Є і буде: якими стануть органи виконавчої влади у Франківську після реформи

 

/data/blog/97848/aa9967a042dbad0a6c8d78031f460f58.jpg

 

Не економікою єдиною – сьогодні ми цікавилися організаційною структурою міської влади Івано-Франківська. Колись хтось казав, що структура випливає зі стратегії.

 

Стратегію розвитку Івано-Франківська до 2020 року керівна команда більшості презентувала ще минулого року. А у прийдешньому році розпочалися організаційні зміни, після завершення яких міська влада набуде такої структури, яка зображена на картинці.

 

Щодо міської ради, то депутатські комісії охопили фактично всі сфери міської життєдіяльності та їхня функціональна спрямованість відповідає комісіям попереднього депутатського скликання.

 

Щодо виконавчих органів міської ради, то тут трапилися суттєві та цікаві зміни. Не заглиблюючись в юридичну специфіку реорганізаційних процесів, можна констатувати, що реорганізаційно-ліквідаційні процедури зачепили весь міськвиконкомівський організм.

 

Декого - зміною назви, інших - кількісними перетвореннями, третіх – функціональними змінами. І всіх разом (без того не буває) – емоційними зрушеннями.

 

З найбільш суттєвого, можна відмітити таке.

Дещо зменшується кількість посадовців. Задекларований штат міськвиконкому - 410 працівників з урахуванням технічного персоналу (прибиральниці, водії і т.д.). Теперішній штат десь на 20-30 одиниць більше. При цьому ліквідовується два комунальних підприємства – муніципальна інспекція з благоустрою та Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр. Відповідно їхні працівники вивільнятимуться, а повноваження покладатимуться на структурні підрозділи виконкому.

 

Традиційно в безпосередньому підпорядкування у міського голови залишаються фінансисти, юристи, бухгалтери. Тут же відділ внутрішньої політики, служба оперативного реагування (1580), патронатна служба та господарська частина, яка з відділу виросла до адміністративно-господарського управління.

 

Відбувся обмін функціональних обов’язків між першим заступником та заступником міського голови, який займався комуналкою.

 

Тепер, навпаки, перший заступник опікуватиметься комуналкою, місцевим транспортом та капітальним будівництвом. При цьому «транспорт» доріс до окремого управління, вийшовши зі складу комунального департаменту.

 

Натомість оновлений комунальний департамент поповнився функціями, які раніше виконувала ліквідована муніципальна інспекція з благоустрою. Також до нього переходить робота відділу обліку та розподілу житла, який ліквідовуватиметься.

 

Управління капітального будівництва, яке раніше перебувало в компанії архітектурно-містобудівного департаменту, земельного управління та фонду комунального майна під першим заступником, хоч і підпорядкування не змінило, але попереднє товариство втратило (чи випадково забули про нього, чи такий задум?).

 

Адже, архітектурно-будівельно-земельно-майновий напрям тепер переходить до заступника мера та охоплює, по-перше, питання архітектури, містобудування та охорони культурної спадщини. Відтепер відділ охорони культурної спадщини діятиме в складі Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.

 

По-друге, земельне управління та фонд комунальної власності, які опікувалися відповідно міськими землями та майном, «з’єднуються» в єдиний департамент комунальних ресурсів.

 

По-третє, повернувся у «виконкомівську» сім’ю архбудконтроль, який з незалежних від місцевого самоврядування причин перебував поза його компетенцією (для борців із зухвало-протиправною забудовою міста засвітилася зірка надії. І у цього ж заступника - управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

 

До економічного заступника, окрім його рідного управління економічного та інтеграційного розвитку, додається управління праці, що покидає чинний департамент соцполітики. При цьому з економічного управління виокремлюється інвестиційний напрямок, який утворюватиме окрему структурну одиницю – управління у складі двох відділів. Виглядає на початок реалізації передвиборчої програми мера щодо муніципальних інвестиційних менеджерів.

 

Це добре – інвестиції місту стали б в нагоді. Натомість зникає управління торгівлі як рудимент тих часів, коли держава регулювала торговельну діяльність. Але оскільки дозвільне регулювання торгівлі в місті залишається, то відповідні повноваження у галузі торгівлі переходять до економічного блоку. Крім того, тут же буде питання координації закупівель за державні кошти.

 

Гуманітарний заступник залишився з тими ж робочими завданнями, що і раніше, але дещо у видозміненому вигляді. Так, утворюється департамент молодіжної політики та спорту.

 

Його функціональними складовими стають управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики, а також комітет фізкультури і спорту. Хоча з назви зникла сім’я та гендер, але, не хвилюємося - за суттю вони лишилися в новоутвореному департаменті. Управління освіти і науки та культури перетворюються у департаменти. Тут же соцполітика і служба у справах дітей.

 

Секретар міської ради матиме тепер секретаріат, який об’єднає два існуючих відділи - відділ сприяння діяльності депутатів та експертно-аналітичний відділ.

 

І наостанок – всі організаційні питання по виконкому залишаються у керуючого справами. Це канцелярія, кадри, комп’ютерщики, звернення, архів, реєстр виборців. Також тут і Центр надання адміністративних послуг.

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12573913_846948385424366_4668768101721325374_n.png?oh=b4ac5ac52f21a237a53d5e150146d134&oe=572FD679

 

за матеріалами Івано-Франківський регіональний центр


26.01.2016 1253 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2530
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19789
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1763
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2276
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3901

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

256

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

708

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1323
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

392
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

918
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24416
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

761
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8074
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

515
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2069 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

747