Європа примушує США постачати зброю в Україну

 

/data/blog/70305/33756f9614390921ee201b1ae9a1a7f1.jpg

 

Відверте продовження російської агресії в Україні, а також позиція Європи, котра, схоже, не планує прийняття нових масштабних економічних санкцій проти Росії, таки примусять Обаму прийняти рішення, якого він відверто не хоче і побоюється

Заява держсекретаря США Джона Керрі за результатами суботньої зустрічі з керівником британського МЗС Філіпом Хаммондом не вразила публіку зайвим оптимізмом. Американський посадовець визнав очевидне – Путін продовжує дотримуватись в Україні "тактики салямі", відкушуючи шматок за шматком чужу землю, і відмовлятись від цієї тактики при теперішньому рівні санкційного тиску на Росію, схоже, не збирається.

При тому держсекретар США констатував, що підтримувані Росією сепаратисти накопичують військову техніку і, ймовірно, готуються до штурму "стратегічно важливого порту" – міста Маріуполь. І вся ситуація вимагає "значних додаткових зусиль і додаткових санкцій" проти Росії.

Проте з "додатковими санкціями" та участю в них ЄС виникнуть сподівані і очевидні проблеми. Про що не пропустив нагоди сказати керівник британського МЗС Філіпом Хаммонд – а Керрі заперечувати думку колеги не став.

Звичайно, Франсуа Олланд і Ангела Меркель ще чотири дні тому пообіцяли розглянути нові санкції проти Росії у разі порушення Мінських угод. Але зважаючи як на внутрішньополітичну ситуацію в ЄС, розділеному російськими лобістами і національними інтересами, так і на відверту нерішучість буцімто настроєних на розширення санкцій Німеччини і Франції, нові санкції, якщо й будуть прийняті, масштабом і ефективністю навряд чи відрізнятимуться від попередніх.

Звичайно, візові обмеження проти чергового десятка-третього росіян і сепаратистів (з яких більше половини, здається, і не збирались нікуди їхати) до певної міри виконують роль моральної підтримки, трохи дратують Володимира Путіна, але вкрай мало допомагають на передовій.

При тому одностороннє введення санкцій з боку США було б як неефективним, так і відверто шкідливим для американського бізнесу.

Тому політика "підвищення ціни агресії", на яку покладав надії американський президент, зазнала краху. Бо способу підвищувати ціну далі немає, а агресія за наявних санкцій продовжується. В довгостроковій перспективі російська економіка колапсує і при наявному рівні обмежень, проте до того чудесного довгострокового майбутнього Україна – принаймні, при наявному рівні мобілізації як держави, так і населення, наявній якості військового керівництва і т.д. може і не дожити. Принаймні, в сьогоднішніх кордонах.

Про "заморозку" конфлікту шляхом введення миротворчих сил поки теж не йдеться. Для традиційної миротворчої місії необхідне ослаблення, якщо не припинення вогню – що на фоні підготовки до штурму Маріуполя видається неможливим. А на місію по "примушуванню до миру" проти Росії ніхто не піде.

Таким чином, єдиний спосіб для американської адміністрації іще "підвищити ціну" конфлікту для Путіна – це почати поставки зброї. До цього його закликають не тільки республіканські яструби в яскравих і патетичних промовах, але й однопартійці-демократи.

З одного боку, подібні поставки реально можуть ускладнити подальше просування російсько-сепаратистських військ. З іншого боку, початок реального використання американської зброї на передовій трапиться не раніше ніж за чотири-шість місяців (і це в найкращому випадку), а страх Обами стосовно того, що навіть підготовка до поставок спровокує ескалацію конфлікту, підштовхне Росію до масованого використання авіації чи тактичних ракет – теж цілком виправданий. Рівно як реальним і неоднозначним є питання про те, чи втримається впродовж півроку українська армія під таким посиленням тиску.

Проте іншого виходу, схоже, і справді немає. З цим доведеться змиритись і у Вашингтоні, і в Брюсселі, і, найголовніше, в Києві. Зі звичних і навіть банальних шматочків міжнародно-політичної мозаїки складається одне-єдине словосполучення – "велика війна".

І проглядають за цим словосполученням не тільки важкі й охайні ящики з американськими протитанковими ракетами, які, схоже, таки вирушать до України. Проглядають ще й задимлені руїни Маріуполя, колони біженців у весняній багнюці, і довгі списки тих, хто не повернеться додому, щоб потішитись з майбутньої перемоги. Прикро, але всі інші перспективи з дня на день стають дедалі примарнішими.

 


23.02.2015 384 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

342
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13893 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6157
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1473

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5930
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13700
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2