ЄС починає вакцинацію від Covid-19. А що Україна?

ЄС починає масову кампанію з вакцинації від Covid-19, яку топчиновники називають "зворушливим моментом єднання".

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS Україна.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в суботу, 26 грудня, що вакцину компаній Pfizer-BioNTech доставили до усіх, 27 країн-членів ЄС.

Деякі країни почали щеплення ще в суботу, заявляючи, що не хочуть втрачати жодного дня.

З початку пандемії у ЄС від коронавірусу померли 335 тисяч людей, захворіли понад 14 мільйонів. Наразі жорсткий карантин введено майже у всіх країнах ЄС.

Кампанія з вакцинації починається на фоні поширення нового штаму коронавірусу. Його зафіксували вже у кількох країнах ЄС, Канаді та Японії. Це розповсюдження почалося з Великої Британії.

Масова кампанія з вакцинації має початися у найближчі години. У ЄС живе 446 млн людей. ЄС домовився про постачання понад двох мільярдів доз вакцин від кількох фармацевтичних компаній.

Німецько-американська вакцина Pfizer-BioNTech нещодавно отримала схвалення Європейської агенції з лікарських засобів та Європейської комісії.

Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан назвав початок вакцинації щасливою різдвяною звісткою.

"У цей момент вантажівки з першими вакцинами їдуть по всій Європі, по всій Німеччині. Нові поставки почнуться післязавтра. Ця вакцина - це вирішальний спосіб подолати пандемію. Це можливість повернути наше життя назад".

Перші щеплення вже відбулися в Угорщині, Німеччині та Словаччині.

Влада Італії закликала людей йти на вакцинацію, щоб отримати назад свою свободу і мати можливість знову обійматися.

Тим часом за даними Європолу, шахраї вже почали пропонувати "вакцину від коронавірусу" онлайн. Фальшиві препарати при цьому можуть бути небезпечними для здоров'я. Про це директорка Європолу Катрін де Болль заявила 27 грудня в інтерв'ю виданням німецької медіагрупи Funke.


А що Україна?

Україна лише веде переговори про закупівлю з виробниками потенційних і вже дозволених у ЄС вакцин. Де ми у цих переговорах, на скільки доз вакцин можна розраховувати, невідомо. За вакцинами від Covid-19 у світі величезна черга. Багато країн укладали попередні угоди з виробниками ще задовго до схвалення вакцин.

Крім того, Київ очікує отримати вакцини як допомогу у рамках ініціативи COVAX - глобального альянсу, який допомагає справедливо розподіляти вакцини у світі.

Спочатку Україні обіцяли 8 млн доз, яких має вистачити для вакцинації 4 млн людей. Наразі, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україні вже пообіцяли 16 млн доз вакцин. Їх має вистачити для вакцинації 8 млн людей.

Влада неодноразово заявляла, що у першу чергу вакцинуватися мають люди з груп ризику - медики, літні люди з хронічними хворобами, поліція, військові, освітяни. Проте таких людей в Україні близько 21 млн. Тобто, навіть за умови постачання 16 млн доз вакцин від COVAX, цього вистачить менш ніж для половини людей з груп ризику.

Решта українців, не з груп ризику, за прогнозами чиновників, зможуть отримати щеплення не раніше весни 2022 року.

В Україні на коронавірус захворіли понад мільйон людей, померли майже 18 тисяч.

Нещодавно Президент Володимир Зеленський заявив, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов має завдання, аби Україна отримала вакцину він коронавірусу "наприкінці січня, в крайньому разі в лютому". Максим Степанов сказав, що перші дози вакцин можуть надійти у першому кварталі 2021 року.

Вакцини від коронавірусу мають зберігатися за наднизьких температур. У МОЗ кажуть, що нині Україна має можливість зберігати близько 1 млн доз вакцин за таких температур.

Як розповідали ВВС News Україна у Центрі громадського здоров'я, в Україні є холодильники, щоб зберігати майже 12 млн доз вакцин при температурі +2°- +8°. У разі, якщо буде потрібне зберігання при -80°- 60°, то в Україні такі холодильники є лише для 67 тисяч доз вакцин.


28.12.2020 1477
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

486
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1076
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5612 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1909
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1864
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3017

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

546

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1746

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2484

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3217
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

335
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

884
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1094
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33686
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

647
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

798
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16283
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

476
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

366
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

231
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1267