Європейська преса: ЄС може запровадити проти Росії торговельні санкції

 

/data/blog/41889/c853f4179c3679096842a8844a05ef1a.jpg

 

Головними ньюсмейкерами у матеріалах європейської преси, пов’язаних з Україною, стали депутати Європарламенту. Так, британський євродепутат Чарльз Таннок заявив в інтерв’ю Deutsche Welle, що найоптимальнішим вирішенням питання Тимошенко було б президентське помилування.

 

Також він переконаний, що ЄС може запровадити проти Росії торговельні санкції. А онлайн-видання EUobserver розповіло, що європарламентарі під час останніх дебатів дали якнайжорсткіші оцінки діям Росії, спрямованим, як вони переконані, на руйнування «Східного партнерства».


 
Онлайн-версія Deutsche Welle помістила інтерв’ю з британським євродепутатом Чарльзом Танноком, одним із найбільш активно заангажованих в українські справи членів Європарламенту. Він підтвердив німецькому ЗМІ, що «питання вибіркового правосуддя і справи Юлії Тимошенко є нині найголовнішим моментом у підписанні угоди про асоціацію». Чарльз Таннок вважає найоптимальнішим вирішенням цього питання – президентське помилування, як це було з Юрієм Луценком. «І я можу лише собі уявити, під яким надзвичайним тиском перебуває нині президент Янукович, яких зусиль йому коштує переступити через себе і зробити те, чого він не хотів – випустити з тюрми свого найсерйознішого політичного опонента Юлію Тимошенко, підписавши указ про її помилування», – сказав в інтерв’ю Deutsche Welle британський політик. Він переконаний, що цього ходу буде достатньо для підписання угоди про асоціацію всіма 28 країнами-членами ЄС. Також євродепутат заявив про ймовірність запровадження торговельних санкцій проти Росії з боку Євросоюзу. Він нагадує, що європейський ринок є важливим для збуту російської нафти, газу та горілки. І якщо Росія шантажуватиме Україну, то ЄС і США запровадять торговельне ембарго.


 
Інтернет-видання EUobserver повідомляє, що депутати Європейського парламенту під час своїх останніх дебатів дали прямі й позбавлені дипломатичної обтічності оцінки діям Росії щодо заборони імпорту товарів з Литви, Грузії, Молдови та України. Так, видання цитує литовського євродепутата Леонідоса Донскіса, який назвав дії Росії «кампанією помсти» та спробою покарати Литву за те, що вона бере активну участь у підготовці Вільнюського саміту «Східного партнерства». Німецький європарламентар Даніель Каспарі заявив, що торговельні конфлікти, ініційовані Москвою, не варто в жодному разі розглядати в економічній перспективі. Він назвав їх спробою зруйнувати «Східне партнерство». Депутат також наголосив на важливості «спільної європейської відповіді» на них. Євродепутати переконані, що Росія порушує свої зобов’язання члена Світової організації торгівлі. Комісар ЄС із питань торгівлі Карел де Гюхт уже заявив, що порушуватиме це питання в Генеральній раді СОТ, нагадує видання.


 
А ось польська щоденна газета Rzeczpospolita присвятила цілу статтю українському Всеукраїнському об’єднанню «Свобода». Автор матеріалу під назвою «Хто потопить Свободу?» Вальдемар Компала описує конфлікт партії з загальноукраїнською газетою «Експрес», що опублікувала низку власних розслідувань, присвячених джерелам фінансування «Свободи». Представники партії твердять, що газета «Експрес» мститься їм за заборону продажу цигарок у газетних кіосках Львова. Головний редактор видання Ігор Починок є співвласником мережі кіосків «Інтерпрес», але, як пише автор статті, то малоймовірний привід. Він припускає, що нинішня влада в Україні хоче ослабити вплив партії, а викривальні матеріали в «Експресі» можуть їм так чи інакше у цьому посприяти. Вальдемар Компала посилається на анонімних українських журналістів, які розповіли, що газета отримала інформацію від джерел у спецслужбах.


 
Він доходить висновку, що журналістські викриття можуть привести до кінця цієї політсили в її нинішньому вигляді, але напевно не до кінця українських націоналістів, оскільки в Україні існує запит на націоналістичну партію. Якщо «Свобода» занепадатиме, то постане нова партія, яка буде принаймні на початку заслабкою, щоб завдавати клопотів владі, пише Rzeczpospolita.


Жанна Безп'ятчук, Радіо Свобода


11.10.2013 514 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1048
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1609 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2379
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2241 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7528
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15239 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

298

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1022

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1090

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1874
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

269
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

649
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

889
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3118
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

906
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1940
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

991
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35137 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

250
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

472
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

613
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

937