ЄС: в Україні поменшало демократії і свобод

Менше демократії і свобод, відсутність прогресу в боротьбі з корупцією, політично вмотивовані кримінальні процеси. Так виглядає Україна Януковича в очах Європи.

В оприлюдненому «Звіті про хід реалізації європейської політики сусідства за 2010 рік» Європейський Союз жорстко розкритикував стан справ в Україні.

27-сторінковий документ містить докладний аналіз економічних реформ, зрушень у політичній сфері, ситуації з правами людини за період з 1 січня по 31 грудня 2010 р.

Серед позитивів України як свого європейського сусіда Євросоюз відзначає політичну  стабільність, поновлену співпрацю з МВФ та «в цілому добре проведені президентські вибори на початку року».

На цьому компліменти вичерпуються. Далі в документі йдеться про жовтневі вибори до місцевих органів влади, які за демократичністю помітно поступалися президентським;  про переписану Конституцію, що неабияк розширила повноваження президента; про судову реформу, що дозволила виконавчій владі контролювати суди.

Звіт окремо наголошує на прикметі доби: кримінальних переслідуваннях колишніх урядовців, а нинішніх представників опозиції. У цих діях європейці побачили «вибіркове застосування правосуддя» та застерегли від «використання кримінального судочинства у політичних цілях».

Поборюючи опонентів, влада занедбала боротьбу з корупцією. Прогресу в боротьбі з корупцією нема, – констатує Євросоюз. Натомість у ситуації з дотриманням людських прав і свобод наявний регрес.  Як сказано у звіті, «в Україні зневажаються засадничі свободи, зокрема свобода мас-медіа та свобода зібрань, а також демократичні стандарти».

Щодо утисків ЗМІ – документ згадує про почастішання випадків залякування і насильства над журналістами.  Щодо обмеження свободи зібрань – нагадує про переслідування мирних демонстрантів за пошкоджену бруківку на площі.

Одночасно з оприлюдненням звіту про згортання демократії в Україні, Євросоюз видав окрему заяву щодо кримінального переслідування Юлії Тимошенко. Свою стурбованість «можливою політичною мотивацією» справ, порушених проти опозиціонерки,  висловила речник верховного представника ЄС  Кетрін Ештон.

«Ми висловлюємо наше занепокоєння припущеннями про політичну вмотивованість цих справ»,  – сказано в заяві Ештон.  Як мовиться далі в документі, «ЄС пильно спостерігає за останніми подіями щодо справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду України».

А тим часом Міністерство закордонних справ України мляво відреагувало на оприлюднену доповідь Євросоюзу.  В коментарі МЗС, виданому прес-службою відомства у четвер, немає ані слова відповіді на критику. Натомість доповідь ЄС названо «важливим етапом всеохоплюючого обговорення шляхів удосконалення європейської політики сусідства».

Що ж до заяви Кетрін Ештон, то МЗС висловилось у тому дусі, що Ештон помиляється, оскільки їй бракує інформації. «Ми виходимо з того, що негативні інтонації в коментарях окремих європейських політиків обумовлені браком інформації про реальний хід антикорупційних розслідувань в Україні», – мовиться в заяві українського дипломатичного відомства.


01.06.2011 1291 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

211
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1543
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

966
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1344 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2684
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2038

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

370

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

473

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1404

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1387
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

242
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18153
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1112
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3464
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

821
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10582
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6318
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

973
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

256
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

481
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3081
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

800