Івано-Франківське КП «Єдиний розрахунковий центр» розрахувало нові тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Єдиного загальноміського тарифу більше не буде.
Головна новація – тарифи розраховані щодо кожного житлового будинку окремо, як цього вже не перший рік вимагає українське законодавство. Обчислення проводились залежно від характеристик житлового будинку, кількості зареєстрованих в ньому мешканців, розміру прибудинкової території.
«Чи не вперше в Україні тарифи на утримання будинків розраховуються відповідно до щойно ухваленої урядової постанови «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», — стверджує директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. — Як того і вимагає Кабмін, за основу було взято економічно обґрунтовані витрати. Причому витрати планові, нормативні».
Важливою складовою тарифу є затверджене останньою сесією міської ради рішення про структуру, періодичність та строки надання послуг. Саме ним було передбачено основні кількісні показники, що лягли в основу розрахунків.
Нові тарифи не включають в себе вартість електроенергії на освітлення місць загального користування, що буде нараховуватись за приладами обліку. Також не включені послуги, що надаватимуться за потребою – прочистка димвентканалів, дератизація, дезінсекція.
Поточні ремонти будинку та будинкових мереж будуть здійснюватись згідно плану-графіку та включатись до квартирної плати виключно за фактом виконання та приймання таких робіт з боку мешканців.
Враховуючи розподіл послуг на обов’язкові, першочергові та додаткові, мешканці зможуть відмовитись від надання послуг з прибирання сходових, підвалів, утримання дитячих майданчиків. І у такий спосіб – зменшити квартирну плату. Ще один шлях до оптимізації – перегляд площ прибудинкової території.
Новацією стане включення в структуру тарифу послуг з вивезення твердих побутових відходів. І ці роботи, відповідно до вимог законодавства, обчислюються з розрахунку на один кв.м загальної площі. Однак формула враховує також кількість зареєстрованих у будинку мешканців. Таким чином, багатодітна родина з розрахунку на особу платитиме за сміття менше, ніж самотній власник помешкання.
«Власники квартир та нежитлових приміщень у житлових будинках як повноправні господарі повинні нести відповідальність за своє спільне майно, а отже – матимуть можливість регулювати розмір квартирної плати, — переконує секретар депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Микола Вітенко».
Розроблені тарифи будуть опубліковані на сайтах міської ради, її виконавчого комітету, сайті domivka.if.ua, а також – щодо кожного будинку – розміщені на прибудинкових інформаційних дошках.
Процедура затвердження передбачатиме проведення громадських слухань за комунальними округами та місячний термін, упродовж якого мешканці зможуть відмовитись від необов’язкових послуг в установленому сесією ще в червні ц.р. порядку. Остаточне рішення щодо нових тарифів прийматиме виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.