Вибір місця проведення найбільших спортивних змагань, таких як Олімпійські ігри або Чемпіонати світу та Європи з футболу, визначається на підставі декількох критеріїв.
Спорт, звичайно, приймається до уваги, але не занадто, на відміну від економіки і геополітики. Хоча Євро-2012 в Польщі і в Україні стартує тільки 8 червня, чемпіонат вже здається програною справою, пише французьке видання "Le Monde".
Газета висловлює сум з приводу несправедливості по відношенню до Польщі – єдиної країни ЄС, яка не пізнала рецесію 2008 року і може записати до свого активу два десятиліття успішних політичних перетворень, модернізації та відкритості.
"Зараз вона (Польща – ред.) користується чималим впливом всередині ЄС. Україна в свою чергу викликає розчарування і роздратування у європейського керівництва. Замість того, щоб зблизитися з ЄС, прийняти його цінності, йти вперед шляхом правової держави та ринкової економіки, країна закостеніла. З цієї точки зору Євро-2012, який міг ознаменувати собою приєднання України до Європи і видалення її пострадянських коренів, можна вважати повним провалом", - наголошує видання. На думку авторів статті, втіленням цієї невдачі стала справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
"Київ сам вирив собі яму, опинившись в дипломатичній ізоляції. Зрозуміло, колишня "газова принцеса" Юлія Тимошенко - аж ніяк не Мандела і не Сахаров. Її робота у владі принесла лише розчарування. Тим не менш, рішення про її ув‘язнення було прийнято за підсумками поспішного розгляду зі зневагою до права. У європейських лідерів немає єдиної думки про те, якою має бути реакція. Як вчинити, розірвати діалог, ввести проти Києва санкції або і далі дотримуватися відкритості? Звідси і з'явилася ідея бойкоту Євро-2012. Політичного, а не спортивного", - зазначає газета.
Видання зазначає що Польща, яка разом зі Швецією запустила програму східного партнерства ЄС з пострадянської периферією, не хоче відмовлятися від діалогу з Україною і Білоруссю, оскільки побоюється, що вони в один прекрасний день можуть стати частиною Євразійського союзу. Франція ж приєдналася до більшості і зробила вибір на користь політичного бойкоту чемпіонату.
"Правильна позиція. Яка, як ми сподіваємося, не повинна перешкодити Парижу виробити власну політику по відношенню до цієї частини європейського континенту", - наголошує "Le Monde".