Фінський темперамент в Івано-Франківську

 

/data/blog/62707/b075d91d8e00cdc456deaeaa3435a104.jpg

 

Днями до нашого міста завітала фінська журналістка і письменниця шведського походження Анна-Лєна Лаурен.

 

Її книга «У них щось негаразд з головою, в тих росіян» стала бестселером, хоча і викликала суперечливі відгуки в Росії (як на мене, то росіяни цілком і повністю попадають в номінацію, яка озвучена в назві книжки, хоча , за словами письменниці, вона несла тільки хороший зміст). Анна-Лєна працює в столичній газеті а також публікує свої статті в політичному журналі “Магазин Фінляндії”. Журналістка розповіла, що всі друковані видання в її країні є незалежними, незаангажованими і при цьому – рентабельними.

 

Ніякі олігархи, ніякі власники видань, де працюють журналісти, не можуть диктувати їм cвоє особисте змонтоване бачення. Для нас це поки що химерна мрія. Адже зі слів Анни-Лєни не тільки російські ЗМІ загрузли в багнюці відвертої брехні, а й наші мас-медіа запускають дозовану дезінформацію “в люди “.

 

На Західну Україну журналістка приїхала зі східного Донецьку для того, щоб промоніторити і проаналізувати передвиборчу ситуацію в цих регіонах.

 

“Люди на сході бояться місцевого самодержав’я, ніхто не говорить прямо, хоча більшість хоче бути в складі України, одночасно володіючи правами на свою рідну мову”, – так прокоментувала Анна-Лєна становище на сході. На запитання про пропаганду в Росії і допомогу Євросоюзу Україні, журналістка відповідала відверто і без оманливих ілюзій.

 

Казала, що пропаганда у Росії є прямою і без принципів, а “Перший канал” є найбезхребетнішим російським каналом, першість якого полягає лише в тотальному опортунізмі. Це ще наслідки політичного режиму Радянського Союзу, який активно підтримує Путін, поетапно вербуючи себе на посаду “власника – довічника” всія Русі. І що на слова про допомогу, які озвучує Євросоюз не варто покладати великих сподівань. У нього також є проблеми. Україні самій доведеться відстоювати свою цілісність, самотужки намагаючись досягти відповідного життєвого рівня і самотужки боротися з корупцією, яка давно стала стилем життя і навіть цілою культурою. В найближчому майбутньому буде видана п’ята книжка письменниці, яку вона презентуватиме також і в Україні, тому що та матиме пряме відношення до нашої країни, до Майдану і до людей, якими журналістка щиро захоплюється і називає найлюдянішими.

 

“Коли в ніч з19 на 20 лютого почали кидати камінням – хтось натягнув мені на голову оранжеву каску з написом “Слава Україні”, а по завершенні тієї трагічної ночі , покидаючи вашу країну, я забула її в готельному номері. Нещодавно повернувшись до Києва, в тому ж номері, я знайшла ту саму каску. Вони її не віддали, не викинули, а чекали мого приїзду, щоб повернути мені. Тепер я тримаю її вдома, як символ української людяності». Сподіваємось, що й ця книга стане бестселером світового масштабу.

 

Ми побажали Анні-Лєні енергії, наснаги, творчого запалу і висловили щире бажання побачити її знову. В свою чергу, нам, майбутнім журналістам зі “Школи професійної журналістики”, де вона й давала інтерв’ю, Анна-Лєна дала пораду не зациклюватись на вивченні теорії, а завзято писати й писати. З нетерпінням чекатиму презентації книги, щоб особисто доторкнутись до творчості цієї нестримної іноземки, з далеко не нордичним характером,… якій далеко не байдужа доля України!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Федорак

Школа професійної журналістики


06.11.2014 Оксана Федорак 711 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2795
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20947
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1836
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2325
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3983

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

620

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2090

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

777

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1376
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

963
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24463
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

699
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

708
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

796
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8147
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

705 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792