Унікальний привід двохпалубного 12-тонного судна - гребне колесо, - дозволяє проходити мілину до 30 сантиметрів
Як писала Фіртка, на Городенківщині в селі Раковець збудований перший порт, де базується унікальний корабель «Юрій».
Днями група прикарпатських журналістів провела день в подорожі по Дністру.
Ось уже протягом двох років річкою Дністер курсує справді унікальне плоскодонне судно «Юрій», яке при вазі дванадцять тон, довжині десять та ширині п’ять метрів – завдяки гребному колесу здатне проходити мілину в 30 сантиметрів.
Пасажиромісткість корабля – десять чоловік (це по кількості місць в каюті, хоча судно може прийняти на борт на денні подорожі до 20-25 чоловік) плюс екіпаж: капітан (на капітанському містку), помічник капітана та кок (на камбузі).
На кораблі є всі зручності для комфортного плавання та відпочинку. На верхній палубі: капітанський місток та відкрита тераса, гамак, а на нижній: три спальних каюти (з ортопедичними матрацами!!), дві з яких чотиримісні, та одна – двохмісна, кухня (яку тут називають звичайно ж «камбузом»), тераса з навісом та ванна з туалетом.
На борту корабля є освітлення, опалення та навіть Wi-Fi. Вода для потреб пасажирів – джерельна.
Корабель-плавучий готель є унікальним, ініціатори ідеї замовили судно проектантам «з нуля» саме для потреб дністровського мілководдя.
Кілька років копіткої праці – проектування, подолання всіх погоджень, перепон, яких для кожної нової ідеї завжди достатньо, сумнівів (багато фахівців та експертів були не те що скептичними, а навіть переконаними, що кораблик не зможе реально ходити Дністром і залишиться «прикутим» до берега) і задум був реалізований. Корабель «Юрій» (який, до речі, отримав назву за іменем ініціатора його проекту Юрія Шпіцера) вже пройшов усю необхідну сертифікацію і в планах є створити цілу «флотилію» - запустити цю модель в серійне виробництво.
Капітан судна Валерій Герасимяк професіонал суднолавства: призер різноманітних змагань із вітрильного спорту. У Червонограді, звідки В. Герасим’як родом, він командор яхт-клубу та керівник дитячого вітрильного гуртка.
Відпочинок на Дністрі не обмежується постійним перебуванням на борту корабля. Для активного проведення часу тут є гірські велосипеди, каное, риболовні снасті.
За бортом навіть є мангал, на якому можна підсмажити шашлики або запекти свіжозловлену рибу.
Судно легко маневрує та причалює до берега. Тому в будь-який момент можна зупинитися та вийти на берег прогулятися пішки чи на велосипеді та дослідити місцевість: пошукати свіжих грибів та цілющих рослин. І ще, відкрити для себе неймовірні каскади дністровських водоспадів, пам’ятки архітектури, замки…
А ввечері особливо приємно посидіти на березі Дністра біля вогнища. В бесіді, чи в мовчанні – кому що…
Кількаденний відпочинок на кораблі «Юрій» може стати оригінальним та незабутнім подарунком до дня народження, іменин чи навіть весілля.
Замовити тур можна на сайті туроператора "5 стихія".
Дорогу в порт можна відшукати за допомогою ось таких показчиків
Патріотичні ворота
Нас зустрів помічник капітана
Сходи до причалу
Відчалюємо
Затишні каюти
Дністер у всій красі
Капітанська рубка
Капітан корабля
А тут можна засмажити виловлену власноруч рибку
Унікальне гребне колесо
Вздовж берега можна побачити безліч рибалок
І туристів на плотах, човнах, байдарках
Природа на Дністрі просто чудова
Залишки старовинних фортифікаційних споруд
Аварійни міст в Незвиську
Коровам теж спекотно
Ділився враженнями Ростислав Ковтун