Екологічна інспекція не виявила забруднення у "почорнілій Бистриці" біля Франківська

 

/data/blog/115524/b032b41674a5dfaf53bae5204034ce26.jpg

 

Вчора, 7 вересня, під час розгляду телефонограми, спеціалістами Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області здійснено виїзд на місце можливого забруднення на річці Бистриця в районі очисних споруд «Івано-Франківськводоекотехпром» біля села Ямниця.

 

Було перевірено стан ріки, де, за твердженням громадського інспектора рибоохорони в Івано-Франківській області Тараса Дем’яніва, було помічено сильне забруднення та масовий замор риби.

 

Вода у річці нижче від очисних споруд була дещо каламутна, при цьому вище по течії – чиста й прозора. Однак загиблої риби виявлено не було.

 

Більше того, за кількасот метрів вниз за течією знаходились рибалки з уловом, які стверджували, що нічого дивного чи особливого під час рибальства не помітили.

 

Аналіз на вміст розчиненого кисню у воді показав 7,8 мг/дм³, що є в межах норми.

 

Крім того, спеціалісти лабораторії Держекоінспекції відібрали проби води зі скиду очисних споруд, а також 500 метрів вище та нижче по течії річки, як і вимагає інструкція.

 

На щастя, твердження про сильне забруднення ріки та масовий замор риби не підтвердились.

 

Отже, інформація, надана громадським інспектором рибоохорони в Івано-Франківській області Тарасом Дем’янівим, не була підтверджена.

 

6 вересня, Тарас Дем'янів з товаришем вирушили у рейд Бистрицею, аби перевірити, чи не промишляють на ріці браконьєри-сіткарі. піднімалися вгору по течії від Єзуполя, де Бистриця впадає у Дністер. 

 

- Практично від Єзуполя і вище масово загинула риба. Чим вище по течії - тим більше. Від малька до крупних рибин. Вода каламутна, майже чорна, з різким запахом побутової хімії, наче від прального порошку. Шукаючи джерело забруднення, ми за день дійшли аж до Ямниці, до франківських очисних. Там ситуація була найгірша: все дно встелене мертвою рибою і жабами. Я такого раніше не бачив ніколи...", - розповів Тарас Дем'янів.

 

Активіст вважає, що причиною забруднення є скид неочищених стоків з очисних споруд КП "Івано-Франківсьводоекотехпром". Вище по течії, наголошує Дем'янів, вода чиста і прозора. Він каже, рибалки неодноразово помічали, що підприємство скидає неочищені стоки в сезон осінніх дощів: коли річка каламутна і висока, забруднення легко приховати. "А цього разу у них не пройшло, бо дощі раптово припинилися, і факт очевидний", - каже Дем'янів.

 

У "Водоекотехпромі" причетність до забруднення ріки категорично заперечують. Головний технолог підприємства Микола Бабіщак запевнив, що "очисні працюють ідеально" і "нічого такого нема". Навіть якщо забруднення ріки справді сталося, комунальники не мають до цього стосунку. 

 

Про ситуацію на Бистриці Тарас Дем'янів поінформував керівництво Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства. Начальник рибоохорони Руслан Чорненький сказав, що інспектори готові виїхати на місце і оцінити збитки , однак для цього потрібно зробити проби води. Оскільки рибоохорона не має відповідної лабораторії, він звернувся до екологічної інспекції.

 

Втім, як виявилося, в еконіспекції жодного офіційного звернення стосовно загибелі риби на Бистриці не отримували.

 

- Відбір проб води - це ж треба наказ, це ж ціла процедура. І вона коштує грошей. Ми не можемо їхати невідомо куди лише тому, що хтось щось комусь сказав. Нам потрібно на щось реагувати, - пояснив заступник начальника екоінспекції Богдан Чурук.


08.09.2016 727 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2453
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1154
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1092
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2271
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3709
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2689 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

949

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

812

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

760

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

727
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10440
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1292
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

302
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5433
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1143
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2937
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

385 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

826
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

711
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

761