«Економіка талантів» або Як Івано-Франківську застрибнути на сходинку глобального потяга, який відходить в майбутнє

 

 

 

За участі Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», Прикарпатського університету та Міжнародної торгової палати сформовано робочу групу з напрацювання нормативних та законодавчих актів  з метою створення технопарку та умов для розвитку високотехнологічного виробництва в Івано-Франківську.

 

*****

 

Ми живемо в цікавий час – час кризи та демонтажу індустріального і зародження інформаційного суспільства. Звичайно, що на глобальні процеси ми тут, в Івано-Франківську, впливати можемо мінімально, але свій «поліс» (за зразком античного), із своїми особливостями, комфортом, інвестиційною привабливістю, безпекою, якістю життя, - розвивати мусимо.

 

Реалії такі, що цивілізований світ більше не рухають у майбутнє «пролетарські колективи», і тим більше, «селянські колгоспні громади». Цивілізований світ рухає вперед клас інноваторів, - людей, спроможних продукувати ідеї та реалізовувати їх у практиці. Такі люди тепер не одинаки як у ХІХ столітті, вони створюють найпродуктивніший, наймобільніший і найпрогресивніший прошарок населення в країнах Заходу. Вони ж, до речі, кінцево створюють і високооплачувані робочі місця для робітників промисловості та аграрного сектору.

 

Якщо в свій час «геній-одинак» Генрі Форд міг, створивши конвеєр, отримати конкурентну перевагу – створити індустріальний прорив до небаченої раніше продуктивності праці та виробництва, то сьогодні серед аналітиків йде мова про те, що в світі наступає «економіка талантів».

 

Наприклад, всі неодноразово чули про Силіконову долину – науковий технопарк у Каліфорнії. Звичайно ж, сьогодні досягнення їхнього рівня звучить фантастикою, але і вони колись розпочиналися із наукових розробок у гаражі студента на прізвище Пакард, де вони із своїм колегою на прізвище Х’юлетт у 50-х роках минулого століття дали початок розвитку компанії HP (Х’юлетт-Пакард), техніка якої ймовірно використовувалася чи не кожним із читачів.

 

Саме середовище Силіконової долини є благодатним для Apple і Microsoft. Саме синергія середовища технопарку знаходить і виносить в топи таких геніїв менеджменту та наукоємних технологій як Стів Джобс та Елон Маск. Саме синергія середовища технопарку формує «колективи талантів», за якими, на переконання експертів, майбутнє.

 

Якщо місто Івано-Франківськ прагне заскочити на сходинки глобальнго потяга, який невблаганно «відходить», залишаючи позаду тих, хто недостатньо модерний та мобільний, - воно повинно стати привабливим для інноваторів. Лише тоді воно отримає шанс заявити про себе як про діючий і перспективний урбаністичний простір з перспективами зайняти свою нішу в незбагненному наразі мережевому та фрагментованому світі майбутнього.

 

Виклики сучасних умов та геополітичної  ситуації  у призмі конкурентоспроможності нашої економіки вимушують діяти вдвічі активніше, ніж ми діяли у мирний час.

 

Умови ведення бізнесу мають стати максимально сприятливими у всіх відношеннях як у сфері обслуговування бізнесу органами державної влади, так і у сфері допомоги державою діяльності підприємцям, яка має грошовий вимір.

 

*****

 

Саме тому за участі Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», Прикарпатського університету та Міжнародної торгової палати сформовано робочу групу з напрацювання нормативних та законодавчих актів з метою створення умов для розвитку високотехнологічного виробництва в Івано-Франківську – у всьому світі така діяльність відбувається на базі наукових, технологічних та індустріальних парків.

 

Як мовилося вище, багато аналітиків оцінюють майбутній час – як «час талантів». В майбутньому конкурентну перевагу отримають саме спільноти, які зможуть об’єднати спільноти талантів на своїй території, в своєму місті-полісі. Саме тоді вони зможуть зайняти свою нішу в державній і "світовій мережі". Якщо в індустріальному суспільстві інколи достатньо було одного таланту (як то згадуваного Генрі Форда), та зараз необхідне середвище…. А воно вже виявить і своїх Елонів Масків)))

 

В організаційному плані майбутнє за інвестиційними, технологічними, науковими парками… Саме цей шлях ми і плануємо спробувати запланувати для Івано-Франківська.

 

Концепція необхідних законодавчих змін розроблятиметься у двох напрямках.

 

Завданням першого напряму роботи є визначення економічного та науково-дослідного потенціалу нашого регіону, на основі яких розвиток інновацій матиме найшвидший та найсильніший ефект.

 

Другий напрям роботи стосується напрацювання переліку нормативних та законодавчих, фіскальних та організаційних інструментів – до прикладу, податкових та митних пільг, які можуть допомогти акумулювати ресурси для розвитку проектів з випуску продукції з високою доданою вартістю.

 

Безумовно в формуванні такої стратегії для Івано-Франківська мають у першу чергу брати участь саме  діючі тут підприємства. Тому ми запрошуємо ентузіастів та всіх зацікавлених долучитися до діяльності робочої групи, що напрацьовує пакет законодавчих змін з метою створення  на теренах Прикарпаття умов для розвитку високотехнологічного виробництва – «Східноєвропейського технопарку».

 

Народний депутат України,

Почесний президент

Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ»

Олександр Шевченко


Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

690
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11209 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1898
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1796
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2795
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4650

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

420

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1092

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1500

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1365
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1745
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1564
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1274
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

647
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

725
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1915
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2251 11
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20411
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

393
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

737 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

779
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1125