив французький експерт.
Тензер відзначив, що подорожуючи Україною його вразило зростання нерівності серед людей: «У вас зберігається досить високий рівень бідності».
«Але, гадаю, найголовніше для вас – це утвердження політичного класу – достатньо сильного й контрольованого незалежним судівництвом, що гарантує всі громадянські свободи, свободу слова і преси. Усі ці речі – частина європейської демократії. Гадаю, Україна має потенціал для цього. Питання полягає тільки в тому, до якої моделі вона прямуватиме – європейської демократії чи азійської політичної структури. І воно одне з найголовніших», - вважає французький політолог.
При цьому він зауважив, що відповіді на це питання не дадуть міжнародні консультанти, Європейська комісія чи якась міжнародна організація. «Відповісти на це можуть лише самі українці. Певно, один із найголовніших пунктів – як переконати особливо наймолодших членів суспільства у необхідності брати активнішу участь у політиці, а також дуже важливо, чи зможе молоде покоління трансформувати політику країни», - відзначив Ніколя Тензер.
Політолог вважає, що Україна має великий потенціал для трансформації, що, зокрема, показала Помаранчева революція. «Але, мабуть, проблема в тому, що ця революція була захоплена недемократичними силами», - додав він.