Фармацевти ІФНМУ виготовили понад 28 тисяч упаковок ліків для українських захисників

Торік 16 травня в Івано-Франківську на базі фармацевтичного факультету ІФНМУ розпочали виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки. Така ідея виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки.

На той час найбільша потреба була у пасті Теймурова та інших протигрибкових препаратах.

Про це журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ, кандидатка фармацевтичних наук, доцентка та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

До роботи залучили різну кількість викладачів та студентів, залежно від обсягу замовлення. Обов’язково працюють студенти: молодші курси клеять етикетки, старші – беруть участь у виготовлені засобів у супроводі викладачів-технологів. У команді завжди раді бачити й інтернів та фахівців, які закінчили факультет у минулі роки.

"Серед багатьох учасників проєкту варто відзначити його ідейних натхненниць, кандидаток фармацевтичних наук: доцентку Любов Грицик та Наталію Гузьо, – продовжує Ірина Федяк. – Любов Грицик прийшла у викладання з практичної фармації: вона технолог з понад десятилітнім стажем роботи у рецептурно-виробничому відділі аптеки з ліцензією на виготовлення ліків.

Професор Андрій Грицик – завідувач кафедри фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії ІФНМУ, надає проєкту науковий супровід та організовує викладачів та лаборантів для виготовлення засобів, особливо у канікулярний період, а Наталія Гузьо зараз у п’ятій декретній відпустці, однак вона два-три рази на тиждень знаходить час, щоб допомогти виготовляти ліки.

Клеїти етикетки нам допомагають і її діти, до процесу долучається й чоловік – Дмитро Гузьо, фармацевт за освітою.

Нам дуже допомагає ще одне подружжя викладачів-доцентів: Оксана та Дмитро Мельники. Окрім безпосереднього виготовлення, на яке приходили влітку з донечкою, вони разом із Любомиром Гаврищуком добровільно взяли на себе зобов’язання забезпечувати проєкт етикетками, які наклеювали на баночки та пляшечки із лікарськими засобами".

Від 16 травня минулого року й до сьогодні фармацевти ІФНМУ вже виготовили понад 28,1 тисячі упаковок лікарських засобів. На інгредієнти для такої кількості ліків потратили понад 330 тисяч гривень пожертвуваних коштів.

«Щодо тривалості виготовлення замовлення – тут все індивідуально. Часом, ми маємо тиждень на працю, а подекуди – ми відкладаємо все і робимо «на вже». Працюємо злагоджено, оперативно реагуємо на запити волонтерів.

Так, на днях з нами зв’язалися волонтери із Рівного і попросили 100 порошків-присипок та 100 упаковок пасти Теймурова. Зараз наші засоби вже на передовій", - ділиться Ірина Федяк.

До слова, на баночки ліків фармацевти додають для військових етикетку з подякою та цитатою 90 Псалма:

«Хто живе у помочі Всевишнього, під крівлею Бога Небесного поселяться. Впаде побіч тебе тисяча, і десять тисяч – праворуч тебе; до тебе ж не приблизиться».

Більше читайте у матеріалі: Передали вже понад 28 тисяч упаковок: як в Івано-Франківську виготовляють ліки для військових у "гарячі" точки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За невтомну роботу та допомогу Збройним Силам України. Мешканці Івано-Франківська отримали нагороди

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям


21.03.2023 3013
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

473
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1263
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2191 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1063
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2990
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2058

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

832

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

989

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1420

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2019
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26303 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

707
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

908
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2939
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1189
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

894
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1156
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1156
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

358
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4159
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1021
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1589