Євросоюз запропонував 5-10 років перехідного періоду для українських виробників з метою вирішення проблеми географічних назв виробленої продукції. Україна має намір розглянути цю пропозицію через призму доступу на ринок ЄС і з урахуванням інтересів національних виробників.
«Ми отримали пропозицію про перехідний період на 5-10 років. Ми на це подивимося через призму того, що за географічні назви нам потрібен доступ на ринок. У цьому світлі ми будемо робити зустрічні пропозиції з урахуванням інтересів наших виробників», – повідомив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький українським журналістам у п’ятницю в Брюсселі після закінчення чергового раунду переговорів між Україною і ЄС щодо зони вільної торгівлі.
В. П’ятницький пояснив, що в цей перехідний період українські виробники мають провести ребрендинг виробленої продукції своїм коштом без гарантії потрапити на європейський ринок, повідомляють Контракти.
«Виробники повинні нести витрати на ребрендинг виробленої продукції, а через 10 років у вас не буде права продавати ці продукти ні на своєму ринку, ні експортувати в ЄС, ні в треті країни», – спрогнозував він можливу ситуацію.
У зв’язку з цим В. Пятницький висловив впевненість, що в майбутньому угоді має бути зафіксований механізм, «яким чином ці компанії отримають ресурси для ребрендингу», зокрема, у вигляді технічної допомоги та інших можливостей.
Разом з тим, як відзначив заступник міністра, «раціонально мислячий бізнес вже займається пошуками можливих рішень доступу на європейський ринок, зокрема перейменовуючи свою продукцію». Як приклад В. Пятницький навів приклад одночасного випуску окремими виробниками «Шампанського» і «Вина ігристого».
Крім того, після перехідного періоду продукція з таких країн як Росії, Вірменія, яка також вступає в конфлікт з географічними назвами ЄС, також втратить доступ до українського ринку. У зв’язку з цим, В. П’ятницький не виключив, що відповідні заходи будуть вжиті у відношенні українських товарів цими партнерами.
13