Експерти дали прогноз, яким буде сезон грипу в умовах COVID-19

Зазвичай ми вважаємо сезон грипу нормальною частиною життя, але в тому, що відбувається в цьому році, немає нічого нормального.

Пандемія коронавірусу не збирається зникати в найближчі кілька місяців, що означає, що ми будемо мати справу з COVID-19 поряд з іншими вірусами та бактеріями, які з'являються в прохолодніші місяці, пише Фіртка з посиланням на УП.

То що відбуватиметься, коли нам доведеться мати справу з COVID-19 і грипом одночасно? Що ми можемо зробити, щоб підготуватися?


Почнемо з хороших новин: в цілому захворюваність на грип може знизитися.


"Дані з країн, які зазвичай відчували б сезон грипу раніше (країни південної півкулі), демонструють рекордно низькі показники захворюваності на грип. Все більше людей залишаються вдома, миють руки й носять маски. Так що цілком можливо, що показники захворюваності будуть нижчі, якщо ми продовжимо ці важливі заходи", - розповідає Кавіта Патель, практикуюча терапевтка з Вашингтона.

В Україні спостерігають схожу тенденцію. Дані Центру громадського здоров’я показують, що завдяки карантину в цьому епідсезоні українці менше хворіли на грип та ГРВІ.


Деякі вікові групи можуть бути більш схильні до ризику зараження грипом, тому що рівень вакцинації може бути нижчий.


У цьому році не так багато людей можуть провакцинуватися від грипу, оскільки уникають походів до медичних закладів під час пандемії. А це може поставити під загрозу певні групи.

В Україні також спостерігають зниження рівня вакцинації. Проте в умовах пандемії COVID-19 з осені варто вакцинуватися від грипу.


Занепокоєння людей буде рости.


Недавній звіт Центру з контролю і профілактики захворювань показав, що під час пандемії значно збільшилася кількість проблем з психічним здоров'ям. 

Експерти прогнозують, що ця проблема не просто не зникне, а й може знову зрости.


Багато хто, ймовірно, плутатиме симптоми грипу і COVID-19.


"Багато симптомів COVID-19 збігаються з симптомами грипу. Серед них лихоманка, озноб, ускладнене дихання, втома, нежить/закладеність носа, головний біль, м'язові болі і / або біль в горлі", - розповідає терапевтка Кара Пенсабене.  

Але є одна важлива відмінність між грипом і багатьма випадками COVID-19, зазначає лікарка: "Один з ключових симптомів COVID-19 - це втрата смаку і запаху".


Поширення хвороби може як і раніше впливати на бізнес, подорожі та багато іншого.


Влітку ми могли виходити на вулицю і триматися на відстані від інших. 

Взимку це, очевидно, складніше. Менше заходів на свіжому повітрі, що може привести до того, що більше людей будуть скупчуватися в приміщенні, що потенційно може збільшити швидкість передачі, оскільки і COVID-19, і грип, як правило, більше поширюються всередині, коли люди знаходяться в більш тісному контакті.

"Грип та COVID-19 є інфекційними респіраторними захворюваннями, які передаються від людини до людини, між людьми, що знаходяться в тісному контакті один з одним (в межах 1,5 м), і в основному повітряно-крапельним шляхом", - каже Пенсабене.


Лікарні можуть знову стати переповненими, якщо люди занадто розслабляться.


Багато людей вже втомилися від карантинних заходів. Але якщо ми не носитимемо маски, не практикуватимемо соціальне дистанціювання, не митимемо руки або не робитимемо щеплення від грипу, то втрапимо в халепу.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко вже анонсував розгортання додаткових лікарень для хворих на COVID-19.


Ось як захистити себе під час сезону грипу в цьому році.


Експерти радять насамперед зробити щеплення від грипу.

Отримання вакцини - це не тільки захист від хвороб; це також захищає інших людей, які більш сприйнятливі, і тих, хто не може отримати вакцину через медичні протипоказання.

Пенсабене також наголошує на важливості розуміння особистого ризику, коли мова йде про обидва захворювання:

"Ми знаємо, що будь-який з цих респіраторних вірусів може бути небезпечний для людей з груп високого ризику, а їхнє поєднання може бути фатальним".

За її словами, незалежно від того, чи належите ви до категорії високого ризику, кожен повинен зробити кроки, щоб захистити себе та інших від зараження або розповсюдження COVID-19.

І також не забувайте дотримуватися дистанції, носити маску правильно та часто мити руки.


Нагадаємо, що уряд продовжує карантин ще на два місяці.


27.08.2020 4137
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

920 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

817
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1631
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2266
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4242 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3248

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

234

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

469

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

410

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

876
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

652
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

693
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

978
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1105
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

691
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6276
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1767
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31785 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1576
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

780 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

740