Фармацевти ІФНМУ виготовили понад 28 тисяч упаковок ліків для українських захисників

Торік 16 травня в Івано-Франківську на базі фармацевтичного факультету ІФНМУ розпочали виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки. Така ідея виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки.

На той час найбільша потреба була у пасті Теймурова та інших протигрибкових препаратах.

Про це журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ, кандидатка фармацевтичних наук, доцентка та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

До роботи залучили різну кількість викладачів та студентів, залежно від обсягу замовлення. Обов’язково працюють студенти: молодші курси клеять етикетки, старші – беруть участь у виготовлені засобів у супроводі викладачів-технологів. У команді завжди раді бачити й інтернів та фахівців, які закінчили факультет у минулі роки.

"Серед багатьох учасників проєкту варто відзначити його ідейних натхненниць, кандидаток фармацевтичних наук: доцентку Любов Грицик та Наталію Гузьо, – продовжує Ірина Федяк. – Любов Грицик прийшла у викладання з практичної фармації: вона технолог з понад десятилітнім стажем роботи у рецептурно-виробничому відділі аптеки з ліцензією на виготовлення ліків.

Професор Андрій Грицик – завідувач кафедри фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії ІФНМУ, надає проєкту науковий супровід та організовує викладачів та лаборантів для виготовлення засобів, особливо у канікулярний період, а Наталія Гузьо зараз у п’ятій декретній відпустці, однак вона два-три рази на тиждень знаходить час, щоб допомогти виготовляти ліки.

Клеїти етикетки нам допомагають і її діти, до процесу долучається й чоловік – Дмитро Гузьо, фармацевт за освітою.

Нам дуже допомагає ще одне подружжя викладачів-доцентів: Оксана та Дмитро Мельники. Окрім безпосереднього виготовлення, на яке приходили влітку з донечкою, вони разом із Любомиром Гаврищуком добровільно взяли на себе зобов’язання забезпечувати проєкт етикетками, які наклеювали на баночки та пляшечки із лікарськими засобами".

Від 16 травня минулого року й до сьогодні фармацевти ІФНМУ вже виготовили понад 28,1 тисячі упаковок лікарських засобів. На інгредієнти для такої кількості ліків потратили понад 330 тисяч гривень пожертвуваних коштів.

«Щодо тривалості виготовлення замовлення – тут все індивідуально. Часом, ми маємо тиждень на працю, а подекуди – ми відкладаємо все і робимо «на вже». Працюємо злагоджено, оперативно реагуємо на запити волонтерів.

Так, на днях з нами зв’язалися волонтери із Рівного і попросили 100 порошків-присипок та 100 упаковок пасти Теймурова. Зараз наші засоби вже на передовій", - ділиться Ірина Федяк.

До слова, на баночки ліків фармацевти додають для військових етикетку з подякою та цитатою 90 Псалма:

«Хто живе у помочі Всевишнього, під крівлею Бога Небесного поселяться. Впаде побіч тебе тисяча, і десять тисяч – праворуч тебе; до тебе ж не приблизиться».

Більше читайте у матеріалі: Передали вже понад 28 тисяч упаковок: як в Івано-Франківську виготовляють ліки для військових у "гарячі" точки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За невтомну роботу та допомогу Збройним Силам України. Мешканці Івано-Франківська отримали нагороди

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям


21.03.2023 2902
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

309
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2223
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1626
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1927
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5541 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4069

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1046

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1054

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1567

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1057
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

804
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

669
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14476
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10328
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5979
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

548
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5230 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28386 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

420
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

552
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

388
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

578