Формування еліти соціального підприємництва: у Франківську проходить Міжнародна конференція з інклюзивного розвитку бізнесу (ФОТО)

Сьогодні, 22 листопада, в Івано-Франківську розпочалась III Міжнародна конференція з інклюзивного розвитку бізнесу: на шляху до сталого фінансування.

Конференція проходить на території інноваційного центру «Промприлад. Реновація» – проєкту зі сфери імпакт-інвестування, що є яскравим прикладом співпраці влади, бізнесу та громади.

Вперше за три роки місцем проведення заходу обрали не Київ, а Івано-Франківськ. Адже наше місто успішно реалізовує ідею соціального підприємництва та створює сприятливі умови для подальшого розвитку цієї сфери, інформує Фіртка.

Представники центральних та місцевих органів влади, підприємці та керівники громадських організацій, дипломати та іноземні експерти, громадські активісти та фахівці Проєкту ПРОМІС зібралися втретє, аби зосередити увагу на актуальних питаннях впровадження інклюзивного підходу на всіх рівнях суспільного життя.

Протягом двох днів у Франківську дискутуватимуть над питаннями сталості інклюзивних підприємств, запровадження засад інклюзивності в приватному, муніципальному та громадському секторах, а також розглянуть успішні приклади реалізації таких проєктів в Україні.

За словами Олександра Кучеренка, директора проєкту ПРОМІС, у Франківську є громадські лідери, які започаткували цей рух в Україні. Сьогодні обговорять успішний досвід українських міст, щоб сприяти розвитку соціального бізнесу.

«В першу чергу ми хочемо представити досвід Франківська, досвід інших міст, де ми впроваджуємо ініціативи інклюзивного бізнесу. Дуже важливо, що бізнес має бути не тільки прибутковим і корисним, але й має бути інклюзивним та залучати всі верстви населення», - розповідає Олександр Кучеренко.

Зокрема визначатимуть пріоритети подальшого розвитку.

В Україні напрям соціального підприємництва тільки починає розвиватись і не в кожному місті він має підтримку місцевої влади, а це досить важливо. На урядовому рівні також немає законодавчої бази та інформаційних заходів, які б піднімали свідомість суспільства.

Втім Олександр Кучеренко додав, попри те, що в Україні соціальний бізнес робить лише перші кроки, ПРОМІС бачить величезний потенціал люде, які готові вкладати  кошти у соціальні проєкти.

«Ми звикли, що бізнес має бути в першу чергу успішним і має приносити прибуток. Але ж важлива річ, яку інколи забувають: бізнес також має бути корисним та соціального-відповідальним. Ми переконані, що це не тільки потреба часу, це потреба країни. Тому кожен бізнес має думати про інклюзивність, як спосіб дати кожному громадянину шанс на розвиток», - зазначив Олександр Кучеренко.

У перший день конференції говоритимуть про те, як започаткувати соціальний бізнес громадським організаціям, про вплив жіночого підприємництва на розвиток економіки, перспективи аутсорсингу державних соціальних послуг в Україні.

Менеджер з розвитку малого бізнесу та підприємництва у канадійському місті Вон Рафаель Коста приїхав, щоб поділитися досвідом свого міста у галузі розвитку соціального підприємства. 

На прикладі Канади він розповів про роль муніципалітетів у розвитку та підтримці соціального бізнесу. За його словами це допомагає уряду досягати поставлених цілей.

Зокрема, основні цілі зосереджені у п’яти напрямках: стійкий розвиток довкілля, охорона здоров’я, інновації та інфраструктура під “smart city”, громадський транспорт, благополуччя і безпека.

«Наша ціль  — поєднати стартапи і досвід тих підприємств, які давно працюють. Ми розвинули цю програму, яка уже діє три роки. І у вашій країні треба розробляти проблему, яку ви хочете вирішити за рахунок створення такого підприємства», - каже Рафаель Коста.

Експерт з економічного розвитку місті Вон Ніша Маноча, розповідає, наразі працюють над тим, щоб зробити місто привабливим для інвесторів, міжнародних партнерів, які хочуть вкластить в економічний розвиток.

«В інклюзивній складовій ми залучаємо активних жінок до економічного розвитку і робимо все можливе, щоб вони почували себе рівними партнерами. Для цього  у нас працюють різноманітні програми, які фінансує уряд Канади. Крім того, на місцевому рівні є фонди, які забезпечують фінансування. Тому наше завдання залучити жінок, як рівних партнерів. Ми підтримуємо їх, допомагаємо створити нові бізнеси», - зазначає Ніша Маноча.

Голова «Об’єднання соціальних підприємств України» з Полтави Анатолій Павленко, розповів, що сьогодні соціальне підприємництво це революція класичного бізнесу.

«Він покликаний створити соціальну цінність та готовий нею ділитися. Соціальне підприємництво сьогодні конкурує зі звичним. Нам приємно, що зараз формується нова еліта соціального підприємництва, яке не хоче лише заробляти. Нажаль, ми сьогодні констатуємо факт, що бумом для розвитку соціального підприємництва стали актуальні проблеми нашого суспільства: незадоволеність потреб громад, повільність реакції органів самоврядування на актуальні виклики, неефективність вирішення екологічних проблем», - розповів Анатолій Павленко.

Втім за його словами доводиться констатувати й складнощі у розвитку соціального бізнесу. Зокрема це відсутність чіткої законодавчої бази, комплексних навчальних програм. На фоні чого можуть виникати певні спекуляції представників класичного бізнесу.

Частина соцпідприємців на початку свого становлення вкладає власні кошти, залучає міжнародну підтримку.

«Проте сьогодні відсутня просвітницька робота про суть соціального підприємництва. Тому важливим кроком має бути популяризація з акцентом на тому, який вплив воно здійснює. Нам приємно, що на Полтавщині багато громад впроваджують успішний досвід, зокрема канадійський.

Соціальне підприємництво покликане подолати нерозуміння суспільства.

Мова йде про людей з інвалідністю, людей, які вийшли з місць позбавлення волі та яким необхідна соціальна включеність. Щоб вони не почували себе відкинутими. Ми хочемо переконати органи місцевого самоврядування для того, щоб надавали певні преференції малим соцпідприємців на тендерних торгах, щоб для них передбачалось навчання», - зазначає Анатолій Павленко.

Протягом конференції учасники пройдуть майстер-класи та розглянуть досвід інклюзивного підприємництва Львова, Полтави, Вінниці.

Як розповів директор проєкту ПРОМІС,  інклюзивність є одним з пріоритетів Вінниці:

"У Вінниці працює ГО «Гармонія», як створена людьми з інвалідністю. Вони мають підтримку протягом декількох років. Є організація «Відкриті серця» для людей з інвалідністю, які вирощують овочі та реалізують їх. Це ще один приклад. В цьому випадку ми допомогли їм придбати відповідне обладнання. У Полтаві працевлаштовують жінок, які відбували покарання. Вони навчаються швейної майстерності та виробляють продукцію і це також спосіб інтеграції та інклюзивності", - каже Олександр Кучеренко.

Завтра учасники конференції відвідають різні підприємства та організації в Івано-Франківську.

"Серед них Туристичну Асоціацію Івано-Франківщини, вони поділяться своїм досвідом підтримки жінок-підприємиць. Також відвідаємо представників організації, яка займається реставрацією старовинних дверей. Ми працюємо з громадськими організаціями та соціальним бізнесом, або з малими підприємствами, які сприяють розвитку соціального бізнесу. Це організації, у яких на меті є не комерція, а соціальна користь. «Тепле місто» - це один із прикладів, і Urban Space 100, який відомий на всю країну", - додав Олександр Кучеренко.

Захід відбувається в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, а також в партнерстві з проектом «Промприлад. Реновація» та платформою «Тепле Місто».

 

Фотогалерея


22.11.2019 1207
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

776
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1749
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3324
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2256 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4454
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6208

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

611

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

548

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10171
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1006
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4422
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

798
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2601
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1015
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34265 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

458
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

527
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

868 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1086