Фахова англійська мова за рівнями як одна із переваг приватної вищої освіти

Університет Короля Данила повсякчас реагує на запити ринку праці та адаптує свої освітні програми до потреб роботодавців.

Зокрема, в університетському середовищі УКД запроваджена професійна англійська мова, яка стала невід'ємною частиною кар'єрної траєкторії викладачів й студентів.

З кожним роком англійська стає не лише комунікаційним інструментом, але й ключовою навичкою для досягнення успіху в професійній реалізації.

Університет Короля Данила надає можливості для вивчення англійської мови на різних рівнях інтенсивності. Окрім того, у закладі запроваджено обов’язкові курси англійської за професійним спрямуванням для магістрів. Наразі такі курси розроблені для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Готельно-ресторанна справа».  

«Університет Короля Данила - чи не єдиний заклад вищої освіти у межах регіону, де навчання фахової англійської мови організовано відповідно до рівнів володіння нею, а не наявних за певною спеціальністю академічних груп», - відзначає перший проректор УКД Михайло Косьмій.

 

Для того, аби дізнатися всі особливості вивчення професійної англійської в Університеті Короля Данила ми поспілкувалися з project manager кафедри перекладу та філології Олександром Ладою.

Перелічіть основні передумови впровадження вивчення професійної англійської мови?

«Магістратура - це вищий рівень освіти, де вимоги до знань і навичок значно вищі, ніж на бакалавраті. Саме тому ми й розробили професійні курси англійської.

Нововведення дасть змогу студентам опанувати практичні навички, необхідні для реалізації власних професійних амбіцій, а також сприятиме підвищенню компетентності та конкурентоспроможності магістрів на ринку праці.

Зараз спеціалізований курс англійської впроваджено для трьох спеціальностей. Для інших спеціальностей запропоновано спеціальний курс - General English», - розповідає Олександр Лада.  

 

General English — курс, який охоплює багато важливих та цікавих кейсів, наприклад, йтиметься про розробку CV, проведення переговорів і конференцій, бізнес-зустрічі та інші теми, максимально близькі до вимог роботодавців.

Які плани щодо розвитку англійської надалі?

«Звичайно, ми повинні рухатися в актуальному сьогодні напрямку, аби кожна спеціальність мала власні мовленнєві курси. Стратегія кафедри передбачає комплексну спеціалізацію курсів на магістратурі до кінця 2024 року», - говорить про плани Олександр Валерійович.  

Курси містять спеціалізований лексикон та формують навички для конкретної галузі, наприклад, бізнесу, готельної справи, права, ІТ тощо. Під час курсу студенти занурюються в ситуації, максимально наближені до їхньої професії, та використовують лексику, притаманну винятково їхній сфері.  

Які конкретні переваги для студентів може мати вивчення професійної англійської мови?

У сучасному діловому світі англійська мова – це кар’єрні можливості. Адже в будь-якому професійному секторі: приватному, державному чи бізнес - англійська є певною можливістю кар’єрного росту. Зараз, у час, коли Україна вибудовує ділові відносини з партнерами за кордоном, фахівці зі знаннями англійської є дуже цінними - й попит на них щорічно буде тільки зростати.

Охарактеризуйте вашу методику викладання і поясніть, чим вона відрізняється від інших університетів?

Особливістю зазначеного курсу є його рівень інтерактиву. Спеціалізований курс побудований таким чином, щоб студент міг бути підготованим перед заняттям, активно брати участь у ході заняття та перевірити себе опісля.

Тобто відбувається так звана триступенева форма навчання: попередньо здобувач освіти опановує лексику у форматі інтерактиву, може її прослухати, прочитати та вивчити, далі - активно використовує цю лексику й після заняття проходить тест і перевіряє себе.  

«Такий підхід, на наше переконання, є максимально ефективним для здобуття відповідних комунікативних навичок і конкурентоспроможності випускників УКД на ринку праці», - резюмує проєктний менеджер спеціальності Олександр Лада.

Партнерський матеріал


16.10.2023 654
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2450
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1751
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2015

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

911
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

615
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

751
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8059
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

497
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2061 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741