Екологічне лихо на Тлумаччині: річка Тлумачик під загрозою знищення (відео)

 

/data/blog/118323/a759f9e7164cc2db4bedf508c61f7af3.75e76b3e0474ef072e8da9ede82dfc0b

 

Річка Тлумачик, що протікає в Тлумацькому районі під загрозою екологічного лиха. Зникнення  річки  – ключова проблема мешканців сіл Олешева, Антонівки та  Нижнева.

 

До рекордного обміління водойми призвела сильна замуленість, засмічення, рибні ставки та відсутність очистки русла ріки. Проблема тягнеться вже декілька років, а в той час річка зникає на очах, в окремих населених пунктах повністю висихає водойма, а в колодязях масово зникає вода. 

 

Це питання підняли під час засідання тимчасової комісії з питань екології Тлумацької райради, як була створена для вирішення нагальних екологічних проблем. Оскільки для вирішення питань, винесених на засідання потрібна і допомога області, члени комісії запросили депутата облради, очільницю фракції «ВОЛЯ» Ольгу Галабалу. Після обговорення в райраді учасники засідання виїхали на інспектування.

 

Однією з причин такого жахливого стану річки члени комісії визначили діяльність рибогосподарського підприємства у с. Мельники Королівської сільської ради, де річка бере свій початок. Там Хотимирське сільськогосподарське рибне господарство орендує земельну ділянку у 43 га в урочищі «Коло млина». На цій ділянці знаходиться ставок – рибогосподарський об’єкт, на якому приватна фірма вирощує рибу, для цього здійснюється забір води.

 

Разом з Ольгою Галабалою, депутат райради, голова комісії Дмитро Романишин та члени комісії оглянули рибогосподарський об’єкт, який несе негативний екологічний вплив на річку Тлумачик та ближні села.

 

На об’єкті, на руслі річки зробили штучну дамбу, протоки засмічені і не дають річці далі протікати. Біля краю дамби на поверхні води – дохла риба. Також на об’єкті були зафіксовані ескалатори, які здійснюють днопоглиблювальні роботи і збільшують забір ставком води. 

 

«Я зателефонувала в облводгосп, де мені повідомили, що спецдозвіл на днопоглиблювані роботи надавався лише до 2011 року, після цього він не продовжувався. Можна зробити висновок, що ці роботи здійснюються незаконно», - зазначила Галабала.

 

Несанкціоноване поглиблення цього дна призводить до того що води в ріці стає все менше і менше.

 

За словами місцевих, підприємство закриває та відкриває шлюз, який регулює рівень води в водоймах, як заманеться. Влітку, через маловоддя, його не відкривали, щоб утримувати воду в ставку, через те в нижніх по ріці селах річка фактично висихала. В період опадів шлюзи відкривають.

 

«Якщо став буде переповнений водою під час опадів, і різко будуть відкриті шлюзи, це може спричинити затоплення сіл Нижнів, Антонівка, Олешеве» - каже голова комісії Дмитро Романишин.

 

Поспілкуватись з робітниками чи адміністрацією депутатам так і не вдалось, після приїзду комісії, всі робітники зникли. В самому ж місті Тлумачі річка в жахливому стані: намул, поріс очерет, ріка засмічена гілками та іншим непотребом. До такого призвело також і негосподарське ставлення місцевих та відсутність належного догляду за рікою.

 

Ольга Галабала відзначила, що для вирішення проблеми, в першу чергу треба вивчити всю ситуацію і документи.

 

«Треба зрозуміти яка юридична особа і на яких умовах займається рибним господарством, перевірити чи є договір оренди і чи ця оренда взагалі легальна, отримати інформацію від обласного управління водних ресурсів, чи був наданий дозвіл на виконання робіт. Наступне, необхідно щоб облводгосп провів обстеження річки, щоб зрозуміти всі екологічні наслідки діяльності підприємства», - зазначає Галабала.

 

Депутат запевнила, що звертатиметься до Держекоінспекції, щоб вони виїхали на місце і перевірили чи є загроза екології.

 

«Якщо порушення будуть зафіксовані, ми будемо звертатись до правоохоронних органів, якщо ними була завдана шкода річці, то ця шкода повинна обов’язково бути відшкодована», - наголосила Галабала.

 


19.10.2016 1703 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2095
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

981
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

976
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2110
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3580
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2503 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

812

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

711

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

673

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

679
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10342
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1189
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5289
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1017
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2818
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1185
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

407
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

241 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

716
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

615
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

662