Фотоподорож Фіртки. "Екопродукт": Погляд на Карпатський чай зсередини

 

 

Останнім часом багато галасу у прикарпатських ЗМІ наробила Продовольча компанія "Екопродукт". Точніше сума штрафу в розмірі 11 млн. грн, яку компанія за результатами перевірки фінінспекції повинна була доплатити за начебто виявлені порушення, з якими у компанії не погоджуються і обіцяють йти до кінця.

 

Фіртка вирішила поцікавитися що ж діється на виробництві і відправилася у село Вільшаниця, де власне, і знаходяться виробничі потужності ПП "Продвольча компанія Екопродукт".

 

Отож, Продовольча компанія "Екопродукт" - сьогодні є одним із лідерів українського виробництва чаю з трав, плодів і ягід. Заснована вона ще у вересні 1999 році.

 

Зареєстровано дві торгові марки "Карпатський чай" і "Карпатська лічниця". На виробництві виготовляють більше 100 видів чаю.

 

"Наш чай унікальний тим, що він виготовляється з трав та ягід, які зібрані дійсно в Україні. 95% сировини - українська. Найпопулярнішими є трав'яна група - м'ята, меліса, ромашка, ехінацея і фруктові суміші. Щодо "Карпатської лічниці", то вона йде як біологічно-актвині добавки і реалізується в аптечних мереж і на спецполицях в маркетах. І є ще у нас монопозиції - серцевий, нирковий, загалом, біля 24 видів зборів", - розповідає Сергій Поліщук.

 

В компанії від початку заснування і до сьогоднішнього дня увесь менеджмент побудований за принципом Тотального Управління Якістю. Систему управління якістю неодноразово сертифіковано на відповідність стандарту ISO 9001, НАССР, на даний час система упарвління якістю сертифікована відпвоідно до вимог міжнародного стандарту FSSC 22000 (Системи упарвління безпечністю харчових продуктів, Швейцарія). На підприємстві функціонує власна акредитована лабораторія з контролю якості сировини та готової продукції за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками.

 

"Виробництво продукції здійснюється згідно технічних норм, які погоджені Міністерством охорони здоров'я України та зареєстровані в ДП "Івано-Франківськстандартметеорологія". Продукція виготовляється із сировини, яка постачається від контрагентів. При надходженні уся сировина перевіряється за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Якщо є якісь відхилення по показниках, то сировину направляють на досушування, додаткову обробку або ж повертається постачальнику, якщо її не можливо довести до відповідних показників безпечності. Наша продукція випускається відповідно до технічних умов, є безпечною і якісною", - пояснює головний технолог виробництва Наталія Пилипенко.

 

Продукція компанії широко представлена не тільки в Україні, але й далеко за її межами: США, Канада, Ізраїль, Алжир, ПАР, Йорданія, Великобританія, Казахстан, Білорусь, Литва, Латвія, Росія, Молдова.

 

На підприємстві сьогодні працює 150 працівників, у сезон, який починається, як правило, з вересня, - до 200.

 

"Ми стараємося оздоровмити наших працівників влітку. Організовуємо конкурси, переможців направляємо на море за свій рахунок", - пояснює керівник.

 

Якість продукції "Екопродукту" підтверджено багатьма почесними нагородами. Компанію визнано "Лідером галузі 2012", Золотою медаллю "Знак якості". Також підприємтсво є переможцем всеукраїнського конкурсу "Кращий вітчизняний товар року", всенародного рейтингу "Бренд року", І-го всеукраїнського конкурсу "100 кращих товарів України", національного бізнес-рейтингу "Лідер галузі", міжнародного конкурсу "Золоті торгові марки України", І-го всеукраїнського конкурсу "Екологічно чисто та безпечно". Вже у 2015 році компанія отримала почесне звання "Лідер якості" та золоту медаль. Національний рейтинг якості товарів та послуг визнав компанію кращою в своїй номінації і нагородив "Зіркою якості 2015".

 

Також у 2011 році підприємство було відзначено дипломом лауреата Всеукраїнського рейтингу "Сумлінні платники податків 2011" в галузі харчова проомисловість.

 

У цеху підготовки сировини відбувається її переробка - побріблення, просіювання, відокремлення домішок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тут сировину досушуютьу спеціальному обладанні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А тут сировина - стає чаєм))) Сировину пакують чи у фільтр-пакет, чи у поліпропіленовий пакет. Увесь процес відточений до найменших деталей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лабораторне обладання дозволяє бути впевненому у якості прордукції

 

 

 

 

 


24.07.2015 6600 6
Коментарі (6)

лилия денега 2015.07.24, 13:01
На тих етапах виробництва, де руками доторкаються до сировини, пакетиків з чаєм, необхідно одягати рукавички, бо ніхто не проконтролює чистоту цмх рук.
Панас Мирний 2015.07.26, 21:11
Купував "Карпатський чай" у пластиковій упаковці отой що "чоловіча сила" ціна його уде чимала, поки не знайшов у чашці з "чаем" кусок смердючого господарського мила (може то й задум такий у виробника був не знаю) але після того не те що сила, апетит впав і більше купувати ці чаї боюся. Тому друзі раджу все таки дивитися на ту суміш що сипите в чашку щоб не проковтнути щось пікантне
Наталия Пилипенко 2015.07.27, 13:28
Шановний Панасе Мирний! Хочу повідомити Вам, що фіточай "Чоловіча сила" виготовляється Продовольчою компанією "Екопродукт" під торговою маркою "Карпатська лічниця" у експрес-пакетах та картонній упаковці. Попрошу Вас, надалі при написані будь яких коментарів, будьте впевнені у своїх висловлюваннях.
Славко Задунайский 2015.07.27, 14:59
Пан Панас коли мив руки сплутав мабуть стакани
Наталия Пилипенко 2015.07.28, 16:28
Шановна пані Лілія! Використання одноразових рукавичок на підприємствах харчової промисловості не є обов’язковим, якщо це не передбачено законодавством. В санітарних нормах та правилах для підприємств чайної промисловості СанПіН 977-72 не вимагається обов’язкове використання рукавичок. У міжнародних стандартах FSSC 22000, IFS зазначено, що для зведення до мінімуму можливості забруднення продукції через брудні руки повинні проводитись наступні попереджувальні заходи: 1. Перед початком роботи повинен бути здійснений контроль щодо наявності у персоналу гнійничкових захворювань рук, різаних ран та чистоти рук. 2. Миття та дезінфекція рук повинна здійснюватись: - перед початком роботи; - після кожної перерви в роботі; - при переході із однієї санітарної зони в іншу; - після контакту із забрудненими предметами; - після відвідин туалетної кімнати (після відвідин туалету руки потрібно мити двічі: в шлюзі, після відвідин туалету до одягнення санітарного одягу та на робочому місці перед початком роботи). 3. Нігті повинні бути чистими та підстриженими. Візуальний контроль за виконанням даних вимог повинен проводитись щоденно перед початком роботи та під час роботи та повинен здійснюватись мікробіологічний контроль якості миття та дезінфекції рук. Хочу також підкреслити, що ТзОВ Продовольча компанія «Екопродукт» з 2011р сертифікована на вимоги міжнародного стандарту FSSC 22000 та має власну атестовану лабораторії по визначенню мікробіологічних показників.
Панас Мирний 2015.07.30, 19:31
А я ще раз кажу що "чай" (суміш сухофрктів, трав і коріння) в якому попався кусень мила був у поліетиленовій упаковці із застібкою-типу молнія такі як на фото вище. Я не закликаю не пити чай а лише дивитися уважно на суміш яку сипете у заварник чи чашку
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2613
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20177
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1784
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1272 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2292
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3921

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

419

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2041

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

729

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1340
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

408
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

933
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24433
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

675
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

627
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

774
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8100
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

570
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

808
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2095 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

765