Експортують продукцію у 25 країн світу: як у Калуші працює релокована фабрика з пошиття медичного одягу

За рік роботи у Калуші на Івано-Франківщині релоковане підприємство з пошиття одягу для медиків і працівників сфери краси збільшило своє виробництво вдвічі.

Зараз власники планують запустити ще одну виробничу лінію, а також навчити й працевлаштувати 50 людей.

Як вдалося налагодити роботу фабрики на Івано-Франківщині та про реалізацію проєкту "Навчи швачку з нуля" читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.

До Калуша підприємство релокували у 2023 році. Виробництво розмістили на площі 1000 метрів квадратних. З Житомира перевезли частину обладнання, а з Одеси релокували склад готової продукції. Про це Суспільному розповіла директорка фабрики Ольга Мельник.

Загалом виробництво заснували дев'ять років тому, проте після повномасштабного вторгнення змушені були призупинити роботу.

"Регіон постійно обстрілювали й ухвалили досить складне рішення: призупинити виробництво і зайнятися пошуками нового регіону для своєї фабрики. Переглянули безліч варіантів, але нам приглянувся Калуш — спокійне містечко, дуже близько до кордонів.

Для виробника-експортера дуже зручно. Тут ми почали все з "нуля". Я приїхала, дала оголошення, прийшли люди й ми почали. Завезли два рулони білої тканини й почали кроїти наші вироби", — каже Ольга Мельник.

На новому місці вдалося налагодити повний цикл виробництва: від розкрою і пошиття, до брендування та упакування. На фабриці виготовляють понад 300 моделей костюмів для медиків та працівників сфери краси.

Працівники з Житомира не переїхали, тож у Калуші навчали й працевлаштовували місцевих жителів. Наразі на виробництві працюють 30 людей. У розкрійно-пошивному цеху за одну зміну виготовляють приблизно сотню медичних халатів, каже майстрова цеху Оксана Баглай.

"У нас практикується пошиття медичного одягу. Швачки приходять із навичками. Розкрій, пошив, прасування — це все належить до нашого процесу роботи", — пояснює Оксана Баглай.

Три місяці на фабриці працює місцева жителька, кравчиня Ярослава Сандуляк. Жінка зізнається: навчитися може кожен, головне — бажання.

"Тут багато складних моментів. Треба і продумати наперед, що за чим, щоб рівно було, гарно, акуратно. Але в нас є майстрова, яка підкаже порядок роботи", — говорить Ярослава Сандуляк.

Готову продукцію перевіряють у відділі якості, потім її запаковують і відправляють на склад, розповідає завідувачка складу Наталія Неспляк.

"Насамперед ми перевіряємо, чи продукція відповідає замірам. Тому що може бути таке, що розмір неправильно вшитий або щось поплутали. Далі — чи всі строчки є, чи все якісно, чи ніде не скосили дівчата.

І якщо все добре, ми тоді чіпаємо картонну бирку, пломбуємо, запаковуємо і воно їде на склад", — каже Наталія Неспляк.

Зі слів директорки підприємства Ольги Мельник, на фабриці планують запустити ще одну виробничу лінію, проте бракує працівників. Тож вирішили організувати проєкт "Навчи швачку з нуля". В його межах планують навчити й працевлаштувати ще 50 людей.

"Це буде такий інтенсивний проєкт, який триватиме три місяці. Будуть і теоретичні, і практичні завдання. Ремесло можна буде опанувати за три місяці. І вже, відповідно, людина одразу буде ознайомлена з нашим асортиментом", — пояснює Ольга Мельник.

Окрім розширення виробництва, також налагоджують закордонну співпрацю. Продукцію експортують у 25 країн світу. З 18 фірмових магазинів вісім працюють за кордоном, каже Ольга Мельник. Зокрема, у 2024 році відкрили крамницю в Іспанії, у планах — Великобританія, Німеччина та США.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


26.05.2024 Іван Муканик 3928
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1766
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

437
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14405 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1669
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

947
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6317

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

722

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1537

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1340

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1225
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

660
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

953
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5997
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14047
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

867 2