«Економіка талантів» або Як Івано-Франківську застрибнути на сходинку глобального потяга, який відходить в майбутнє

 

 

 

За участі Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», Прикарпатського університету та Міжнародної торгової палати сформовано робочу групу з напрацювання нормативних та законодавчих актів  з метою створення технопарку та умов для розвитку високотехнологічного виробництва в Івано-Франківську.

 

*****

 

Ми живемо в цікавий час – час кризи та демонтажу індустріального і зародження інформаційного суспільства. Звичайно, що на глобальні процеси ми тут, в Івано-Франківську, впливати можемо мінімально, але свій «поліс» (за зразком античного), із своїми особливостями, комфортом, інвестиційною привабливістю, безпекою, якістю життя, - розвивати мусимо.

 

Реалії такі, що цивілізований світ більше не рухають у майбутнє «пролетарські колективи», і тим більше, «селянські колгоспні громади». Цивілізований світ рухає вперед клас інноваторів, - людей, спроможних продукувати ідеї та реалізовувати їх у практиці. Такі люди тепер не одинаки як у ХІХ столітті, вони створюють найпродуктивніший, наймобільніший і найпрогресивніший прошарок населення в країнах Заходу. Вони ж, до речі, кінцево створюють і високооплачувані робочі місця для робітників промисловості та аграрного сектору.

 

Якщо в свій час «геній-одинак» Генрі Форд міг, створивши конвеєр, отримати конкурентну перевагу – створити індустріальний прорив до небаченої раніше продуктивності праці та виробництва, то сьогодні серед аналітиків йде мова про те, що в світі наступає «економіка талантів».

 

Наприклад, всі неодноразово чули про Силіконову долину – науковий технопарк у Каліфорнії. Звичайно ж, сьогодні досягнення їхнього рівня звучить фантастикою, але і вони колись розпочиналися із наукових розробок у гаражі студента на прізвище Пакард, де вони із своїм колегою на прізвище Х’юлетт у 50-х роках минулого століття дали початок розвитку компанії HP (Х’юлетт-Пакард), техніка якої ймовірно використовувалася чи не кожним із читачів.

 

Саме середовище Силіконової долини є благодатним для Apple і Microsoft. Саме синергія середовища технопарку знаходить і виносить в топи таких геніїв менеджменту та наукоємних технологій як Стів Джобс та Елон Маск. Саме синергія середовища технопарку формує «колективи талантів», за якими, на переконання експертів, майбутнє.

 

Якщо місто Івано-Франківськ прагне заскочити на сходинки глобальнго потяга, який невблаганно «відходить», залишаючи позаду тих, хто недостатньо модерний та мобільний, - воно повинно стати привабливим для інноваторів. Лише тоді воно отримає шанс заявити про себе як про діючий і перспективний урбаністичний простір з перспективами зайняти свою нішу в незбагненному наразі мережевому та фрагментованому світі майбутнього.

 

Виклики сучасних умов та геополітичної  ситуації  у призмі конкурентоспроможності нашої економіки вимушують діяти вдвічі активніше, ніж ми діяли у мирний час.

 

Умови ведення бізнесу мають стати максимально сприятливими у всіх відношеннях як у сфері обслуговування бізнесу органами державної влади, так і у сфері допомоги державою діяльності підприємцям, яка має грошовий вимір.

 

*****

 

Саме тому за участі Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», Прикарпатського університету та Міжнародної торгової палати сформовано робочу групу з напрацювання нормативних та законодавчих актів з метою створення умов для розвитку високотехнологічного виробництва в Івано-Франківську – у всьому світі така діяльність відбувається на базі наукових, технологічних та індустріальних парків.

 

Як мовилося вище, багато аналітиків оцінюють майбутній час – як «час талантів». В майбутньому конкурентну перевагу отримають саме спільноти, які зможуть об’єднати спільноти талантів на своїй території, в своєму місті-полісі. Саме тоді вони зможуть зайняти свою нішу в державній і "світовій мережі". Якщо в індустріальному суспільстві інколи достатньо було одного таланту (як то згадуваного Генрі Форда), та зараз необхідне середвище…. А воно вже виявить і своїх Елонів Масків)))

 

В організаційному плані майбутнє за інвестиційними, технологічними, науковими парками… Саме цей шлях ми і плануємо спробувати запланувати для Івано-Франківська.

 

Концепція необхідних законодавчих змін розроблятиметься у двох напрямках.

 

Завданням першого напряму роботи є визначення економічного та науково-дослідного потенціалу нашого регіону, на основі яких розвиток інновацій матиме найшвидший та найсильніший ефект.

 

Другий напрям роботи стосується напрацювання переліку нормативних та законодавчих, фіскальних та організаційних інструментів – до прикладу, податкових та митних пільг, які можуть допомогти акумулювати ресурси для розвитку проектів з випуску продукції з високою доданою вартістю.

 

Безумовно в формуванні такої стратегії для Івано-Франківська мають у першу чергу брати участь саме  діючі тут підприємства. Тому ми запрошуємо ентузіастів та всіх зацікавлених долучитися до діяльності робочої групи, що напрацьовує пакет законодавчих змін з метою створення  на теренах Прикарпаття умов для розвитку високотехнологічного виробництва – «Східноєвропейського технопарку».

 

Народний депутат України,

Почесний президент

Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ»

Олександр Шевченко


Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

402
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

673
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1192
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2529
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1374
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2031 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

706

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

765

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1668

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1653
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

358
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

466
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18373
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7491
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3666
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1054
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10786
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

303
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

300
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

493
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

456
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

692