EUobserver: Франція виступила проти спільної заяви міністрів ЄС на підтримку України

 

 /data/blog/97209/b3934c9b858715ed147f5bb6ae8ae71e.jpg

 

Провідні країни ЄС, у тому числі Німеччина і Великобританія вважають, що швидші реформи в Україні є найкращим способом протистояти російської агресії.

 

Про це йдеться в неофіційному документі, що був поширений перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС у понеділок.

 

Європейці вимагають, щоб Київ призначив віце-прем’єра з питань європейської інтеграції для отримання допомоги у  реалізації нових законів про державну службу та боротьбу з корупцією. ЄС повинен надіслати  експертів і давати більше грошей, щоб відповісти на українські прохання допомогти. Тому, що українська громадськість відчула лише в обмеженій форми вигоди, що випливають через більш тісні зв’язків з ЄС.

 

ЄС мусить “посилити свою видимість”, особливо в регіонах України. Пропонується створити кілька потужних проектів, які могли б продемонстрували короткострокові відчутні результати.

 

Спільні поїздки  представників ЄС в різні міста України матимуть велике значення, маючи на увазі регулярні візити в Україну на найвищому політичному рівні.

 

Цей документ був спільно підписаний представниками Данії, Естонії, Литви, Нідерландів, Польщі, Швеції та Румунії. Але не був схвалений Францією, хоча Франція і Німеччина представляють ЄС у переговорах з Росією та Україною, у так званому Нормандському форматі.

 

У документі мало згадок про Росію. Але у преамбулі зазначено: “Добре функціонуюча, демократична і процвітаюча Україна з активним громадянським суспільством, заснована на верховенстві закону – найкраща відповідь російській агресії, пропаганді та тиску.”

 

Виступаючи після зустрічі міністрів в понеділок, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав Україну і Росію виконати угоду про припинення вогню. Він зазначив, що “зараз порівняно спокійний етап, з меншим числом порушень припинення вогню, ніж у листопаді”.

 

Але цього замало, щоб створити правильну правову основу для проведення виборів у Донецьку та Луганську (двох українських регіонів, які, де-факто,  під російською окупацією). Німецький представник додав, що дефіцит на антикорупційні реформи в Україні повинен бути усунений якомога швидше.

 

Філіп Хаммонд, міністр закордонних справ Великобританії сказав, що українська влада повинна виконати Мінську угоду, щоб відкинути звинувачення росіян у зриві домовленостей.

 

Міністр додав: “Ми  не маємо забути анексію Криму, яка відійшла на задній план в останні місяці. Росія незаконно окупувала чужу територію і ми не можемо жити як раніше, поки не вирішимо цю проблему”.

 

Німецький вплив

Міністри ЄС не прийняли офіційну заяву по Україні. Але  Федеріка Могеріні, верховний представник Європейського союзу із питань закордонних справ, повторила основні ідеї документу  на прес-конференції.

 

Вона сказала, що  українські реформи необхідні, щоб “реалізувати прагнення людей, що два роки тому стояли на Майдані.”

 

Санкції

Дипломати ЄС також почали переговори про продовження терміну дії  персональних санкцій, введених проти представників режиму Януковича та росіян, яких вважають винним у порушенні суверенітету України.

 

Санкції проти колишнього президента України закінчуються 6 березня, але Могеріні запропонувала продовжити їх на рік.

 

EUobserver


19.01.2016 436 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1484 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1780 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2567
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2354 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7592
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1935
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

318
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

313
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986