ЄС починає вакцинацію від Covid-19. А що Україна?

ЄС починає масову кампанію з вакцинації від Covid-19, яку топчиновники називають "зворушливим моментом єднання".

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS Україна.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в суботу, 26 грудня, що вакцину компаній Pfizer-BioNTech доставили до усіх, 27 країн-членів ЄС.

Деякі країни почали щеплення ще в суботу, заявляючи, що не хочуть втрачати жодного дня.

З початку пандемії у ЄС від коронавірусу померли 335 тисяч людей, захворіли понад 14 мільйонів. Наразі жорсткий карантин введено майже у всіх країнах ЄС.

Кампанія з вакцинації починається на фоні поширення нового штаму коронавірусу. Його зафіксували вже у кількох країнах ЄС, Канаді та Японії. Це розповсюдження почалося з Великої Британії.

Масова кампанія з вакцинації має початися у найближчі години. У ЄС живе 446 млн людей. ЄС домовився про постачання понад двох мільярдів доз вакцин від кількох фармацевтичних компаній.

Німецько-американська вакцина Pfizer-BioNTech нещодавно отримала схвалення Європейської агенції з лікарських засобів та Європейської комісії.

Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан назвав початок вакцинації щасливою різдвяною звісткою.

"У цей момент вантажівки з першими вакцинами їдуть по всій Європі, по всій Німеччині. Нові поставки почнуться післязавтра. Ця вакцина - це вирішальний спосіб подолати пандемію. Це можливість повернути наше життя назад".

Перші щеплення вже відбулися в Угорщині, Німеччині та Словаччині.

Влада Італії закликала людей йти на вакцинацію, щоб отримати назад свою свободу і мати можливість знову обійматися.

Тим часом за даними Європолу, шахраї вже почали пропонувати "вакцину від коронавірусу" онлайн. Фальшиві препарати при цьому можуть бути небезпечними для здоров'я. Про це директорка Європолу Катрін де Болль заявила 27 грудня в інтерв'ю виданням німецької медіагрупи Funke.


А що Україна?

Україна лише веде переговори про закупівлю з виробниками потенційних і вже дозволених у ЄС вакцин. Де ми у цих переговорах, на скільки доз вакцин можна розраховувати, невідомо. За вакцинами від Covid-19 у світі величезна черга. Багато країн укладали попередні угоди з виробниками ще задовго до схвалення вакцин.

Крім того, Київ очікує отримати вакцини як допомогу у рамках ініціативи COVAX - глобального альянсу, який допомагає справедливо розподіляти вакцини у світі.

Спочатку Україні обіцяли 8 млн доз, яких має вистачити для вакцинації 4 млн людей. Наразі, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україні вже пообіцяли 16 млн доз вакцин. Їх має вистачити для вакцинації 8 млн людей.

Влада неодноразово заявляла, що у першу чергу вакцинуватися мають люди з груп ризику - медики, літні люди з хронічними хворобами, поліція, військові, освітяни. Проте таких людей в Україні близько 21 млн. Тобто, навіть за умови постачання 16 млн доз вакцин від COVAX, цього вистачить менш ніж для половини людей з груп ризику.

Решта українців, не з груп ризику, за прогнозами чиновників, зможуть отримати щеплення не раніше весни 2022 року.

В Україні на коронавірус захворіли понад мільйон людей, померли майже 18 тисяч.

Нещодавно Президент Володимир Зеленський заявив, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов має завдання, аби Україна отримала вакцину він коронавірусу "наприкінці січня, в крайньому разі в лютому". Максим Степанов сказав, що перші дози вакцин можуть надійти у першому кварталі 2021 року.

Вакцини від коронавірусу мають зберігатися за наднизьких температур. У МОЗ кажуть, що нині Україна має можливість зберігати близько 1 млн доз вакцин за таких температур.

Як розповідали ВВС News Україна у Центрі громадського здоров'я, в Україні є холодильники, щоб зберігати майже 12 млн доз вакцин при температурі +2°- +8°. У разі, якщо буде потрібне зберігання при -80°- 60°, то в Україні такі холодильники є лише для 67 тисяч доз вакцин.


28.12.2020 1643
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

957 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1650
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

243

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

480

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

425

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

886
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

664
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1116
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

703
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

190
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

255
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1593
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

792 1