Єдиний у Калуші фонтан на площі Героїв запрацює до Дня міста

 

Єдиний у Калуші фонтан на площі Героїв запрацює до Дня міста. Це стане його дебютом у цьому році. Але чи довго працюватиме водограй, чиновники наразі не говорять.

 

Бо суть питання ще й в іншому: чи варто взагалі запускати фонтан? Адже останнім часом калушани виявляють варварський підхід до майна громади і крадуть усе, що під руку потрапить.

 

Сьогодні “у моду” увійшли не тільки кришки від люків, але і кашпо, які комунальники розвішують у місті: за кілька днів було украдено майже 10-у частину “підвісних” вазонів. Кілька тижнів тому в Івано-Франківську розпочався сезон фонтанів. Їх в обласному центрі, загалом, шість: на Вічевому майдані, на площі Шептицького, фонтан “Кульбаба” біля готелю ”Надія”, один — біля аеропорту, і два — на стометрівці (біля стоматологічного корпусу медуніверситету), — повідомляє “Репортер”. Фонтани для кожного міста є туристичною принадою. Хоча і невідомо, чи туристична мотивація для міського бюджету є більшою, ніж витрати на фонтани, адже витрати на обслуговування водограїв щороку зростають. Для Івано-Франківська цьогоріч — це 630 тис. гривень, що майже на 200 тис. гривень більше, ніж торік.

 

У Калуші нині є три міські фонтани: панна із голубами на площі Героїв та ще по одній панянці біля кінотеатру “Відродження” та райвузла поштового зв’язку. Проте, станом на сьогодні, жоден із них не діє. Комунальні служби міста готують до запуску водограй у центрі міста. Але чи працюватиме фонтан на постійній основі, а чи тільки “переживе” День міста, поки що невідомо.

 

— До Дня міста плануємо запустити центральний фонтан, — стверджує заступник начальника УЖКГ Микола Найда. — Там усе підключено, якщо щось не вкрали за зиму. Щодо інших фонтанів — питання, можна сказати, безперспективне, бо вся технічна частина у землі прогнила. Калуш має шанс отримати ще один водограй, споруджений коштом нафтохімічного підприємства на вул. Пушкіна. Площу на цій вулиці облагороджує ТОВ “Карпатнафтохім”, і, за попередніми планами, серед елементів благоустрою, там мав би бути і фонтан. Нині будівельну частину робіт уже виконано, підведені мережі, але на цьому ідея зі встановленням фонтана чомусь пригальмувала.

 

Загалом, запустити центральний фонтан міста не є великою проблемою.

 

— Система у фонтані передбачає замкнуту циркуляцію, тому особливо багато води не потрібно, — стверджує директор КП “Водотеплосервіс” Ігор Яковина. — На цій кількості фонтан зможе функціонувати сезон. Проте, потрібно врахувати ще і витрати на електроенергію. — Зараз насос у системі — у неробочому стані, — повідомив у коментарі “Вікнам” перший заступник міського голови Ігор Матвійчук. — Торік ми частково відновили систему. А загалом, щоб придбати новий насос, потрібно 12-15 тис. гривень. Ще у середньому 1 тис. гривень на місяць необхідно для функціонування фонтану. Це включає у себе оплату за воду та електроенергію.

 

Тобто, фонтан для міста — не така уже і велика розкіш. Тим більше, що його фінансування можна спробувати поділити між міським бюджетом та самими калушанами. Наприклад, фонтан перед Львівським оперним театром ім. Соломії Крушельницької служить своєрідною скарбничкою для збору коштів. Люди вкидають туди гроші „на щастя”, водночас, їх згодом інформують, куди ці кошти використовують. Одного разу за один тиждень із фонтана витягли майже 1800 гривень і мішечок валюти, пишуть Вікна.

 

Звісно, Калуш — не таке туристично популярне і велелюдне місто, але спробувати — можна. Навіть сотня гривень за місяць — це вже 1/10 від необхідної суми.

 

 

Читайте також:

На день міста у Калуші «маршрутки» безкоштовно возитимуть пасажирів у вишиванках


21.05.2012 3246 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6712
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1089
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5612
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1513
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1378

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

388
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1334
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

431
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

297
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940