Європейська преса: ЄС може запровадити проти Росії торговельні санкції

 

/data/blog/41889/c853f4179c3679096842a8844a05ef1a.jpg

 

Головними ньюсмейкерами у матеріалах європейської преси, пов’язаних з Україною, стали депутати Європарламенту. Так, британський євродепутат Чарльз Таннок заявив в інтерв’ю Deutsche Welle, що найоптимальнішим вирішенням питання Тимошенко було б президентське помилування.

 

Також він переконаний, що ЄС може запровадити проти Росії торговельні санкції. А онлайн-видання EUobserver розповіло, що європарламентарі під час останніх дебатів дали якнайжорсткіші оцінки діям Росії, спрямованим, як вони переконані, на руйнування «Східного партнерства».


 
Онлайн-версія Deutsche Welle помістила інтерв’ю з британським євродепутатом Чарльзом Танноком, одним із найбільш активно заангажованих в українські справи членів Європарламенту. Він підтвердив німецькому ЗМІ, що «питання вибіркового правосуддя і справи Юлії Тимошенко є нині найголовнішим моментом у підписанні угоди про асоціацію». Чарльз Таннок вважає найоптимальнішим вирішенням цього питання – президентське помилування, як це було з Юрієм Луценком. «І я можу лише собі уявити, під яким надзвичайним тиском перебуває нині президент Янукович, яких зусиль йому коштує переступити через себе і зробити те, чого він не хотів – випустити з тюрми свого найсерйознішого політичного опонента Юлію Тимошенко, підписавши указ про її помилування», – сказав в інтерв’ю Deutsche Welle британський політик. Він переконаний, що цього ходу буде достатньо для підписання угоди про асоціацію всіма 28 країнами-членами ЄС. Також євродепутат заявив про ймовірність запровадження торговельних санкцій проти Росії з боку Євросоюзу. Він нагадує, що європейський ринок є важливим для збуту російської нафти, газу та горілки. І якщо Росія шантажуватиме Україну, то ЄС і США запровадять торговельне ембарго.


 
Інтернет-видання EUobserver повідомляє, що депутати Європейського парламенту під час своїх останніх дебатів дали прямі й позбавлені дипломатичної обтічності оцінки діям Росії щодо заборони імпорту товарів з Литви, Грузії, Молдови та України. Так, видання цитує литовського євродепутата Леонідоса Донскіса, який назвав дії Росії «кампанією помсти» та спробою покарати Литву за те, що вона бере активну участь у підготовці Вільнюського саміту «Східного партнерства». Німецький європарламентар Даніель Каспарі заявив, що торговельні конфлікти, ініційовані Москвою, не варто в жодному разі розглядати в економічній перспективі. Він назвав їх спробою зруйнувати «Східне партнерство». Депутат також наголосив на важливості «спільної європейської відповіді» на них. Євродепутати переконані, що Росія порушує свої зобов’язання члена Світової організації торгівлі. Комісар ЄС із питань торгівлі Карел де Гюхт уже заявив, що порушуватиме це питання в Генеральній раді СОТ, нагадує видання.


 
А ось польська щоденна газета Rzeczpospolita присвятила цілу статтю українському Всеукраїнському об’єднанню «Свобода». Автор матеріалу під назвою «Хто потопить Свободу?» Вальдемар Компала описує конфлікт партії з загальноукраїнською газетою «Експрес», що опублікувала низку власних розслідувань, присвячених джерелам фінансування «Свободи». Представники партії твердять, що газета «Експрес» мститься їм за заборону продажу цигарок у газетних кіосках Львова. Головний редактор видання Ігор Починок є співвласником мережі кіосків «Інтерпрес», але, як пише автор статті, то малоймовірний привід. Він припускає, що нинішня влада в Україні хоче ослабити вплив партії, а викривальні матеріали в «Експресі» можуть їм так чи інакше у цьому посприяти. Вальдемар Компала посилається на анонімних українських журналістів, які розповіли, що газета отримала інформацію від джерел у спецслужбах.


 
Він доходить висновку, що журналістські викриття можуть привести до кінця цієї політсили в її нинішньому вигляді, але напевно не до кінця українських націоналістів, оскільки в Україні існує запит на націоналістичну партію. Якщо «Свобода» занепадатиме, то постане нова партія, яка буде принаймні на початку заслабкою, щоб завдавати клопотів владі, пише Rzeczpospolita.


Жанна Безп'ятчук, Радіо Свобода


11.10.2013 484 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

465
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1808
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33286
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2186
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2920
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4930 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

294

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1057

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

674

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

899
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

161
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

483
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

561 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

874
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

972
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

742
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7408
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30118 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3698
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

395
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

439
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

639