Форум «ЗАСТУПу: час захистити себе, оселю та рідну землю!»

 

 

«Мир і хліб  - кожній оселі». Нещодавно у місті Городенка Івано-Франківської області було проведено регіональний форум Всеукраїнського аграрного об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу). Абсолютно нова, але вже багатьма сприйнята, політична сила представила на форумі власну програму «За рідну землю», розроблену спеціально для розвитку українського села з врахуванням усіх існуючих земельних проблем, проблем сільських мешканців та з реальними шляхами їх вирішення.

 

Лідери «ЗАСТУПу» Ірина Синявська та Володимир Хоменко зустрілися на форумі з понад шестистами прихильниками партії. Серед учасників форуму були представники різних галузей агросфери. Це і сільгоспвиробники, й аграрії, й науковці агропромислового спрямування, й сільські голови, й молоді сильні люди, яким небайдужа доля власної держави.

 

Стає зрозуміло, що ще жодна політична сила так не переймалася досі проблемами сільського господарства, як це робить «ЗАСТУП». Програма «За рідну землю» - це програма реформ, програма поліпшення економічного життя села. Мета – зробити так, щоб молодь захотіла повертатися в села, щоб мала змогу працювати й отримувати достойні заробітні плати. Щоб в селах був доступ до якісної освіти, щоб агроосвіта була найбільш бажаною.

 

Як наголосила Ірина Синявська, заступник голови політичної партії «Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП», ключова тема програми – це завершення земельної реформи в Україні. Мораторій на продаж землі має бути і тривати до того часу, поки не пройдереальна і прозора інвентаризація не тільки самої землі, але й земельних відносин. «Поки власник земельних паїв не знатиме істинної ціни своїх угідь – розпочинати ринок землі в Україні завчасно. Але мораторій не повинен існувати вічно, він має бути скасований, коли будуть з’ясовані усі болючі моменти пов’язані з власністю на землю». Якщо Україна є власницею 60% чорноземів світу, а це величезні багатства й потенціал, чому тоді вона одна з найбідніших держав? Тому перший закон, який партія «ЗАСТУП» пропонуватиме прийняти в парламенті, буде Закон «Про обіг сільськогосподарських земель».

 

Володимир Хоменко, начальник Українського об’єднання сільського комунального господарства «Укрсількомунгосп», говорив про проблеми якісної питної води на селі. У селах люди використовують воду двох типів: з криниць та з артезіанських свердловин. Якщо у воді з криниць, а це поверхневі води, рівень нітратів перевищує усі допустимі норми, то це обов’язково відіб’ється на здоров’ї кожного, це «повільна смерть» (В. Хоменко). Вода з артезіанських свердловин трохи краща, але мережі, по яких вона й далі проходить до споживача, встановлені ще за часів Радянського Союзу, а тому точно потребують модернізації.

 

Іншою важливою проблемою, яку підняв Володимир Хоменко, було питання збору та переробки сміття. Він зазначив, що вирішити це питання можна через створення сміттєсортувальних та сміттєпереробних підприємств на основі державно-приватного партнерства.

 

У новому парламенті «ЗАСТУП» виступатиме за скасування депутатської недоторканності, зазначили лідери партії. «ЗАСТУП» переконаний, що проблемами села мають займатися не олігархи, а люди, які живуть та працюють в селі. Тому в списку партії немає жодного олігарха, спортсмена чи відомого співака.

 

Список партії "ЗАСТУП" складається зі 183-х кандидатів. Від Прикарпаття у ньому – вісім претендентів. Це сільгоспвиробники, представники системи управління, аграрної науки і освіти, сільські голови. Зокрема, директор Івано-Франківського аграрного коледжу Богдан Костюк, успішний підприємець та громадський діяч Олег Стефурак.

 

Ще одна учасниця форуму, викладач Снятинського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету Ольга Федорук зазначила, що, на відміну від інших партій, «ЗАСТУП» єдиний, хто говорить голосом хліборобської України і пропонує реальні кроки для розв’язання проблем села. «Нарешті з’явилася партія, яка справді хоче підтримати село, зробити його заможнішим і успішнішим. Я сподіваюся, що «ЗАСТУП» пройде до парламенту, і в селі, врешті-решт, почнеться відродження», – наголосила Ольга Федорук.

 

«ЗАСТУП» представив й практичний шлях реалізації реформ для українського села. В рамках благодійного проекту «Затишна оселя» було надано житло для біженців зі сходу. Уже сім сімей, що готові жити та працювати у селі, переїхали в нові будинки. «ЗАСТУП» на цьому не зупиняється. Разом із селянським обслуговуючим кооперативом «Сірет-Агро» представники партії провели благодійну акцію, внаслідок якої сільські родини одержали 20 пар племінних овець. За умовами акції, кожна сім’я зобов’язується доглядати та розмножувати тварин. Молочну продукцію залишають собі, а от молодняк селяни мають передавати іншій сільській родині, котра повинна зробити так само із новим поголів’ям, розповіла Ірина Синявська.

 

«ЗАСТУП» єдина партія, яка йде на вибори з реальною програмою представлення та обстоювання інтересів села й сільгоспвиробників та має у списках бюлетенів номер 7.

 

 

 

 


23.10.2014 1074 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

679 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1165
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5700 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1972
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1911
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3068

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

584

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1781

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2522

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3257
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

248
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

385
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

938
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33757
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

699
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

842
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16334
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

529
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

475
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

297
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1307