Експерти пояснили, як вчитимуться студенти й школярі під час карантину

У неділю, 11 жовтня, на нараді у президента Зеленського, присвяченій запобіганню поширенню COVID-19, влада ухвалила рішення про тимчасове переведення вищих навчальних закладів на дистанційне навчання та більш ранній початок осінніх канікул у школах.

Експерти з питань шкільної та вищої освіти в ефірі Українського радіо розповіли, які наслідки це матиме для навчального процесу, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.


Як дистанційне навчання вплине на університети

За словами члена Національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимира Бахрушина, у деяких сферах дистанційне навчання суттєво погіршить якість освіти.

"Загалом є такі сфери освіти, де дистанційне навчання може мати сенс і має певні переваги у порівнянні з традиційними технологіями. А є такі сфери освіти, де воно не може застосовуватися, зокрема там, де йдеться про лабораторні роботи, практику. Крім того, дуже важлива функція університетів ─ це соціалізація молоді, тобто спілкування і дискусії, які не завжди можна проводити в онлайн-режимі", ─ підкреслив він.

Бахрушин зауважив, що нині університети більш підготовлені до дистанційного навчання, ніж навесні, проте не всі студенти мають доступ до дистанційних ресурсів.

"У березні більшість університетів не були готові до впровадження дистанційних технологій. Навіть там, де вони використовувались для підтримки освітнього процесу, той карантин викликав дуже багато проблем. Сьогодні університети більше підготовлені, зокрема, під час весняного карантину багато університетів напрацювали методичні матеріали й отримали досвід роботи з електронними платформами, тому тепер це може відбуватися більш організовано і більш результативно. Але є певні спеціальності, де все-таки треба вчитися у звичайному режимі. Тому навіть коли університет переходить на дистанційне чи змішане навчання, треба забезпечити можливість проводити певні заняття у самому університеті з дотриманням вимог безпеки", – зазначив експерт.

Ще однією проблемою Бахрушин вважає те, що студенти не завжди мають доступ до інтернету, що ускладнює можливість навчатися дистанційно.


Як реагують батьки школярів

Співзасновниця ГО "Батьківський контроль" і "Смарт Освіта" Оксана Макаренко розповіла, що батьки роздратовані через зміни у режимі навчання їхніх дітей, а також пов’язала передчасний початок канікул із проведенням місцевих виборів.

"Навесні, коли пандемія прийшла несподівано, люди з розумінням до того ставилися. Зараз вже є глухе роздратування, тому що жодним чином не можна планувати свій час, нормально ходити на роботу. Якщо діти йдуть раніше на канікули або дистанційне навчання, то батькам дуже тяжко виходити на роботу. Особливо це стосується молодших школярів, які, на відміну від студентів, ще не можуть самостійно організувати свій робочий час і навчання, вчасно підходити до комп’ютера, якщо він є в домі. Взагалі це проблема для батьків. Я дуже сподіваюсь, що це рішення через турботу про здоров’я дітей, а не про вибори. Оскільки є практика відкривати виборчі дільниці на території шкіл, можливо, саме з цим пов’язане рішення передчасно піти на канікули. І це дуже обурює", – зазначила Макаренко.

На думку експертки, цьогоріч діти не отримували якісного навчання, оскільки Україна була критично не готова до такої форми навчання.

"Попри те, що в новому законі про повну загальну середню освіту дистанційна форма освіти виділена як окремий напрямок, вона ще не дуже широко розвивається, не всі вчителі володіють цифровими навичками, немає хороших розроблених методик дистанційного навчання, немає національної платформи, де матеріали та уроки могли бути розміщені й доступні для всіх. Також немає хорошого Інтернету в школах", – наголосила вона.

За словами Макаренко, сьогодні понад три тисячі українських шкіл не мають доступу до високошвидкісного Інтернету. Крім того, не всі діти та вчителі забезпечені ґаджетами. На думку експертки, у разі, якщо такий режим навчання триватиме ще пів року, дітям буде тяжко подолати розрив і надолужити всі знання, які вони втратили.


Читайте також: 

У Франківську діти з 15 жовтня на канікули не підуть


13.10.2020 1429
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3476
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

466
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14587 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1704
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

975
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6374

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

752

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1567

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1361

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

607
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

754
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

686
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

980
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6033
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14222
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

356
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

656
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

573
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

890 2