Експортують продукцію у 25 країн світу: як у Калуші працює релокована фабрика з пошиття медичного одягу

За рік роботи у Калуші на Івано-Франківщині релоковане підприємство з пошиття одягу для медиків і працівників сфери краси збільшило своє виробництво вдвічі.

Зараз власники планують запустити ще одну виробничу лінію, а також навчити й працевлаштувати 50 людей.

Як вдалося налагодити роботу фабрики на Івано-Франківщині та про реалізацію проєкту "Навчи швачку з нуля" читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.

До Калуша підприємство релокували у 2023 році. Виробництво розмістили на площі 1000 метрів квадратних. З Житомира перевезли частину обладнання, а з Одеси релокували склад готової продукції. Про це Суспільному розповіла директорка фабрики Ольга Мельник.

Загалом виробництво заснували дев'ять років тому, проте після повномасштабного вторгнення змушені були призупинити роботу.

"Регіон постійно обстрілювали й ухвалили досить складне рішення: призупинити виробництво і зайнятися пошуками нового регіону для своєї фабрики. Переглянули безліч варіантів, але нам приглянувся Калуш — спокійне містечко, дуже близько до кордонів.

Для виробника-експортера дуже зручно. Тут ми почали все з "нуля". Я приїхала, дала оголошення, прийшли люди й ми почали. Завезли два рулони білої тканини й почали кроїти наші вироби", — каже Ольга Мельник.

На новому місці вдалося налагодити повний цикл виробництва: від розкрою і пошиття, до брендування та упакування. На фабриці виготовляють понад 300 моделей костюмів для медиків та працівників сфери краси.

Працівники з Житомира не переїхали, тож у Калуші навчали й працевлаштовували місцевих жителів. Наразі на виробництві працюють 30 людей. У розкрійно-пошивному цеху за одну зміну виготовляють приблизно сотню медичних халатів, каже майстрова цеху Оксана Баглай.

"У нас практикується пошиття медичного одягу. Швачки приходять із навичками. Розкрій, пошив, прасування — це все належить до нашого процесу роботи", — пояснює Оксана Баглай.

Три місяці на фабриці працює місцева жителька, кравчиня Ярослава Сандуляк. Жінка зізнається: навчитися може кожен, головне — бажання.

"Тут багато складних моментів. Треба і продумати наперед, що за чим, щоб рівно було, гарно, акуратно. Але в нас є майстрова, яка підкаже порядок роботи", — говорить Ярослава Сандуляк.

Готову продукцію перевіряють у відділі якості, потім її запаковують і відправляють на склад, розповідає завідувачка складу Наталія Неспляк.

"Насамперед ми перевіряємо, чи продукція відповідає замірам. Тому що може бути таке, що розмір неправильно вшитий або щось поплутали. Далі — чи всі строчки є, чи все якісно, чи ніде не скосили дівчата.

І якщо все добре, ми тоді чіпаємо картонну бирку, пломбуємо, запаковуємо і воно їде на склад", — каже Наталія Неспляк.

Зі слів директорки підприємства Ольги Мельник, на фабриці планують запустити ще одну виробничу лінію, проте бракує працівників. Тож вирішили організувати проєкт "Навчи швачку з нуля". В його межах планують навчити й працевлаштувати ще 50 людей.

"Це буде такий інтенсивний проєкт, який триватиме три місяці. Будуть і теоретичні, і практичні завдання. Ремесло можна буде опанувати за три місяці. І вже, відповідно, людина одразу буде ознайомлена з нашим асортиментом", — пояснює Ольга Мельник.

Окрім розширення виробництва, також налагоджують закордонну співпрацю. Продукцію експортують у 25 країн світу. З 18 фірмових магазинів вісім працюють за кордоном, каже Ольга Мельник. Зокрема, у 2024 році відкрили крамницю в Іспанії, у планах — Великобританія, Німеччина та США.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


26.05.2024 Іван Муканик 3718
Коментарі ()

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

411
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

815
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1128 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2602
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1932
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2189

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

253

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

381

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1327

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1313
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1049
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

861
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14720
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

746
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10525
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6236
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

763
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

852
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3001
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

711
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

780
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

681