
Перед тим як фарбувати кузов автівки, потрібно придбати все для цього необхідне. Виберіть шпаклівку і ґрунтовку, не забудьте про розчинник, знежирювач, антикорозійний засіб, поліроль, абразивну пасту, шліфувальний папір. Передивіться наявні автомобільні фарби в асортименті спеціалізованого магазину і ретельно підберіть колір. Також потрібно купити лак.
Арсенал ваших інструментів включатиме фарбопульт і компресор для нього, шліфувальну і полірувальну машинки, пістолет для здування пилу. Також не обійтись без м’яких серветок, малярного скотчу, плівки та засобів захисту — рукавиць, окулярів.
Підготовка до фарбування
Починаємо з розбирання — демонтуємо елементи, які не будуть оброблятись і які можна легко зняти. Машину ретельно миємо, зокрема важкодоступні місця, після чого знежирюємо всі поверхні. Незнімні деталі, які не фарбуватимуться, закриваємо скотчем та плівкою.
Далі послідовно виконуємо наступні дії:
- видалення старої фарби та іржі;
- огляд поверхонь при гарному освітленні;
- ремонт дрібних пошкоджень;
- оброблення антикорозійним засобом;
- шпаклювання;
- шліфування;
- нанесення ґрунту;
- повторне шліфування.
Наостанок проходимось обдувним пістолетом, щоб прибрати пил і часточки металу, які залишилися після шліфування, і повторно знежирюємо поверхні.
Фарбування автомобіля
Фарбу розводимо до потрібної консистенції — так, як це вказано в інструкції. Складові двокомпонентних різновидів змішуємо. Пропускаємо рідину через дрібне сито і заливаємо в фарбопульт, який під’єднуємо до компресора.
Зважаючи на покривність фарби, наносимо один, два або три шари. Традиційна технологія передбачає певну послідовність нанесення. Перший шар має бути напівсухим, для кращого зчеплення з поверхнею. Другий — напівмокрим, третій — мокрим, для рівномірного покриття й насиченого кольору.
Як показує практика, цю послідовність можна змінювати. Ба більше, вам може навіть не знадобитися робити тришарове покриття — якщо ваша автофарба має високі показники покривності. Спробуйте різні варіанти на невеликій ділянці і виберіть той, який показав найкращий результат.
У будь-якому разі після кожного шару необхідно брати паузу — фарба має добре просохнути в теплому сухому приміщенні без протягів і з гарною вентиляцією.
Лакування та складання
Для того щоб покриття набуло гарного блиску, його необхідно вкрити шаром лаку. Виняток — акрилові фарби, які не потребують додаткового лакування.
Перш ніж накладати лаковий шар, уважно огляньте поверхні. Якщо на етапі висихання фарби до неї пристало дрібне сміття — акуратно приберіть його.
Після висихання лаку не зайвим буде ще раз пройтися по поверхнях полірувальною машинкою для видалення пилу й дрібних дефектів, а також щоб досягти гарного дзеркального блиску.
Тепер залишилося прибрати скотч і плівку, встановити деталі, які знімалися, і можна вважати процес фарбування кузова завершеним.
Реклама