Європейський модерн у центрі Франківська: комфортно, сучасно та красиво

на правах реклами

/data/blog/112437/8da11ff617642aef389902beba5219df.jpg

 

Незабаром в Івано-Франківську розпочнеться будівництво нового мікрорайону “Центральний”, який планують звести у самому центрі міста, на вулиці Мельника.

 

Нині занедбані, покинуті приміщення у найкоротший термін трансформують у сучасний простір, створений за найновішими проектами і технологіями. А ще тут обіцяють сучасне житло із безпечним двором, де багато зелені, зручна інфраструктура, неймовірне оздоблення фасадів і повна відсутність автомобілів. Відтак це буде комфортний, функціональний та креативний проект, якого досі в місті не було.

 

Раніше знане підприємство «Промприлад», розташоване у середмісті Івано-Франківська, уже багато років не функціонує. Не витримавши умов ринкової конкуренції, завод зайшов у стадію стагнації. Наразі приміщення пустує, завод занепав. Жодна модернізація обладнання, реконструкція будівлі багато років поспіль не проводилися. Підприємство займає велику територію, яку не використовує. Зрештою, якщо вести мову про виробництво, потужності такого масштабу мали б бути зосереджені на окраїнах, подалі від центру міста. Відтак, щоб приміщення у середмісті не пустувало, не занепадало, його планують «оживити». А для міста зробити соціальний та жилий простір.

 

Між будівельною компанією “Спілка забудівників” і акціонерним товариством «Промприлад» укладено договір про співпрацю, який вони реалізовують уже другий рік поспіль. Компанією розроблено низку пропозицій,  їх обговорюють із представниками влади. “Центральний” буде принципово новим для нашого міста, головне тут соціальне спрямування будівництва.

 

Проект майбутнього будівництва розробляв відомий в Україні та світі архітектор Віктор Зотов. Він навів приклади Німеччини, Голландії, Бельгії та деяких інших країн, де раціонально використовують площі, які колись були відведені під виробництво. Навіть у США популярний нині стиль «лофт» – це трансформовані промислові приміщення під жилий простір.

 

 

Мікрорайон «Центральний» на вулиці Мельника планують збудувати таким чином, щоб двір був відмежований від автомобілів. Усі автівки власників квартир, а також гостей будуть розміщені у паркінговій зоні на цокольному поверсі. Площа паркувальних приміщень – понад вісім тисяч квадратних метрів, тут одночасно зможуть розміститися 270 автомобілів. Додаткова придворова парковка забезпечить паркування 400 автомобілів. На першому поверсі функціонуватимуть комерційні, офісні приміщення, заклади громадського харчування і торгівлі. Прибудинкова територія буде відкритою та повністю звільненою від машин. На відміну від усіх інших дворів, тут будуть зелені насадження, вільний прохід для пішоходів та абсолютно безпечний простір для малечі.

 

«Двір у новому об’єкті буде без машин, весь транспорт розміщуватиметься на цокольному поверсі. Будь-яка людина, яка приїжджає в гості, зможе залишити авто на парковці, піднятися ліфтом чи сходами і при цьому жодних незручностей нікому не створить. Відтак мама, яка гуляє з донечкою, не буде хвилюватися за її безпеку, за те, що м’яч покотиться на проїжджу частину, а дитина вибіжить під колеса. Крім того, ми особливо ретельно плануємо благоустрій території, вона буде комфортною та сучасною. Дитячі майданчики, будівлі різних рівнів, декор, покращене оздоблювання фасадів – і це далеко не все. Ми хочемо оформити комплекс у стилі європейського модерну. На цих потребах економити не будемо, адже хочемо зробити все якнайкраще», – розповідає Микола Филюк, директор будівельної компанії «Спілка забудівників».

 

У житловому комплексі передбачене будівництво чотирьох багатоповерхівок на сім, вісім та дев’ять поверхів. Крім того, по цілій території будуть збудовані невисокі, на три, чотири та п’ять поверхів, будинки. Така градація створена не випадково. Перепад різних висот створює полегшене сприйняття реалій, все зроблено для того, щоб око не впиралося в стіну і не складалося враження, що на людину тиснуть бетонні конструкції.

«Крім того, ми плануємо створити масштабну соціальну інфраструктуру. Гастроном, стоматологію, аптеку, діагностичну клініку, ресторани, офіси, центр розвитку дитини – всі ці об’єкти забезпечать затишок та комфорт не лише для мешканців комплексу, а й для жителів міста», – наголошує Микола Филюк.

 

Створення функціональної інфраструктури є одним із найважливіших аспектів, над яким працюють в компанії. До того ж, у компанії обіцяють такі об’єкти, яких досі в місті не було. Наприклад, актова зала  – широкопрофільний експоцентр площею орієнтовно 500 кв. метрів. Вона стане місцем для презентацій, виставок, зустрічей, щоб сюди могли приїхати гості з-за кордону, зібратися молодь чи представники мистецьких кіл.

 

Окрім жилих будівель, компанією планується спорудження кількох значущих для міста об’єктів. Найважливіший і найнеобхідніший – це багаторівнева стоянка, про необхідність побудови якої говорять уже кілька років поспіль. Паркінг відповідного масштабу в Івано-Франківську відсутній, тож проблему корків у середмісті легко вирішити не вдасться. Машин у місті багато, відтак питання слід вирішувати комплексно. Побудову паркінгу, водночас і вирішення наболілої проблеми пропонує «Спілка забудівників».

 

fil-bud.if.ua


29.07.2016 1425 0
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

227
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

662
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1185
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2517
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2017 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

700

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

760

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1648
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18368
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7486
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3660
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1047
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

298
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

488
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

687