Є і буде: якими стануть органи виконавчої влади у Франківську після реформи

 

/data/blog/97848/aa9967a042dbad0a6c8d78031f460f58.jpg

 

Не економікою єдиною – сьогодні ми цікавилися організаційною структурою міської влади Івано-Франківська. Колись хтось казав, що структура випливає зі стратегії.

 

Стратегію розвитку Івано-Франківська до 2020 року керівна команда більшості презентувала ще минулого року. А у прийдешньому році розпочалися організаційні зміни, після завершення яких міська влада набуде такої структури, яка зображена на картинці.

 

Щодо міської ради, то депутатські комісії охопили фактично всі сфери міської життєдіяльності та їхня функціональна спрямованість відповідає комісіям попереднього депутатського скликання.

 

Щодо виконавчих органів міської ради, то тут трапилися суттєві та цікаві зміни. Не заглиблюючись в юридичну специфіку реорганізаційних процесів, можна констатувати, що реорганізаційно-ліквідаційні процедури зачепили весь міськвиконкомівський організм.

 

Декого - зміною назви, інших - кількісними перетвореннями, третіх – функціональними змінами. І всіх разом (без того не буває) – емоційними зрушеннями.

 

З найбільш суттєвого, можна відмітити таке.

Дещо зменшується кількість посадовців. Задекларований штат міськвиконкому - 410 працівників з урахуванням технічного персоналу (прибиральниці, водії і т.д.). Теперішній штат десь на 20-30 одиниць більше. При цьому ліквідовується два комунальних підприємства – муніципальна інспекція з благоустрою та Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр. Відповідно їхні працівники вивільнятимуться, а повноваження покладатимуться на структурні підрозділи виконкому.

 

Традиційно в безпосередньому підпорядкування у міського голови залишаються фінансисти, юристи, бухгалтери. Тут же відділ внутрішньої політики, служба оперативного реагування (1580), патронатна служба та господарська частина, яка з відділу виросла до адміністративно-господарського управління.

 

Відбувся обмін функціональних обов’язків між першим заступником та заступником міського голови, який займався комуналкою.

 

Тепер, навпаки, перший заступник опікуватиметься комуналкою, місцевим транспортом та капітальним будівництвом. При цьому «транспорт» доріс до окремого управління, вийшовши зі складу комунального департаменту.

 

Натомість оновлений комунальний департамент поповнився функціями, які раніше виконувала ліквідована муніципальна інспекція з благоустрою. Також до нього переходить робота відділу обліку та розподілу житла, який ліквідовуватиметься.

 

Управління капітального будівництва, яке раніше перебувало в компанії архітектурно-містобудівного департаменту, земельного управління та фонду комунального майна під першим заступником, хоч і підпорядкування не змінило, але попереднє товариство втратило (чи випадково забули про нього, чи такий задум?).

 

Адже, архітектурно-будівельно-земельно-майновий напрям тепер переходить до заступника мера та охоплює, по-перше, питання архітектури, містобудування та охорони культурної спадщини. Відтепер відділ охорони культурної спадщини діятиме в складі Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.

 

По-друге, земельне управління та фонд комунальної власності, які опікувалися відповідно міськими землями та майном, «з’єднуються» в єдиний департамент комунальних ресурсів.

 

По-третє, повернувся у «виконкомівську» сім’ю архбудконтроль, який з незалежних від місцевого самоврядування причин перебував поза його компетенцією (для борців із зухвало-протиправною забудовою міста засвітилася зірка надії. І у цього ж заступника - управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

 

До економічного заступника, окрім його рідного управління економічного та інтеграційного розвитку, додається управління праці, що покидає чинний департамент соцполітики. При цьому з економічного управління виокремлюється інвестиційний напрямок, який утворюватиме окрему структурну одиницю – управління у складі двох відділів. Виглядає на початок реалізації передвиборчої програми мера щодо муніципальних інвестиційних менеджерів.

 

Це добре – інвестиції місту стали б в нагоді. Натомість зникає управління торгівлі як рудимент тих часів, коли держава регулювала торговельну діяльність. Але оскільки дозвільне регулювання торгівлі в місті залишається, то відповідні повноваження у галузі торгівлі переходять до економічного блоку. Крім того, тут же буде питання координації закупівель за державні кошти.

 

Гуманітарний заступник залишився з тими ж робочими завданнями, що і раніше, але дещо у видозміненому вигляді. Так, утворюється департамент молодіжної політики та спорту.

 

Його функціональними складовими стають управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики, а також комітет фізкультури і спорту. Хоча з назви зникла сім’я та гендер, але, не хвилюємося - за суттю вони лишилися в новоутвореному департаменті. Управління освіти і науки та культури перетворюються у департаменти. Тут же соцполітика і служба у справах дітей.

 

Секретар міської ради матиме тепер секретаріат, який об’єднає два існуючих відділи - відділ сприяння діяльності депутатів та експертно-аналітичний відділ.

 

І наостанок – всі організаційні питання по виконкому залишаються у керуючого справами. Це канцелярія, кадри, комп’ютерщики, звернення, архів, реєстр виборців. Також тут і Центр надання адміністративних послуг.

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12573913_846948385424366_4668768101721325374_n.png?oh=b4ac5ac52f21a237a53d5e150146d134&oe=572FD679

 

за матеріалами Івано-Франківський регіональний центр


26.01.2016 1180 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1008 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1660
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3268

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

712
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

235
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1