Етапи фарбування авто: просто про головне

Перед тим як фарбувати кузов автівки, потрібно придбати все для цього необхідне. Виберіть шпаклівку і ґрунтовку, не забудьте про розчинник, знежирювач, антикорозійний засіб, поліроль, абразивну пасту, шліфувальний папір. Передивіться наявні автомобільні фарби в асортименті спеціалізованого магазину і ретельно підберіть колір. Також потрібно купити лак.

Арсенал ваших інструментів включатиме фарбопульт і компресор для нього, шліфувальну і полірувальну машинки, пістолет для здування пилу. Також не обійтись без м’яких серветок, малярного скотчу, плівки та засобів захисту — рукавиць, окулярів.

Підготовка до фарбування

Починаємо з розбирання — демонтуємо елементи, які не будуть оброблятись і які можна легко зняти. Машину ретельно миємо, зокрема важкодоступні місця, після чого знежирюємо всі поверхні. Незнімні деталі, які не фарбуватимуться, закриваємо скотчем та плівкою.

Далі послідовно виконуємо наступні дії:

  • видалення старої фарби та іржі;
  • огляд поверхонь при гарному освітленні;
  • ремонт дрібних пошкоджень;
  • оброблення антикорозійним засобом;
  • шпаклювання;
  • шліфування;
  • нанесення ґрунту;
  • повторне шліфування.

Наостанок проходимось обдувним пістолетом, щоб прибрати пил і часточки металу, які залишилися після шліфування, і повторно знежирюємо поверхні.

Фарбування автомобіля

Фарбу розводимо до потрібної консистенції — так, як це вказано в інструкції. Складові двокомпонентних різновидів змішуємо. Пропускаємо рідину через дрібне сито і заливаємо в фарбопульт, який під’єднуємо до компресора.

Зважаючи на покривність фарби, наносимо один, два або три шари. Традиційна технологія передбачає певну послідовність нанесення. Перший шар має бути напівсухим, для кращого зчеплення з поверхнею. Другий — напівмокрим, третій — мокрим, для рівномірного покриття й насиченого кольору.

Як показує практика, цю послідовність можна змінювати. Ба більше, вам може навіть не знадобитися робити тришарове покриття — якщо ваша автофарба має високі показники покривності. Спробуйте різні варіанти на невеликій ділянці і виберіть той, який показав найкращий результат.

У будь-якому разі після кожного шару необхідно брати паузу — фарба має добре просохнути в теплому сухому приміщенні без протягів і з гарною вентиляцією.

Лакування та складання

Для того щоб покриття набуло гарного блиску, його необхідно вкрити шаром лаку. Виняток — акрилові фарби, які не потребують додаткового лакування.

Перш ніж накладати лаковий шар, уважно огляньте поверхні. Якщо на етапі висихання фарби до неї пристало дрібне сміття — акуратно приберіть його.

Після висихання лаку не зайвим буде ще раз пройтися по поверхнях полірувальною машинкою для видалення пилу й дрібних дефектів, а також щоб досягти гарного дзеркального блиску.

Тепер залишилося прибрати скотч і плівку, встановити деталі, які знімалися, і можна вважати процес фарбування кузова завершеним.

Реклама


03.05.2025 180
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1198
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1911
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2045 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7426
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15163 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2009

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

203

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

955

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1025

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1812
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

210
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

593
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

827
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

834
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1891
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

924
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35075 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

418
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

560
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

888
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

792