EUobserver: Франція виступила проти спільної заяви міністрів ЄС на підтримку України

 

 /data/blog/97209/b3934c9b858715ed147f5bb6ae8ae71e.jpg

 

Провідні країни ЄС, у тому числі Німеччина і Великобританія вважають, що швидші реформи в Україні є найкращим способом протистояти російської агресії.

 

Про це йдеться в неофіційному документі, що був поширений перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС у понеділок.

 

Європейці вимагають, щоб Київ призначив віце-прем’єра з питань європейської інтеграції для отримання допомоги у  реалізації нових законів про державну службу та боротьбу з корупцією. ЄС повинен надіслати  експертів і давати більше грошей, щоб відповісти на українські прохання допомогти. Тому, що українська громадськість відчула лише в обмеженій форми вигоди, що випливають через більш тісні зв’язків з ЄС.

 

ЄС мусить “посилити свою видимість”, особливо в регіонах України. Пропонується створити кілька потужних проектів, які могли б продемонстрували короткострокові відчутні результати.

 

Спільні поїздки  представників ЄС в різні міста України матимуть велике значення, маючи на увазі регулярні візити в Україну на найвищому політичному рівні.

 

Цей документ був спільно підписаний представниками Данії, Естонії, Литви, Нідерландів, Польщі, Швеції та Румунії. Але не був схвалений Францією, хоча Франція і Німеччина представляють ЄС у переговорах з Росією та Україною, у так званому Нормандському форматі.

 

У документі мало згадок про Росію. Але у преамбулі зазначено: “Добре функціонуюча, демократична і процвітаюча Україна з активним громадянським суспільством, заснована на верховенстві закону – найкраща відповідь російській агресії, пропаганді та тиску.”

 

Виступаючи після зустрічі міністрів в понеділок, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав Україну і Росію виконати угоду про припинення вогню. Він зазначив, що “зараз порівняно спокійний етап, з меншим числом порушень припинення вогню, ніж у листопаді”.

 

Але цього замало, щоб створити правильну правову основу для проведення виборів у Донецьку та Луганську (двох українських регіонів, які, де-факто,  під російською окупацією). Німецький представник додав, що дефіцит на антикорупційні реформи в Україні повинен бути усунений якомога швидше.

 

Філіп Хаммонд, міністр закордонних справ Великобританії сказав, що українська влада повинна виконати Мінську угоду, щоб відкинути звинувачення росіян у зриві домовленостей.

 

Міністр додав: “Ми  не маємо забути анексію Криму, яка відійшла на задній план в останні місяці. Росія незаконно окупувала чужу територію і ми не можемо жити як раніше, поки не вирішимо цю проблему”.

 

Німецький вплив

Міністри ЄС не прийняли офіційну заяву по Україні. Але  Федеріка Могеріні, верховний представник Європейського союзу із питань закордонних справ, повторила основні ідеї документу  на прес-конференції.

 

Вона сказала, що  українські реформи необхідні, щоб “реалізувати прагнення людей, що два роки тому стояли на Майдані.”

 

Санкції

Дипломати ЄС також почали переговори про продовження терміну дії  персональних санкцій, введених проти представників режиму Януковича та росіян, яких вважають винним у порушенні суверенітету України.

 

Санкції проти колишнього президента України закінчуються 6 березня, але Могеріні запропонувала продовжити їх на рік.

 

EUobserver


19.01.2016 446 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2137
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19066
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1698
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1182
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2235
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3818

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1942

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

657

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1278

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1434
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

345
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

860
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24369
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

593
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1618
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7993
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

397
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

748
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2012 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

712