Фармацевти ІФНМУ виготовили понад 28 тисяч упаковок ліків для українських захисників

Торік 16 травня в Івано-Франківську на базі фармацевтичного факультету ІФНМУ розпочали виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки. Така ідея виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки.

На той час найбільша потреба була у пасті Теймурова та інших протигрибкових препаратах.

Про це журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ, кандидатка фармацевтичних наук, доцентка та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

До роботи залучили різну кількість викладачів та студентів, залежно від обсягу замовлення. Обов’язково працюють студенти: молодші курси клеять етикетки, старші – беруть участь у виготовлені засобів у супроводі викладачів-технологів. У команді завжди раді бачити й інтернів та фахівців, які закінчили факультет у минулі роки.

"Серед багатьох учасників проєкту варто відзначити його ідейних натхненниць, кандидаток фармацевтичних наук: доцентку Любов Грицик та Наталію Гузьо, – продовжує Ірина Федяк. – Любов Грицик прийшла у викладання з практичної фармації: вона технолог з понад десятилітнім стажем роботи у рецептурно-виробничому відділі аптеки з ліцензією на виготовлення ліків.

Професор Андрій Грицик – завідувач кафедри фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії ІФНМУ, надає проєкту науковий супровід та організовує викладачів та лаборантів для виготовлення засобів, особливо у канікулярний період, а Наталія Гузьо зараз у п’ятій декретній відпустці, однак вона два-три рази на тиждень знаходить час, щоб допомогти виготовляти ліки.

Клеїти етикетки нам допомагають і її діти, до процесу долучається й чоловік – Дмитро Гузьо, фармацевт за освітою.

Нам дуже допомагає ще одне подружжя викладачів-доцентів: Оксана та Дмитро Мельники. Окрім безпосереднього виготовлення, на яке приходили влітку з донечкою, вони разом із Любомиром Гаврищуком добровільно взяли на себе зобов’язання забезпечувати проєкт етикетками, які наклеювали на баночки та пляшечки із лікарськими засобами".

Від 16 травня минулого року й до сьогодні фармацевти ІФНМУ вже виготовили понад 28,1 тисячі упаковок лікарських засобів. На інгредієнти для такої кількості ліків потратили понад 330 тисяч гривень пожертвуваних коштів.

«Щодо тривалості виготовлення замовлення – тут все індивідуально. Часом, ми маємо тиждень на працю, а подекуди – ми відкладаємо все і робимо «на вже». Працюємо злагоджено, оперативно реагуємо на запити волонтерів.

Так, на днях з нами зв’язалися волонтери із Рівного і попросили 100 порошків-присипок та 100 упаковок пасти Теймурова. Зараз наші засоби вже на передовій", - ділиться Ірина Федяк.

До слова, на баночки ліків фармацевти додають для військових етикетку з подякою та цитатою 90 Псалма:

«Хто живе у помочі Всевишнього, під крівлею Бога Небесного поселяться. Впаде побіч тебе тисяча, і десять тисяч – праворуч тебе; до тебе ж не приблизиться».

Більше читайте у матеріалі: Передали вже понад 28 тисяч упаковок: як в Івано-Франківську виготовляють ліки для військових у "гарячі" точки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За невтомну роботу та допомогу Збройним Силам України. Мешканці Івано-Франківська отримали нагороди

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям


21.03.2023 2972
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

837 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

787
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1602
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2230
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4207 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3212

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

210

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

439

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

380

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

853
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

619
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

662
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

948
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1062
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

665
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6248
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1741
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31758 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1527
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

750 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

715