Єдиний у Калуші фонтан на площі Героїв запрацює до Дня міста

 

Єдиний у Калуші фонтан на площі Героїв запрацює до Дня міста. Це стане його дебютом у цьому році. Але чи довго працюватиме водограй, чиновники наразі не говорять.

 

Бо суть питання ще й в іншому: чи варто взагалі запускати фонтан? Адже останнім часом калушани виявляють варварський підхід до майна громади і крадуть усе, що під руку потрапить.

 

Сьогодні “у моду” увійшли не тільки кришки від люків, але і кашпо, які комунальники розвішують у місті: за кілька днів було украдено майже 10-у частину “підвісних” вазонів. Кілька тижнів тому в Івано-Франківську розпочався сезон фонтанів. Їх в обласному центрі, загалом, шість: на Вічевому майдані, на площі Шептицького, фонтан “Кульбаба” біля готелю ”Надія”, один — біля аеропорту, і два — на стометрівці (біля стоматологічного корпусу медуніверситету), — повідомляє “Репортер”. Фонтани для кожного міста є туристичною принадою. Хоча і невідомо, чи туристична мотивація для міського бюджету є більшою, ніж витрати на фонтани, адже витрати на обслуговування водограїв щороку зростають. Для Івано-Франківська цьогоріч — це 630 тис. гривень, що майже на 200 тис. гривень більше, ніж торік.

 

У Калуші нині є три міські фонтани: панна із голубами на площі Героїв та ще по одній панянці біля кінотеатру “Відродження” та райвузла поштового зв’язку. Проте, станом на сьогодні, жоден із них не діє. Комунальні служби міста готують до запуску водограй у центрі міста. Але чи працюватиме фонтан на постійній основі, а чи тільки “переживе” День міста, поки що невідомо.

 

— До Дня міста плануємо запустити центральний фонтан, — стверджує заступник начальника УЖКГ Микола Найда. — Там усе підключено, якщо щось не вкрали за зиму. Щодо інших фонтанів — питання, можна сказати, безперспективне, бо вся технічна частина у землі прогнила. Калуш має шанс отримати ще один водограй, споруджений коштом нафтохімічного підприємства на вул. Пушкіна. Площу на цій вулиці облагороджує ТОВ “Карпатнафтохім”, і, за попередніми планами, серед елементів благоустрою, там мав би бути і фонтан. Нині будівельну частину робіт уже виконано, підведені мережі, але на цьому ідея зі встановленням фонтана чомусь пригальмувала.

 

Загалом, запустити центральний фонтан міста не є великою проблемою.

 

— Система у фонтані передбачає замкнуту циркуляцію, тому особливо багато води не потрібно, — стверджує директор КП “Водотеплосервіс” Ігор Яковина. — На цій кількості фонтан зможе функціонувати сезон. Проте, потрібно врахувати ще і витрати на електроенергію. — Зараз насос у системі — у неробочому стані, — повідомив у коментарі “Вікнам” перший заступник міського голови Ігор Матвійчук. — Торік ми частково відновили систему. А загалом, щоб придбати новий насос, потрібно 12-15 тис. гривень. Ще у середньому 1 тис. гривень на місяць необхідно для функціонування фонтану. Це включає у себе оплату за воду та електроенергію.

 

Тобто, фонтан для міста — не така уже і велика розкіш. Тим більше, що його фінансування можна спробувати поділити між міським бюджетом та самими калушанами. Наприклад, фонтан перед Львівським оперним театром ім. Соломії Крушельницької служить своєрідною скарбничкою для збору коштів. Люди вкидають туди гроші „на щастя”, водночас, їх згодом інформують, куди ці кошти використовують. Одного разу за один тиждень із фонтана витягли майже 1800 гривень і мішечок валюти, пишуть Вікна.

 

Звісно, Калуш — не таке туристично популярне і велелюдне місто, але спробувати — можна. Навіть сотня гривень за місяць — це вже 1/10 від необхідної суми.

 

 

Читайте також:

На день міста у Калуші «маршрутки» безкоштовно возитимуть пасажирів у вишиванках


21.05.2012 3201 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

441
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1474
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2705 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3677
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3064
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2179

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

661

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

511

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1670

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1853
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

332
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

545
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

841
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5038
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

391
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

919
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10159
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

553
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

307
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

308
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

413
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

430